» »

Problemi s sata diskom

Problemi s sata diskom

EvilDare ::

Prejšni teden sem kupil nov disk Hitachi 160GB. Preden sem začel nalagati windowse sem še z uporabo starega diska naredil disketo z gonilniki za sato. Ko sem začel nalagati na nov disk, stari je bil izklopljen, sem dal disleto noter in stisnil F6 ko je rekel če želim naložiti druge gonilnike(f-lock je bil vklopljen). Ničesar ni vprašal oz naložil, samo nadaljeval je z inštalacijo. Še enkrat sem probal sedaj z drugo disketo in isto. Brez diskete sem normalno nadaljeval inštalacijo brez nalaganja kakršnega koli gonilnika.
Disk dela normalno, prepoznanega je 153GB. Motijo me pa 2 stvari. Vsakič ko se zaženejo windowsi pokaže to opozorilo:
Slika1
v opravilni vrstici pa imam prikacano ikonico da lahko odstranim pogon, kot recimo kakšen usb ključ:
Slika2

Čudno je da disk dela popolnoma normalno. Začuda je pa tudi res da se windowsi nalagajo zelo hitro. Pri nalaganju gre tista črtica samo 1 in 3/4 mimo in sem že notri, potem pa nalaga še akakšne 30s ostale programe.

Ima kdo kakšno idejo kaj je narobe?

boštjan ::

da si lahko naložo winse na disk brez diskete,je vzrok temu,da ima plata oz. vezni čip integriran SATA kontroler.katero plato maš?
za prvi problem ne bi vedel rešitve,za drugega,i pa problem ni,pa je tako,da lahko ob prižganem compu odstraniš disk.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

EvilDare ::

Imam Gigabyte K8NS 939.

Robert_S ::

Katere gonilnike si pa hotu naložit z diskete , ker na Gigabytovi strani za tvojo plato sploh ni driverjev za SATA RAID DRIVER , tko kot so za mojo ga-7nnxp ?

EvilDare ::

Na cdju od osnovne plošče so. Itak v navodilih piše kaj morš narest.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

install driverjev mi poruši OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
161257 (1041) BmN
»

Instalacija WinXP na laptopa - ne najde diska

Oddelek: Operacijski sistemi
121744 (1406) lonz
»

Problem(i) z računalnikom, razno :|

Oddelek: Pomoč in nasveti
121136 (911) Marc`
»

od 160gb diska prikaže le 32, prvo mi je v partition magic prikazalo 160...

Oddelek: Strojna oprema
201855 (1531) sirotka
»

Ne morem inštalirat programov... Corupted

Oddelek: Pomoč in nasveti
10905 (834) Jackal

Več podobnih tem