» »

"Zanimiv" poskus filmske in glasbene industrije

"Zanimiv" poskus filmske in glasbene industrije

RTV Slovenija - Spletni portal rtvslo.si poroča, da bosta filmska in glasbena industrija na trg poslali brezplačen program, ki bo z računalnika odstranil programe za izmenjavo nelegalnih avdio in video datotek.

Program naj bi deloval tako, da na računalniku poišče programe za izmenjavo datotek, lahko pa tudi izbriše avtorsko zaščitene avdio in/ali video datoteke.

Za razvoj programa z imenom Digital File Check so se pri Mednarodni zvezi fonografske industrije odločili zaradi želje po zmanjšanju izmenjave piratskih multimedijskih vsebin. Zainteresiranim uporabnikom bo na spletu na voljo brezplačno. Predstavniki filmske in glasbene industrije upajo, da bo program uporabilo čim več ljudi, ciljajo pa zlasti na delodajalce in starše.

Več o programu lahko preberete tukaj.

Brez komentarja.

63 komentarjev

«
1
2

Kami ::

Me zanima kdo bo to uporabljal :P

Uranij ::

Pomoje bo ta programcek kak add on kakim driverjem, igricam, programom,itd.....Potem bojo vsi, ki klikajo samo yes, yes,med instalacijo, brez da pogledajo kaj dejansko tam pise imeli ves cas probleme. Mogoce pa bo celo povecalo pisnost(oz bralnost) licence agreement-ov.

LeVkO ::

kami na koncu clanka ti piše na koga ciljajo s tem programom ... nekateri šefi bi radi vsaj mal obvaroval firmo pred inšpekcijo
predstavli si ti maš podjetje 10 zaposlenih usak 200 gb disk :p pa da usak usak 100 gb diska zasedenga z nelegalnim stufom filmcki in tako dalje ... predstavli si škodo ki bi jih teh 10 delavcev povzrocilo podjetju ?? :D si predstavljas

zato bo usak delodajalec se posluzil takega programcka no ne vsak vecina recimo ...

Mr.G. ::

Bwahahahahaha...ti nasi so izjemni misleci.Postavil bi jih zravn...eee...2.5 letnega otroka.Pa ne zdej mislt,da žalm otroke!!!:D

gabl136 ::

@LeVkO: Tisti šef, ki da delavcu za pisarno računalnik z 200GB diskom je KRETEN...vsak ki ima kaj v glavi tega ne bo naredil (niti ne bo dal not pekača in mu dal interneta, če tega res ne potrebuje za službeno delo, vsaj jaz vem da nebi...)

Hja, zdej bojo pa starši sinekom najprej kupili ta ''program'' potem jim bojo pa zaradi tega kupovali original CD-je...

Pa nej se zresnejo no...

Po mojem mnenju res poizkus iz OBUPA:\ :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gabl136 ()

freza ::

Jest si ga bom zihr instaliral, seveda če me bo kakšen z macolo po glavi mahnil.

Fly.MaCh!nE ::

ma krneki se spominjajo... nj rajš dajo prostovoljno brisanje nelegalnih datotek iz diska:D

Syus ::

freza

tezka bo pol... mal verjamem da bos se sposoben klikat po tistem



sicer pa kot ze recen dejanje iz obupa

ABX ::

Se bojim da bo kot pravi Uranij.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Crimson_Shadow ::

A bo to v obliki črva/trojanca? (Še vsa zlobna koda™ je zastonj :D )
We create worlds

Ch4N93 ::

DIY verzija programa pa te bo lepo naprošala, da zbrišeš vse nelegalne datoteke sam...
Ni nam lahko...

Zgodovina sprememb…

CaqKa ::

če bi se delodajalec oziroma šef tako bal, tako nečednega početja.. potem ima vse pravice dol zapret porte ali pa internet. kakor tudi beležit ves promet. vso pravico v pravilih zapisat tudi pravila uporabe interneta, zraven pa sankcijo (odpust, bla bla..)

kjer pa pridem še do druge stvari:
Kdo bo pa zagotovil, da ta preogramček nebo izbrisal kakega dokumenta, ki ga firma rabi?
a boš šel v ta riziko in namestil tak program?
če ja potem bo ta program moral bit odprtokoden. sicer pa si ga naj vtaknejo.

