» »

kje dobiti kodenzator

kje dobiti kodenzator

seminal ::

mora bit pa 12 pico pa 3kv kr mi j ešel v invertarju ta kodenzator:D
sm pogledu v čipu pa hte pa ga nimajo
sm pa kupil enega 2nano(2000pico) in 4kv sam se bojim da bo šel kondenzator ali pa visko napteostni transformator:\
oziroma kaj predlagate a bi lahko 2 vrstici gor poglejte gor zalotu:\

vres.ales ::

idi v eno trgovino ko majo avtoakustiko
sicer pa kje sploh rabiš tak vlki kondenzator

seminal ::

rabim ga v invertarju to je ona škatlica ko so hladne katode gor priključene in rabijo ogromen tok
a v avotakustični trgovini bi to imeli al kaj:D

vres.ales ::

ja ker rabiš za ozvočenje veliko kapacitivnost samo pol newem za keke napetosti so narete
sicer pa če neboš nikjer našo pa jih lahko več gor zalotaš samo si poglej kak jih moreš
če pa neboš vedo pa vprašaj bom pogledo

stromar ::

Si siguren, da gre za 12pF? Če je keramičen ima oznako 120 ali 12p. To je zelo majhna kapaciteta in ne vem, za kaj bi bila uporabljena v inverterju. Moral bi dat kondenzator z isto kapaciteto (12pF) in večjo ali enako napetostjo. Napetost je lahko sicer kakšen kV nižja. Če nimajo, pa vzameš dva kondenzatorja okol 25pF in jih vežeš zaporedno

A brez tega kondenzatorja inverter ni delal? Kje pa se nahaja? Lahko daš kakšno sliko?

V avtoakustični trgovini ni šans, da bi to imeli. Verjetno si mislil tiste kondenzatorje velike okol 1F. To je 1000000000000 pF kar je veliko preveč

Lp

Rocher ::

inverter izgleda takole kondija pa se uporabljata za dodatno glajenje zvišane napetosti ter za dodatno ločitev enosmernih komponent


lp jernej
It's not just modding. It's a lifestyle.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Azrael ()

Azrael ::

@Lado:

Si ziher, da je seminalov inverter isti?

Ampak 12pF resnično nima kaj iskati v izhodu invereterja, sploh ne za ločitev enosmerne komponente. Sploh, ko so že parazitne kapacitivnosti transformatorja v tem rangu. Frekvenca inverterja je tudi mnogo prenizka za kaj takega in bi moral biti kondenzator velikosti vsaj nekaj nF (nano Farad-ov).

Na misel mi pride še nekaj, kaj če tisto ni kondenzator ampak varistor, ki zaščiti trafo v primeru odklopljene žarnice? Samo potem bo tam nekje za 400 do 600V.
Nekoč je bil Slo-tech.

Rocher ::

hja se tudi meni zdi da je to varistor vendar na mojmu piše 25 3kv ne duha ne sluha o F hja maš prav res nima kaj kondenzator tu iskati glede ločevanja enosmernih komponent vendar se pogruntal da bi to bil ker je vezan zaporedno v eni veji glede na izhod druga veja pa je direktna od trafota...

lp jernej
It's not just modding. It's a lifestyle.

seminal ::

ne to je kondenzator sam to je praktičnno nekakšna zaščita za tok
kr če bil dal recimo 2n bi skuro visoko napetostni transformator ali konndenzator, zato kr bi kondenzator prepuščal preveč toka. zdaj bom probal dva 25pF vezat zapordeno in se bo vrednost prepolovila na 12,5pF
kr moj kondenzator je črn oziroma skurjen zato če priklopim ne delata obe žarnici ampak samo ena ko pa samo eno po eno priklopim pa delata .

Azrael ::

Koliko približno je velik originalni skurjeni kondenzator in kakšne oblike je?

Še to: v elektrotehniki so odstopanja elementov v rangu 5 % prej pravilo, kot izjema in zato ni treba imeti skrbi, če bo kapaciteta 12.5pF namesto 12 pF.
Nekoč je bil Slo-tech.

seminal ::

enak je oziroma malenkost manjši kot je podal sliko lado

Azrael ::

Saj to se mi zdi čudno, elementi ki so grajeni za 3kV, niso majhni, že zaradi razloga, da med priključki ne pride do preboja skozi zrak.

Če se še vidijo oznake na skurjenem elementu ali jih lahko napišeš.
Nekoč je bil Slo-tech.

seminal ::

Ekola danes dobil kondenzator od strica, ki jih ima polno od starih televizij:D
In bom zaj sprobalče dela
Pa to je kondenzator, 100% ni varistor
Bom potem odpisal če dela:D

seminal ::

Takole hladne katode delajo brez problema.Super.
KOndenzatorej mi je stric dal iz starih televizorjev iz kaskad:D
Sam kondenzator, ko katode svetijo trese.
A je to kaj narobe:D
Pa mislim da bo spet kondenzator šel ker se nenormalno greje:\ visokonapetostni transformator in kondezator je tudi malo topel pa še trese po vrhu:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kondenzator

Oddelek: Šola
71139 (793) Unilseptij
»

Keramični kondenzator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
111287 (865) Brane22
»

Izdelava ure - Pomoč pri izdelavi vezja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163331 (1674) pure00
»

Prisluškovalna naprava ( domača raba ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13220285 (5953) Mamaplata
»

Slabe slike TV programov zaradi kondenzatorjev

Oddelek: Zvok in slika
71026 (777) SisQ

Več podobnih tem