» »

Defragment Disk na WindowsXP-težave

Defragment Disk na WindowsXP-težave

pozorhudmaček ::

Se še komu zdi, da tisti Defragment pod System Tools ne deluje najbolje. Fora, je v tem, da hočem inštalirat nov sistem, zakar rabim del prostora na koncu diska praznega. Poženem Defragment Disk z naglico, da mi bo to čez noč napravil, nakar ugotovim, da se je po 10 min! dela ustavil. Diska mi "skorajda" ni Defragmentiral, oziroma mi ga je samo delček, kar se vidi na unem grafu, od programa. Oziroma, če povzamem:Sam program bi moral do 100x pognati, da bi mi potem končno POPOLNOMA Defragmentiral CEL disk.

Je imel kdo podobne težave?!

Highlag ::

Ja med dela brez problema.

Na koncu v poročilu piše, da nobena datoteka nima fragmentov, in vse je lepo "vkup" zloženo

pozorhudmaček ::

Torej, samo men ne dela. Najbolj glupo se mi zdi, da mi na koncu izpiše podatke, in da vse zgleda tako, kot, da je "čisto v redu", vendar podatki, niti pod razno niso skup zloženi, poleg tega mi 60GB disk dekompresira 10min.

Uporabljam WindowsXP

Arghhh!!

AngelOfDeath ::

Uporabi norton speed disk:D

pozorhudmaček ::

Mah, sem si zdownloadal Doga in Safpak(oba programa istega kopita). Bom probu.

andrej ::

defrag v XP rabi kaksnih 30% fraj diska da naredi dobro defragmentacijo.... Uporabi kaksen Diskeeper, OO Defrag ali PerfectDisk...

pozorhudmaček ::

Ej, andrej hvala. Sem že mislil čist obupat.:D

Dami ::

Diskeeper ni tak dober, kr ti odpravi sam fragmentirane fajle. Norton Speed Disk pa ti uredi celoten disk od začetka do konca. Jst ne morm brez njega.
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

AngelOfDeath ::

Če defrag nima zadost prostega diska ti to sam pove.

andrej ::

seveda ti pove, ampak on ti pove ce absolutno ni dovolj prostora. Za OPTIMALNO delovanje algoritmov pa potrebujes okrog 30% fraj.

Dami: Odvisno kako gledas na vse to. Nekateri imajo raje Diskeeperja, ker norton uporablja nedokumentirane API klice, ki se lahko v naslednjem SP spremenijo, potem pa ti zadeva ne bo delala dokler je ne spatchas... Vsak ma svoje prednosti in slabosti...

Pisk ::

Cim bolj stran od Nortona, ce se le da uporabi drugo. Tudi Ontrack je sumljiv.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

AngelOfDeath ::

Pisk kaj pa je narobe z speed diskom ?

Pisk ::

Privzdigni glavo za post visje. Tocno to se zgodi, das gor SP2 in goodbyeteens.
Ti bom jaz enkrat zapiskal!!!!!!!!!

Kriko ::

Res da ima vsak svoje mnenje tako tudi jaz. Diskeeper je precej VARNEJŠI od Nortona če ne drugo, čeprav mislim da tudi v kvaliteti defraga.
Program od Nortona zna tudi precej stvari "pokvarit"
lp

pozorhudmaček ::

Mah obupal sem folk. Poskusil vse goraj naštete programe in mi nobeden ni defragmentiral tako kot je treba. Očitno je nekaj z diskom. Še sreča, da mi je drugi disk(D particija-13GB)normalni Defragment Disk defragmentiral, tako kot je treba, torej vse podatke postavil na začetek. Fak, to je beda. Poskušaš inštalirat novi Os, začneš z defragmentacijo, seveda je to tista stvar, pri kateri upaš, da bo še najmanj problema. V bisvtu je gljih obratno.

Zadevo bom inštaliral na D particijo. Konec debate

andrej ::

kot sem ze prej reko, potrebuje vsak program doloceno kolicino nezasedenega diska da opravi svoje... kolicina je odvisna od algoritma...

Kriko ::

Oj!
Povej kaj ti pričakuješ od defraga in po čem sklepaš da je naredil salabo!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

disk defragmenter ne opravi do konca svojega dela

Oddelek: Programska oprema
211946 (1485) lolek84
»

Diskeper

Oddelek: Programska oprema
61188 (1090) darkolord
»

Kateri program za defrag?

Oddelek: Programska oprema
243390 (2861) Jeebs
»

Diskeeper vprašanje

Oddelek: Programska oprema
91136 (1016) TheJack
»

Norton Speed Disk ali Diskepper ker je boljši?

Oddelek: Programska oprema
151739 (1516) Jst

Več podobnih tem