-kaktus- ::

Saj ne mislijo resno:\

Swen F@tt ::

Ta z DIY verzijo je najjača :D
Moje mnenje je tako. Če bodo izdali program, kdo sploh ga bo uporabljal. Pa tako ali tako, ima že veliko ljudi zunanje diske, na katere vrže datoteke, v obliki muzike, iger, programov...videov... lahko tut nelegalni stuff. Ti diski pa se dajo enostavno priklopit/odklopit, tako da jih program ne more idkrit. Sploh pa mi ni jasno, kako bo ugotovil, da imaš piratsko robo na kompjuterju. :|
WingMan ^^

Zgodovina sprememb…

Microsoft ::

Ze dolgo ne takole smesnega programa.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

StratOS ::

Ravnovesje se bo kmalo vspostavilo, vsaj tako mislim !
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

gabl136 ::

@Microsoft: Zadnja tako smešna je pomoje bla: ''keyboard error or no keyboard present....press any key to continue|O |O

Azrael ::

Mogoče bo kdo ta program preizkusil, ko bo že naredil varnostne kopije vseh pomembnih datotek na DVDje, tik preden bo šel formatirat disk in na novo postavljati OS ?

Mislim, da bo to še najbolj pametno, ker nikjer ni napisano kaj in po kakšnem ključu zadeva v resnici briše in koliko to brisanje prizadane sistemske in uporabnikove datoteke.
Nekoč je bil Slo-tech.

Reid ::

Ja madona to so pa optimisti, kt de bo kdo to uporablu! Fuski eni!;((
All you have to decide is what to do with the time that is given to you!

BladE_ ::

Sam neki mam za prpomnt pol bom pa tih --->

L O L :D :D :D :D :D :D :D :D
Akcija - Reakcija

1337 80'/ ::

brezplačno bo....svašta>:D
No one lives forever...

gabl136 ::

Ampak brezplačno pa bo:D :D ...to je pa za pohlavil...|O |O

Ps: me prav zanima kakšen ima IQ tist model, ki je temu dal zaleno luč:\ :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gabl136 ()

Eddy ::

HA HA HA! >:D >:D >:D

Optimisti!!! :D :D
www.ekwaterblocks.com

antonija ::

A za podjetja je tud brezplacno? Al je za njih kaksen poseben corporate edition s supportom...>:D
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

matter ::

smart, samo še črv naredijo ki bo sam pucal, pa bo držal rek "proti ognju se boriš z ognjem" :P
Grem basket pa bom neloke metal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matter ()

poweroff ::

A verzija za Linux bo tudi? Ali pa bomo Linux uporabniki spet prikrajšani???!? :D
sudo poweroff

Jeebs ::

Glihkar so mi polepšal večer, sm šel 2x preverit, če nismo slučajno 1. aprila. :D Kej tok neumnega pa že res dolgo časa nisem bral. >:D Sicer pa res, kaj naj bi to bilo dejanje iz obupa? :\ :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

M323SBA ::

Starši?! Predstavljajmo si, da oče svojemu sinu, osnovnošolcu, to naredi. Potem pa:

"Ati, daj mi nekaj keša."
"Zakaj in koliko?"
"Pa 15 jurjev, da kupim celo trilogijo Matrice."

Sinu bo BREZPLAČNO onemogočil dostop do BREZPLAČNIH artiklov. Takšen pač je kapitalizem - raje kupujmo, kot pa da bi imeli zastonj.

Legend(SLO) ::

Ja oči mi ga bo inštaleru na moj komp. Sam kako so si pa pol zamislni kdop mu bo pa pol musko DL-ju?

Sam sm se pa res zdele lepo nasmeju
krneki

kriko1 ::

Matthai: Itak da bo cross platform, celo za linux bodo izdali kot tgz, rpm, deb. :)) :)) :))

Jaffa ::

Jaz si ga bom 4 x inštaliral. 8-) Cepci...
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

StratOS ::

- & - = +
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

CaqKa ::

eh kaki rpm pa deb. more bit tak da si sam prevedeš, da bo program delal optimalno in dovolj hitro.

poweroff ::

JA, hočemo source! :D
sudo poweroff

Paramedic ::

Pazi zdej to: ima funkcijo, da v ozadju pazi, da ne inštaliraš kakega p2p programa, in ga blokira, uau.
Kar se tiče odstranjevanja teh programov je pa tako, da uninstallerje požene.
End transmission.

