» »

Kateri poceni ohišje je tudi dobro???

Kateri poceni ohišje je tudi dobro???

Malner ::

Prijatelju sestavljam računalnik in ker bo cena pod 100k zraven ne bi dal kakšnega ohišja za 10k ali več. Ohišje mora biti dobro prevetreno in imeti dovolj odprtin tudi spredaj, ne samo spodaj, ker mu ne želim sestaviti sesalca za prah. Priporočen je USB priklop spredaj. Malce sem gledal ohišja in prišel do naslednjih predlogov.

SCORPIO 732D

SCORPIO X-14 Modro

Chenbro Gaming Bomb

Dobrodošle so kakršnekoli kritike in predlogi.

para-site ::

vsa tri ohišja so shit. pač ceni primerno.

billy ::

Zakaj so pa shit?

Doman ::

@Malner
Jaz imam SCORPIO 732D in moram reči da je ohišje ok vendar ima 2 stvari, ki me zelo motijo vendar sem to popravil. Steklo je iz neke čudne plastike in ga boš moral zamenjat. Jaz sem dal gor mlečno steklo in zadeva preprosto "owna". Druga stvar so pa vratca. Tisti 3 je znaki so me zelo motili, zato sem jih odstranil ter zadevo zakital in zgleda čist ok.
Test tega ohišja si lahko ogledaš na:
Link
Da vidiš kako zgleda malo zmodano ohišje:
Moje ohišje]
mini DarkBlack™ mod

Upam da sem pomagal.

Malner ::

para-site

Kaj zate ni shit. Če pogledaš težo je tudi chieftec shit, pa je takoj več kot 13k. Rabim zračno ohišje v katerega bom komponente vgradil samo enkrat in ga potem ne bom več odpiral. Po tvoje so dobra samo ohišja, ki stanejo najmanj 25k, pa še za napajalnik daš 20k. Poskusi s tem sestaviti računalnik za 100k.

Izy ::

Tista ohišja so shit, pa obrni kakor hočeš. Tudi komp za 100k je shit. Taka so pač dejstva.
Primerjava s Chiefteki pa me spravlja naravnost v krohot :D .
Dobra ohišja, nižjega cenovnega razreda so npr. GMC, če te že zanima.

KraP ::

Poglej malo ja za GMC od teh nizko cenovnih bi reko da so najboljsa (kompaktna,kr dobra raporeditev, plac za vente in se zravn jih dobis)

LP KraP

billy ::

Ventilatorje se lahko vgradi v vsako ohišje, tudi tisto za 5 čukov.

Če je za nekoga estetika kriterij, potem so ta cenene ohišja, shit ker so grda in iz tankega pleha. Ampak če nekomu kišta miruje to nima veze.

para-site ::

Se strinjam, da če imaš finance omejene na 100k sit potem bo težka poiskat kako pametno ohišje.
Sicer pa je pri ohišjih pomembna kvaliteta izdelave(stiki premičnih delov/stranice, notranjost), prezračevanje in v končni fazi dosti pove tudi teža. Stabilnost je deloma pogojena s težo. Tako da ne dajaj v isti koš Chiefteca.
Tresenje in pregrevanje je posledica šparanja na materialu/obdelave in slabega designa.
Ko vidiš različna ohišja različnih cenovnih razredov, potem znaš cenit dobra ohišja, ki ko jih primeš v roko, se ne zvijejo kot žvečilni.
In pa res je, GMC je za svojo ceno zakon.

billy ::

Prezračevanje?

Kolikor vem so vsa ATX ohišja narejena enako. Ali imajo tista za 25k drugačen layout?

V vsako lahko daš spreaj vent, zadaj vent, drugo pa komp za 100k ne rabi. Oz niti tega ne rabi, samo 1 cooler zadaj bo dovolj.

Sami ::

Meni se zdi moj Xenon XS za 10k+ original 300W PSU, ki ga potem itaq zamenjaš best buy. Ima že default cooler z modrimi ledicami na stranici in pa dva nastavka za vente spredaj in zadaj.


