» »

Namizne igre....

Namizne igre....

- SiroTka - ::

Igrate kaj namiznih iger?

Okus glede njih se definitivno spreminja skozi leta, obicajno se zacne z igro clovek ne jezi se in crnim petrom. Z vstopom v srednjo solo vecina zacne igrati tarok (med poukom seveda:), kar je po mojem mnenju najbolje igrati na morju pozno v noc.
Zadnje case pa se vse bolj pojavljajo strateske igre ala lord of the rings... Meni osebno so najbolj vsec naselnjenci otoka katan.

Povejte ali so vam vsec in ali vam vcasih krajsajo cas in katere vas najbolj pritegnejo?

Kaboom ::

trenutno igram Battle Cry in Risk.
drugače pa klasiki kot so človek ne jezi se in kaki monopoly so pa zakon...
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

mare_ ::

lord of the rings, hobit,... prezakomplicirano zame - me še 7-letni otroc premagajo :8)

OwcA ::

Šah, tarok, D&D.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

Imortales ::

Tarok definitivno. Pa v dobrih starih cajth še monopoly.
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

IČA ::

Tarok, šnops, uno, skip bo- kar se tiče kart.
Drugače pa še scrable, kviz, lepo je biti milijonar, pictionary, pa še bi se kaj našlo.
Se s prijatelji dobivamo približno enkrat mesečno, da večer posvetimo igranju namiznih iger.
Če gre vse v redu, si očitno nekaj prezrl.

BigWhale ::

Lord Of Rings
Alhmabra,
Gardens Of Alhambra,
Naseljenci otoka Catan,
Drzni Pomorscaki,
San Marco,
Risk,
Scrabble,
Tikal,
Hobbit,
...

Precej tega. Zdaj je ratala praksa, da kupim igro v avstriji in potem zgooglam angleska navodila. :)

Najvec sem preigral naseljencev in so se mi zagravzali. Plus tega je igra prevec odvisna od srece in ko zacnes enkrat zmagovati, tezko izgubis.

dusanr ::

vse igre s kartami in pa risk

Tear_DR0P ::

BW tvoji nasprotniki niso dovolj dobri. se je to men tud dogajalo, sedaj mam pa boljše nasprotnike in me tudi kdaj ustavijo ko zmagujem, poleg tega si težko priboriš pole position, če maš dobre nasprotnike.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Nejc Pintar ::

Pri NAseljencih otoka Catan je najslabša možnost da kuješ zaroto, medtem te pa drugi prehiteva:\
Drugače pa najboljša namizna igra, sploh z dodatki! Pa še če bo kdo prek neta igral: AsoBrain
Lahko je biti prvi, če si edini!

BigWhale ::

Je bila obojestranska zadeva, sem zmagoval jaz ali pa so zmagovali drugi.

Bi clovek rekel, da je vse v taktiziranju in kaj jaz vem ampak je precej v kockah. Se je dogajalo, da so polja, ki so imela nizke in visoke stevilke, se rolala na kockah kar en za drugim. :)

Tear_DR0P ::

aja se opravičujem, sem pozabil naštet moje favorite - mordheim, necromunda, naseljenci
BW - kar se tiče hecne statistike, sem že jst tud doživel, da se je 3krat zapored navrtela 2 in da je oseba, ki drugače nebi imela nič zarad tega zmagala, ali ipak špil je zabaven sploh ko dodaš mesta in viteze
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

alf__ ::

No za une k ste Naseljence Otoka Catan kdaj probal in za une k redno igrate (teh vem da je ogromno) tuki mate link do GAME LEAGUE za razne spile med njimi Katance. Tuki je spletna lestvica za katance in pridte da vas premagam-o.

LINK: http://league.piara.net

Za une k ne veste kaj je to..pridte pa si potegnite dol spil pa probite... so tut mal razlozene zadeve na Ladder Rules...

lp
A

gzibret ::

A igra kdo Magic the Gathering? Oz. se nekako tako imenuje.

Drugače meni najboljši špil je definitivno tarok.
Vse je za neki dobr!

OwcA ::

A igra kdo Magic the Gathering?

Da. 0:)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Nejc Pintar ::

Za Naseljence otoka catan je najboljši AsoBrain

Večinoma pa se igra na AsoBrainu Mesta in Viteze, lahko pa tudi mornarje ali povsem navadno;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

AlienGT ::

Malce ste me razočarali. Settlerji so najboljši vseeno tule.
Važno je da se dela, pa četudi škoda.

IceBreakr ::

Z družbo igramo Amazonko in Monopoly..... v kratkem začnemo s Hobitom, Catanom itd ;)
IceBreakr

BigWhale ::

Magic the Gathering mi ni vsec, ker temelji na nacelu 'vec kart ko kupis, boljsi si...'

;>

gzibret ::

Jaz sem kupil en komplet (magic the G.) kart pa še en komplet onih pošasti, samo nikoli nisem glih zaštekal, v čemu je fora. Igra me nikoli ni pritegnila. Sem pa spoznal enega MTG entuzijasta, ki je rekel, da se udeležuje turnirjev in ostalih aktivnosti. Sploh nisem vedel, da to obstaja....
Vse je za neki dobr!