Stepni Volk ::

Novica pravzaprav ni smešna. Jasno nakazuje namere industrije. O tem sem že razlagal v temi Trusted computing, film na 2-i strani.
Naslednji korak je OS, ki bo takšen program že imel integriran. Dodajte temu TC, AACS, RFID, DRM, HBDCP, Global revocation list, broadcast flag... in imate prihodnost, ki jo bo usmerjal CENTRALNI KOMITE MEDIJSKE IN INFORMACIJSKE INDUSTRIJE.

Blast from the past: v SFRJ so bili računalniki prepovedani.

Tako, da zna biti zelo kmalu prav nič smešno. Čisto nič. ;((

Zgodovina sprememb…

Dead_Eye ::

heh, starši. Je sploh kdo pomislil da danes starši praktično nimajo pojma o računalnikih? Heh, ma kje, samo naj se dotakne moje kište>:D

stepni volk: ni se za bat, bo že kaka shackana verzija winsov prišla ven....
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

Roadkill ::

Dej bodte resni.. jaz hodim na šiht samo zaradi 100mbit linije. ;)
Ü

Tito ::

A resno ga bom lahko inštaliral brezplačno? Zelo me čudi njihova dobrota ...>:D

mathjazz ::

A bo oupen sors?
www.getfirefox.com

islord ::

Pri meni taksen program nima efekta, saj ves warez scasoma itak zbrisem z diska, ker ga zapecem. 8-)

Pithlit ::

Ne si želet tega za Linux... zelo verjetno bo programček mislil da je vse skupaj en velik warez sistem, pa bo sam $ sudo rm -rf *

Drugače me pa niti ne bi blo strah tega pognat... nimam p2p programja, nimam mp3-jev (razen pač zripanih s CD-jev - v najslabšem primeru bi jih moral ponovno ripat), nimam niti enega MPAA filma... No, ne bi me bilo strah, če bi mu zaupal da mi ne pobriše še kaj drugega...

Dead Eye: stepni volk: ni se za bat, bo že kaka shackana verzija winsov prišla ven....
Nekaterim še vedno ni jasno kje je fora... :\
Life is as complicated as we make it...

driver_x ::

Res fino, da bo program na voljo brezplačno. Sicer bi ga pa jaz z veseljem kupil.

Tic ::

Naslednji korak je OS, ki bo takšen program že imel integriran. Dodajte temu TC, AACS, RFID, DRM, HBDCP, Global revocation list, broadcast flag... in imate prihodnost, ki jo bo usmerjal CENTRALNI KOMITE MEDIJSKE IN INFORMACIJSKE INDUSTRIJE

Pol gremo pa na linux.
persona civitas ;>

wishmaster ::

Sej mam jaz tud 200 Giga MP3jev.Pa bom sigurn ta program nalozo ,pa šel v trgovino po originalne CD-je>:D .

ender ::

Jaz sem o tem programčku na TheRegistru bral, da je pri enem uporabniku označil vse legalno kupljene MP3je (tudi to obstaja) kot potencialno nelegalne (očitno ker nimajo DRMja), ni pa našel nobene stvari na drugem disku (kjer pa so bili nelegalno downloadani MP3ji). Nekdo drug pa je rekel, da mu je program označil vse zvočne in video datoteke kot potencialno nelegalne.

Stepni Volk: kolikor vem, je bila v SFRJ samo omejitev na uvoz določenih računalnikov (nisi smel uvažat AT-jev - pa ne da bi to komu zares preprečilo uvažanje, jih kar precej poznam, ki so jih kljub temu prešvercal).
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

globoko grlo ::

hehe, še zx81 si mogu prešvercat, oz. so mi ga prešvercal

drgač je pa bil moj dedi 8-) glavni "uvoznik" v takratnih cajtih za rač. robo, je vsem univ.prof zrihtal compe

frenk ::

trenutno večina ne gre na linux ker ne more vseh špilov špilat, če se bo to zgodilo tudi s piratskimi špili na windows sistemu windows ne bo mel nobene prednosti več:)

Tic ::

Komi čakam!

Linux, EVOLVE!
persona civitas ;>
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Digitalne vsebine in njihova uporaba

Oddelek: Omrežja in internet
7709 (643) jb_j
»

The Pirate Bay spet na udaru

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
455489 (3927) riba1122
»

EU zoper glasbena industrija: Nismo Amerika.

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
335610 (3705) MrStein
»

Vpliv P2P precenjen

Oddelek: Novice / Ostale najave
275751 (4232) gruntfürmich
»

Veliki brat nas gleda...

Oddelek: Novice / Zasebnost
52073 (2073) miranpozar

Več podobnih tem