970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Malner ::

Če slučajno še niste opazili, mora imeti tudi sprednja maska luknje, da lahko skozi vleče zrak. Saj so ohišja z gladko sprednjo stranico zelo elegantna, samo kaj pomaga, ce ventilatorji vlečejo zrak skozi lukno na dnu, ki je velika 7x1cm. Prvič, če je ohišje na tleh, potem posesa veliko prahu. Drugič, ventilatorji vlečejo zrak vodoravno, luknja pa je decimeter pod ventilatorji. Sprednje luknje morajo biti pred trdim diskom, drugače zrak pri diskih miruje. Na primer moj chieftec:



Pred diski ima nosilce za ventilatorje in pred njimi so velike luknje. Ima tudi zelo zračno srednjo stranico, ki ne ovira pretoka zraka.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Saladin ::

Bratu sem nabavil Chenbroja in ima le eno večjo pomanjkljivost - Nima reset gumba.
Za ta denar pa je med boljšimi in lepšimi.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

MR-OzO ::

v Jae sn pred kratkim punci nabavo neko ohišje tam neka manj kot 9k je mela 350w napajalc poleg, spredaj usb, slušalke, mikrofon. Na pogled lep, zadaj za 2 venta prostor, na stranici prostor, pa spredaj tut. Kolko sn skakal po trgovinah da bi tam za kakih 10k dobo ohišje + napajalc, bla to najboljša rešitev. Pa še to, priložen napajalnik je bil zelo tih.

para-site ::

billy

"Kolikor vem so vsa ATX ohišja narejena enako."

Če že drugih razlik ne opaziš, bi lahko vsaj vedel, da debelina pleha ni pri vseh enaka.

Prav zato vsem, ki ocenjujejo ohišja svetujem, naj snamejo stranico in jo probajo zvit.
Tako naj naredijo na Chieftecu in na low-cost ohišju. Vse bo takoj kristalno jasno.
Način obdelave in debelina pleha zagotavljajo večjo trdnost.

Doman ::

Scrorpio ima odspredi za 4x 80mm ventilatorje, zadaj za 2 ter na stranici 1. Skupaj 7 ventilatorjev..

Saladin ::

2x120mm ventilatorja je za navadnega uporabnika več kot dovolj. Vse več so le luknje za prah ali dodaten vir hrupa.
Btw. Chenbro ima 2x120mm (oz. luknje za ventilatorje od 2x80 do 2x120mm)

Pleh je res tanjši, ampak kolikokrat povprečen uporabnik odpre ohišje in menja dele?

Pod 10k ne boš dobil profi ohišja. Začne se nekje z Chieftecom za 15k. Moral se boš odločit.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

K0K0 ::

A ni čist vsen iz kolk debelga pleha je sej ne trpi nobenih fizičnih obremenitev?

gfighter ::

No ja, jaz bi ti izmed teh treh priporočal Gaming Bomb, ker ima nastavke za 120mm vente pa še dokaj dober način pritrjevanja ventov, kartic in diskov (kar pa tebi ne bo kaj preveč koristilo, glede na to, da ne misliš odpirati mašine). Prednja stranica je dovolj zračna da ne boš imel preveč hrupne kište zaradi sprednjega venta, meni je pa všeč tudi, da pri taki ceni ne serjejo še s kakšnimi grdimi pleksi stranicami. Drugače se ti pa splača pogledati za tem ohišjem v BOF-u, kjer mislim da so jih imeli v akciji (ok. 7.000 SIT). Edina večja pomankljivost je pa seveda pomanjkanje gumba za reset...

billy ::

@ para-site

preberi vse poste, ki sem jih napisal. Razlika ja edina v kvaliteti materiala in recimo bolj praktičnem ohišju (sliderji za enote, ventilatorje, etc). Če pa nekomu stoji kišta v kotu 2 leti od te ko jo kupi pa mu je menda vseeno kakšno ohišje nabavi, glavno da ne razpade ;)

Dami ::

Da ne odpiram nove teme....a obstaja kak mini ATX ohisje ki ma zadaj vsaj 92mm če že ne 120ko, ter spredaj hlajen HDDrack (beri: se da montirat ventialtor spredaj). Rabim pa ga za server, da bi zasedel čimmanj prostora.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

billy ::

Ohišja za serverje ne pridejo v poštev? Res so dražja, ampak ponavadi imajo plac za ventilatorje...

Dami ::

Ohišja za serverje so ponavadi vsaj miditower če ne že big, poleg tega pa še daljša da podpirajo E-ATX. Jaz pa rabim miniATX kr mam namen not dat mATX plato, pa 2-3 diske in nič drugega. Kaj takega recimo, sam ta nima venta pred diski ampak spodaj. Tale zgleda ok, sam kaj k ga ni na zalogi že par mescov -> se ga ne da več dobit niti.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

billy ::

Misli sem rack ohišja za serverje, 19" širina višina pa poljubna. Cena se pa giblje okrog 30 tisoč.

Poglej na bolho.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Novo ohišje in hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
617202 (5611) solatko
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10029043 (27088) kuglvinkl
»

ventilatorji

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
311506 (1179) Jan987
»

Doma prirejeno ohišje za učinkovitejše zračno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302423 (1758) Racko
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835326 (4238) mimax

Več podobnih tem