» »

Starejši Amd-jev procesor

Starejši Amd-jev procesor

Grizzly ::

Sem že spraševal v drugi temi, vendar me zdaj zanima bolj podrobno, zato odpiram novo temo. Imam starejši AMD-jev procesor, točen model ni znan... na samem procesorju je nalepka Sempron, vse osnovne plošče pa so ga do sedaj prikazale kot Athlon 2500+. Najprej vprašanje: Komu verjeti - nalepki na procesorju ali večini osnovnih plošč? Trenutno imam procesor na novejši plošči (v primerjavi s prvo) in tudi BIOS je posodobljen na zadnjo verzijo, tako da bi plošča morala procesor pravilno prepoznati - piše, da je Athlon.

Ta procesor sem prvotno imel na AsRock K7S41GX in je v BIOS-u prikazovalo frekvenco 1875MHz. Sedaj sem procesor namestil na K7S41GX2 (ki je tudi zadnja te serije) in mi v BIOS-u prikazuje 1050MHz. Nisem še spreminjal nobenih nastavitev, le procesor sem namestil in računalnik vklopil - trenutno je tako, kot je bilo tovarniško nastavljeno. Kolikor sem izvedel, je treba samo neke nastavitve v BIOS-u spremenit in mogoče kak jumper prestavit. Sedaj nekaj vprašanj, kar je tudi namen te teme (procesor bi rad spravil na okoli 1800MHz, kot je bilo na začetku):

- Ali se bo s spremembo teh nastavitev procesor kaj bolj segreval? Če sem bolj direkten, ali je možno, da bi prišlo do pregrevanja, kar lahko privede do tega, da procesor pregori?
- Ali bi napačne nastavitve (če slučajno kaj narobe nastavim) lahko povzročile okvaro procesorja? Kako vem, kaj moram nastaviti, da bo vse pravilno delovalo in ne bo kakšnih težav?
- Če je res treba samo spremeniti nastavitve v BIOS-u, ali bo to treba narediti vsakokrat, ko zamenjam CMOS baterijo ali izberem "User Default Settings"? Pri prvotni plošči je bilo vedno na 1875MHz, tudi če sem BIOS resetiral.

Prvič delam te stvari, zato bom vesel vsakega nasveta.

D3m ::

Ročno moraš nastaviti jumperje za pravilni prikaz Mhz. Glej navodila na strani 16.
|HP EliteBook|R5 6650U|

hojnikb ::

pri teh arhaičnih zadevah je treba pravi multiler in amdjev fsb prav nastavit, pa ga potem tudi imensko pravilno zazna.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Grizzly ::

Sedaj sem dobil nazaj staro ploščo (K7S41GX) in sem preveril, kako je bil tam nastavljen FSB jumper. Nastavitev (oba jumperja) se ujemata z nastavitvijo na novi plošči (K7S41GX2). Plošči sta skoraj identični in tudi glede na dokumentacijo imam jumperje pravilno nastavljene. Kljub temu, pa mi še vedno kaže frekvenco 1050MHz.

V BIOS-u pa imam v razdelku CPU Configuration nastavljeno takole:
CPU Host Frequency: [By jumper]
Actual Frequency: [100] --> To lahko spreminjam, če izberem zgoraj "Manual"
Spread Spectrum: [Auto]
Over Vcore Voltage: [Normal]

Kako pa preverim/nastavim multiler?

Shark-357 ::

fsb ima ali 133 ali pa 166, če je sempron na proesorju ima 256km l2, če je pa Barton jedro pa ima 512km l2 cacha (preveri v windowsih z CPU-Z programom).

kixs ::

Pozeni CPU-Z in ti ga pravilno prepoznal.

Multi je navadno zaklenjen in ga ne mores spreminjat. Po tvojih podatkih imas 10,5X. Kar je prenizko za 100MHz in bi moral delovati ali na 133 ali 166MHz. Prej bi rekel, da na 166MHz in tako dobis ven cca 1750MHz, kar bi bilo nekje realno za 2500+ oznako.

Verjetno gre za ta procesor:
http://www.cpu-world.com/CPUs/K7/AMD-Se...

Vse kar moras spremeniti, je FSB hitrost na 166MHz (=333MHz).

Tu imas navodila za tvojo novejso maticno:
ftp://europe.asrock.com/manual/K7S41GX2.pdf

Poisci jumperja FSB_SEL0 in FSB_SEL1, zdaj sta nastavljena na FSB100(200) FSB_SEL0 = 2-3 in FSB_SEL1 = 1-2, zdaj moras to spremeniti v FSB166(333)

FSB_SEL1 = 1-2
FSB_SEL0 = 1-2

1-2 pomeni kapica je postavljena na prvi in drugi pin (da poveze prvi in drugi pin).

lp

GTX970 ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Namestitev procesorja

Oddelek: Pomoč in nasveti
171703 (1307) Grizzly
»

AMD Athlon XP-M na K7S41GX?

Oddelek: Strojna oprema
261428 (1428) _mOuSe_
»

XP-M vedno isti multiplier...

Oddelek: Navijanje
7851 (851) _mOuSe_
»

Zamenjam procesor, pc ne dela

Oddelek: Strojna oprema
441299 (1299) dejansan
»

Zakaj se računalnik resetira ?

Oddelek: Navijanje
251946 (1386) jest10

Več podobnih tem