» »

Magic the gathering

Magic the gathering

ChiefThunder ::

Vaše mnenje o igri, če jo kdo pozna al igra, pa če mate kakšne hude karte.

bluehacker ::

Igral sem jo v prvem in drugem letniku gimnazije. Danes sem tretji letnik in nimam kaj dosti casa za to cool igro. Stvar siba, edini problem je da se edicije hitro menjavajo in da ce hoces imeti najboljsi deck moras porabiti ogromne vsote za karte. Jaz sem porabil vec kot 200 dem.
Imam 3 albume rearov(Cursed Scroll, Goblin King, Masticore, Powder Ceglll, in vse lande 6 edicije (2barvne) mnogo drugih.
Lahko ti katere prodam pošlji spisek na ta forum pa ti odpisem
Sem iz Maribora;((
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

bluehacker ::

:D
ups vec kot 2000 DEm
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

Justy ::

Jap, ta igra je bla ful nora, vsaj od zacetka, samo gre pa res too much dnara za to , ce hoces met dober deck...
Mam frenda, k je za 30 jurju naenkrat kupoval karte, jih je mel pa ogromno, samo se mi zdi da to ni ne wem vec kako v modi, tele Magic the gathering...

Elemen_T ::

MTG ja...igral sem ga pred od vsega začetka...pa sem se počasi poglobil v samo filozofijo igre...ki sicer ni slaba. Ful je vredi igrat. sam takoj ko začneš igrat na turnirjih in tako gre pa kar nekaj keša. kakor sami veste so karte drage (ne vem kako je zdaj, ampak jaz sem dal 550/booster)...zapravil pa sem okoli 150.000...nima smisla.:O

Sergio ::

jest sm tut igral MTG... 5th edition, Urza's Saga... mel celo edicijo Sage... cist ql... mocan crnordeci kupcek... pol sm pa prodal :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

luni ::

/me je tud igral... pa se kako... bi rekel, da smo prva generacija mariborcanov bila med prvimi v sloveniji, preden se je zacela velika popularizacija zaradi clankov v jokerju...

heh, /me je even zmagal na prvem slovenskem turnirju v portorozu :)
Artificial Intelligentia

Sergio ::

luni: /you je prevec na ircu :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

romci ::

Enako kot vecino folka...najdu spil, zelo zagreto spilu pol leta, zapravu malo bogastvo za karte, jih vecino prodal in nehu spilat :)
-- not all those who wander are lost...

Tomi ::

V tretjem letniku gimnazije sem bil zelo zagret za igro in tudi karte kot take.. Zapravil sem, za kar mi je še sedaj žal, okoli 1000 DM, vse žepnine, vse izredne dohodke.. Imam še celo Urza's Saga in Destiny, ter nabito poln album ter eno škatlo commonov, vendar sedaj vse sameva nekje, ker prvič nimam časa in denarja, drugič pa se bojim, da bi me špil spet prevzel v nenormalni obliki..
Drugače pa karte hranim, ker jih mislim nekoč prodati po malo dražjih cenah..
metrodusa.blogspot.com

luni ::

hja glede prodajanja... jaz bi jih ze zdaj prodal... sicer je res, da imam predvsem starejse karte (ampak hude... recimo City of Brass iz Arabian Nights, Dark Moon iz Unlimited, Dual Lande pa take zadeve) ampak te so baje ravno najvec vredne... siska!
Artificial Intelligentia

bluehacker ::

Odkupim ti city of brass iz arabian nights in black moon tudi...
Ti dve si sem res želel

lp8-O8-O

Milko ::

Uff, jst sm jo igral v prvem in drugem letniku gimnazije. V razredu nas je blo ene 5 igralcev. Pol smo pa igral se med razredi :). Tolk dnara k smo dal za te karte...uf....pol je slo pa vse v pozabo. Ampak najbols mi je bla pa naveza bele-zelene karte. To zna bit ql :D

bluehacker ::

Al kaj zdaj, povej za kolko prodaš city of brass iz arabian nights in bad moon. Ponujam ti 3000 SIT za obe karte. Vsi ostali ki rabite kaksne karte pa povejte kaj rabite pol bom pa povedal ce mam
lep slotecherski pozdrav|O
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

bluehacker ::

No pa se to moj zadnji uspesni deck je bil zeleno, rdece, beli z birds of paradise, stone rain, armagedon, soldiers...:)):)):))>:D
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

eomer ::

u redu spil ampak ein bishen zu drag!!1
Je bolj kaksen za PC al pa sah.:-)))))