Tear_DR0P ::

"Tragic the Gardening" (Magic) sicer nisem nikol igral, ker je tko kot pravi BW, več ko daš firmi denarje, boljši igralec si
Je pa kul špil. V bistvu si čarovnik, tvoj deck je nabor spelov ki jih znaš, imaš 20 hit pointov, prav tako tvoj nasprotnik, zgubi tisti, ki ostane brez. Če želiš čarat, rabiš mano, saj skoraj vse karte stanejo nekaj mane da jih zaigraš, mano dobivaš iz zemlje, katere gospodar si (tudi zemljo skrivaš v decku in jo naključno vlečeš na plano). V osnovi imaš pet barv magije - črna - zlo, strupi, undead stvori itd, rdeča - kaos, ogenj, orki in goblini, ter "arabci", modra -ravnovesje, čarovnije, čim hitrejše pridobivanje kart v roko in odvračanje nasprotnikovih čarovnij, bela - red, zaščita, vitezi in zelena - življenje, sile narave, veliko mane

to je hiter opis - in daleč od perfektnega - vsa poanta je v tem, da si čarvocnik na dvoboju, priklicuješ kreature, ki napadajo nasprotnika in te branijo pred nasprotnikovimi, s svojimi čarovnijami neposredno napadaš nasprotnika in se braniš pred njegovimi čarovnijami.

Men najljubši je Mordheim, pa mogoče bomo šli s kolegi kej BlodBowl
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Taras_Bulba ::

nja pr Magicu je res tko, da če hočeš igrati na nivoju tudi po turnirjih moraš redno kupovati nove karte al pa imeti ubijalske decke in strategije (kar pa oboje stane denarja). Smo trije kolegi to igral ene dve leti, tud v Črni luknji, pol pa nismo več pretirano kupoval kart in smo se znajdli v enem čudnem časovnem mehurčku s starimi in pretežno neučinkovitimi kartami [:D]

TommyLee ::

Mr. X ali Scotland Yard je zanimvo.
www.dornik.si

IceBreakr ::

Po novem lahko pridete najceneje do družabne namiznih igre preko neta:
http://www.mimovrste.com/katalog/index....
IceBreakr

Alec999 ::

zdej ste se mene zainteresiral za tele Naseljence otoka Catan :D

Nejc Pintar ::

vsekakor igra vredna nakupa;)
Lahko je biti prvi, če si edini!

IceBreakr ::

Zadnje čase igram to:

IceBreakr

Twixz ::

Oj,

ker gremo 3je pari za en teden v kočo na (zaslužen) smučarski oddih (brez TVja in ostalih ekranov, razn mobitel za nujne primere) me zanima če kdo priporoča kakšno namizno igro.
Trenutno imamo:
Activity
Catan (s tremi dodatki + dodatek za 6 igralcev)
Monopoly
Poker
Bean-boozled (to ni ravno igra ampak ok :)))
Male sive celice (stare knjige, dobro bo) :)

Anyone? Rabim pa do jutri ideje, hvala :)

jocoj ::

Dixit, Codenames, Enka, 6 vzame ... te dobiš v vsakem večjem hipermarketu, če se ti mudi in vse so odlične za 6 ljudi.

bozicek ::

Za en teden rabiš:
Monopoli
Dva kompleta kart

Saj večino dneva boste zunaj domnevam
Zvečer pa kakšen monopoli ki dlje traja
Od kart pa recimo kakšen remi, poker, šnopc, lustik
Darila letos samo za poredne

BigWhale ::

Jaz grem rajs streakat po snegu, kt pa da moram en teden igrat monopoly. :> Od kart pa samo pogojno Tarok.

Twixz ::

Catan je bil najbolj igrana igra tedna. Osnovna igra je sicer čist ok za 3 igralce, če so pa 4 ali več pa obvezno dodatki.
Tesno na drugem mestu pa Male Sive Celice. Nisem si mislil da je lahko človek tako kompetitiven da gre spat zarad ene igre :))

BigWhale ::

Mi smo igrali Root in Lunar Base.

BorutO ::

- SiroTka - je izjavil:

Igrate kaj namiznih iger?

Okus glede njih se definitivno spreminja skozi leta, obicajno se zacne z igro clovek ne jezi se in crnim petrom. Z vstopom v srednjo solo vecina zacne igrati tarok (med poukom seveda:), kar je po mojem mnenju najbolje igrati na morju pozno v noc.
Zadnje case pa se vse bolj pojavljajo strateske igre ala lord of the rings... Meni osebno so najbolj vsec naselnjenci otoka katan.

Povejte ali so vam vsec in ali vam vcasih krajsajo cas in katere vas najbolj pritegnejo?


Z ženo se rada igrava monopoly, ko imava res ogromno časa, ko so otroci pri babici, ali pa igro ugani besedo, pa se delaš, da si črv, pa moreš pokazati na tleh, kot da si res črv, ali pa one igre moja nekje najde, jih sprinta, pa potem na podlagi tega tekmujeva kdo prej pride na cilj. Recimo imaš progo s polji, in potem mečeš kocko. V skoraj vsakem polju je nekaj - preskočiš lahko naprej polje ali več, se vrneš na začetek, stojiš nekaj časa itd itd ... to so zabavne igre.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Družabne, namizne igre (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Loža
1244157808 (8279) J.McLane
»

igra kot mešanica znanja in sreče

Oddelek: Loža
272936 (2290) HyperGL
»

Družabne igre za 3-5 oseb

Oddelek: Loža
369480 (8038) hanuman
»

Družabne igre

Oddelek: Loža
117920 (7735) Nejc Pintar
»

Družabne igre (Monopoly)

Oddelek: Loža
1913855 (13155) iration

Več podobnih tem