0:)

luni ::

bluehacker hehe daj poglej malo na netu kolko je ENA vredna, ne pa obe skup... si bos po moje premislil ;)
Artificial Intelligentia

Igor ::

http://www.magictraders.com/

vse je odvisno od ponudbe pa povprasevanja ..

bluehacker ::

Dragi sotrpin luni, vem da sta karti malo vec vredni, vendar je ponudba res odvisna od povprasevanja, Magic v sloveniji danes vec ni tako popularen kot pred 2 letoma, torej je manj igralcev in manj kupcev .Zal vec denarja nimam. Lahko ti jih odkupim za ta denar ali maximalno 20% vec. Rabil bi pa tudi birds of Paradise in Mother of Runes(SAGA - bela karta uncomon):D:D:D:D:D:D:D
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

bluehacker ::

Zanima me pa tudi ali so v nasi drzavi se kaksni zagreti igralci kart, ki bi se med zimskimi pocitnicami dobili kje na kaksno rundo kart in skodelico caja. Igral ze dolgo nisem imam pa kar novi deck. Kart iz novih edicij pa vec zaradi prepricanja o Amerikanizaciji in iz ekonomskega vidika vec ne kupujem .:):O:))
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

Jeronimo ::

MTG je bil zelo popularen. Vendar povdarek je na bil. Svetujem vam da prodate čimveč, ker kmalu ne bo nikogar več ki bi ga MTG zanimal. Igra se mi sicer zdi zanimiva, sem jo tudi dostikrat igral s sposojenimi kartami, vendar se mi pa kratkomalo zdi neumno toliko denarja vložiti v ene karte. Igrejte Tarok, je tudi fajn taktična igra , ali pa Bridge in še mnogo manj denarja boste porabili.
JURIŠ !!!
Preko vode do slobode!

luni ::

Jah tak kot prej sigurn ni, ampak se je kar ustalil v sloveniji in ima mocno igricarsko jedro. Jaz se vedno dobivam vabila na turnirje in sodec po njih pogostosti je igranja se kar nekaj. Enkrat se bom moral odpravit na enga od njih in prodat zadeve.
Artificial Intelligentia

bluehacker ::

Dragi luni logicno da dobivas vabila na tekmovanja. Saj ta vabila posilja firma ki karte v sloveniji tudi prodaja za njo pa tekmovanja pomenijo zasluzek. Torej vec tekmovalcev vec zasluzka.:D
I am here to kill all the unvorthy not-hackers

cholt45 ::

No, vas je po petih letih še kaj ostalo med aktivnii igralci?

OwcA ::

Na pol. :8)

Čeprav žal za resno/turnirno igranje nimam več časa.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Camalotz ::

Ja, lansko leto bi se še javil, zdaj pa že skoraj leto nisem sploh
pogledal teh kart. Nas je blo pa ene 4-6 neki časa, smo aktivno
zabijal četrtkove noči ob MtG, ogromnih količinah alkohola in
ostalih opojnih substancah. Trajalo je tja do treh, štirih,
pol šestih, dokler pač nismo padl dol.:P

DrYuri ::

Uf ja jst sm tut tega ful prešpilu. V prvem in drugem letniku gimnazije smo to špilal vsak odmor pa tut po pouku(zdej sm tretji letnik). pol pa kar na enkrat konec. zdej občasno odšpilamo kkšno rundo, ampak bolj redko. Jst sm nehu igrat tut zaradi tega, ker so začele na veliko izhajat nove edicije, ki so po mojem mnenju postajale vedno bolj "neumne", saj so izpodbijale starejše karte. Karte sem dal mojemu bratu, obdržal sem samo dva decka in nekaj rerov. In sicer modro-rdeče-črn-artifact deck(Western Paladin, Tinker, Platinum angel, Sword of fire and ice, Reiver demon, Royal Assassin...) ter Elf deck s katerim sem kar veliko zmagoval, saj je bilo mane vedno dovolj, moči pa prav tako(3xWellwisher, Genesis, Kamahl Fist of Krosa...). Ta igra je res zelo zanimiva vendar če hočeš imeti res močan deck, moraš zapraviti veliko denarja. Je pa dobra igra.

lp

ŽirC ::

Edina pametna stvar pri tem je bila da sem vse skupaj prodal, cetudi z veliko izgubo in vlozil v airsoft :)


Lp, ŽirC


p.s. counter spell owns :D
aks.rula.org

Tear_DR0P ::

eh tale tragic the gardening je čudn špil.
pravi mojstri magica so se pa šele pri mind magicu pokazal - maš deck, vlečeš karto in jo moraš imenovat po svoje - samo da ima isti mana cost - ne sme pa biti isto ime, kot si ga povlekel in ne sme biti isto ime, ki ga je kdo v igri že povedal. veljajo pa vse karte iz vseh edicij - juhu špil, sam morš rest poznat karte
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

IceIceBaby ::

Sem igral nekaj časa nazaj precej intenzivno...potem me je zmatralo za čas in sem vse skup prodal.

Se to še kje sploh igra ? Včasih sem bil precej v črni lukni v LJ, je tam še kaj življenja ?

OwcA ::

Je, kar se tiče Ljubljane se nekaj igra tudi recimo pri Goblinu.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

c3p0 ::

Izumitelj te igre je čisti genij... V smislu kako za par koščkov kartona iztržiti po nekaj tisočkratne (ali več) profite :)

Matek ::

Izumitelj te igre je čisti genij... V smislu kako za par koščkov kartona iztržiti po nekaj tisočkratne (ali več) profite :)

Hjah, no, to je, kot da bi reku, da je izumitelj kake igre genij, ker zna iztržiti za par koščkov plastike več tisočkratne profite.

Te karte mora nekdo tut zasnovat, jih balansirat, napisat zgodbo, naredit artwork, itd. itd. itd.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Poldy ::

Uf, to je bilo dolgo časa nazaj ko sem samo probal malo igrat. Srečo sem imel, da sem takoj pokapiral, da je igra v bistvu velik nateg. Več kot si plačal, več možnosti imaš za zmago.

Bolj zanimiva igra je potem, da vržeš denarnico na mizo in tisti ki ima več denarja v njej, zmaga.
Aja, ali pa bi izvlekel pošast "prešeren", ki ima 1000HP (oziroma karkoli vi pravite temu). Večja kot je denarnica, večji land imaš.

Bi bilo prav zanimivo, po 10k sit bi kupil cca. 12 škisov, potem pa igrajmo tarok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldy ()

grex ::

točno tako. Ves čas nove serije kart, ki imajo neke lastnosti, s katerimi premagaš vse. Več kart, ko kupiš, boljše decke si sestavljaš itd...

Kakšno balansiranje kart?? ves čas jih prepovedujejo (vedno pride kakšna premočna in jo morajo prepovedat).

Vse skupaj en velik profitodrom za kup plastike. Ampak po drugi strani je isto tudi kupovanje oh in sploh hladilnikov, da boš lahko procesor za 4% bolj navil. Mogoče je to drugo še huje, ker ni tako jasno že iz aviona.

Ne me narobe razumet, igra je v osnovi bila zelo zanimiva, sedaj pa je le še kr neki in zmaga tisti, ki več denarja (ne pa znanja) vloži.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: grex ()

Camalotz ::

Odvisno, kako se špila. Mi smo v končni fazi vrgli vsi vse karte skupaj, pol si pa izmed
par tisoč kart zbral cca. 40 všečnih + dodal cca. 20 kart zemlje in gremo se sesuvat.
1 na 1 oz. 2 na 2 oz. deathmatch (oz. last man standing) :D

Ni bilo tolk važno a si za karte vrgel 10, 20 ali 50 jurjev, važno da smo se zabaval.
Ampak za kaj takega narest rabiš dost velik pool kart pa bit v krogu frendov...8-)

Tomi ::

Včasih sem igral veliko in za karte tudi zapravil precej veliko... Se spomnim legendarnih deckov s Spirali in Strokom. Potem pa je vse precej izumrlo in sedaj kart niti pogledal nisem že kakšno leto. Se moram še točno odločiti, kaj bom z njimi.
metrodusa.blogspot.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hearthstone: Heroes of Warcraft (strani: 1 2 3 415 16 17 18 )

Oddelek: Igre
887107097 (1062) Jerry000
»

Namizne igre....

Oddelek: Loža
336825 (782) BorutO
»

MAGIC THE GATHERING

Oddelek: Igre
51065 (728) Netrunner
»

Magic the gathering

Oddelek: Igre
162171 (1934) Limona
»

Iščem karte Magic: the gathering

Oddelek: Igre
245982 (5201) djordjevic

Več podobnih tem