» »

Vulcano 6cu VS 6cu+

Vulcano 6cu VS 6cu+

tauko ::

Kaksna je razlika v hlajenju teh dveh hladilnikov? (5000 vs 7000 obratov)

Neo32 ::

Eni pravjo da velika eni pa da je zanemrljiva. Naj bi pa V6Cu+ hladil bolje zaradi vecjega stevila vrtljajev. Najbol bo da kupis oba in jih stestiras.:D

Tomi ::

Cu+ je glasnejši, zato vzami raje navadnega, če te moti hrup.
metrodusa.blogspot.com

Yurko ::

Se pridružujem Tomiju.

Sam sem imel Volcano 5 (full load 44) in sem od kolega dobil 6cu+, ker ga ni rabil (full load 42).

Heh, imel sem ga gori dva dneva, pa sem namontiral nazaj 5ko. Za bori 2 stopinji se mi res ni dalo prenašati skoraj neznosnega hrupa ventilatorja pri 7000 obratih. Še kakšen film sem si bolj težko ogledal, čeprav imam močno ozvočenje (po 100 pravih W na vsak kanal).

Če že kupuješ in ti ni do hrupa ti raje priporočam da vzameš 6cu.

Lp, Yurko

msmiha ::

Če te pa hrup ne moti (tako kot mene ne) Potem pa kar nabavi 6cu+
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

iga ::

Imam chromeorba na duronu 600@850 in je zadnje case zacel zelo brneti. Z reguletorjrm sem mu zmanjšal voltažo na 9 ali 10V (sedaj se ne spomnim več), pa stvar še kar brni. :\
Sedaj kupujem nov vent, pa me zanima ali je vulcano 6cu(5000) tih vent ali ne. ZELO sem občutljiv na glasnost, po drugi strani pa imam rad nafriziranga durona. Kdor ima v mislih kakšen tak vent, ki bi delal tiho in tudi dobro hladil, naj se javi.;)

tauko ::

Jaz mam 6cu, prej pa sem mel verjetno titan :( ali nekaj podobnega, pa se mi zdi, da je zdaj tisje, pa tud miza se vec ne trese tako. :P

TheJack ::

Jaz sem ravno včeraj dobil nov računalnik (Athlon 1.4), zraven pa še Volcano 6cu+. In zadeve se bom znebil, pa naj stane kar hoče! Presneti hudič ropota kot naš sesalec! Upam da še ta teden dobim navadnega 6cu, ker je hrup dobesedno neznosen.

Overclockerji me bodo sicer označili za heretika, ampak raje bi imel slabši procesor, kot pa da cel dan poslušam to visokofrekvenčno tuljenje!

tauko ::

Stestiraj kaksno temperaturo imas v dolocenih pogojih zdaj in koliko bos imel potem.

aky ::

Glede na AnandTech je recimo razlika TT Dragon Orba 3 z 7k RPM ali 3k RPM 2.6 st C. Razlika v sumu pa samo 3 dB.

Tic ::

Jst mam en vent evercool, k sm ga kupu za 1500 sit!!
Hladi odlično!!!
A1100@1200 fuul load 42s.C, pa nimam nobenga dodatnega vent. zravn!
En problem je:
GLASN JE ZA ZNOREETTTTTTT!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:O:O:O:O:O:O:O:O
A poznate kakšno rešitev?
Neke gumjaste podliške sm še dal med vent. in rebra, pa ne pomaga dost!
A poznate kšn prog, kjer bi lahko zmajnšal obrate...??
Lp,
persona civitas ;>

Tic ::

Ubistvu je nek časa tihu, pol pa kr na enkrat začne oreng ropaotat za mal časa, pogledam obrate na PC ALERT 3 , pa so skoz isti......

Lp,
persona civitas ;>

LuiIII ::

Jaz imam Vulcanota 6Cu+. Res je hudo glasen in to zaradi dveh razlogov:
- ima visoke obrate (cca.7400rpm): to sem rešil s 5ohm preduporom (sedaj bolj znosnih 6800rpm)
- sam vent je preblzu hladilnika in se zaradi tega pojavlja preveč turbolence, kar ima za posledico večji šum: sam vent sem mehko namestil s Tesa obojestransko samolepilnim trakom (ploščicami). Te tudi malo blokirajo prenos vibracij na hladilnik. Po mojem občutku pa je sedaj ventilator bistveno tišji kot pred modifikacijo. Hladi pa prav tako dobro kot prej. Tudi 1C ni razlike.

Lui

PhotoBlaz ::

Ej TheJack!!! Mene ful ful zanima kaksno mas temperaturo procesorja s tem hladilnikom.
Tudi jaz imam 1,4 Athlona
Jest mam enga od Spire k ma Alu rebra in Cu podnozje in 5000 rpm,..pa mam 60C CPU pri nobeni obremenitvi!!! Nameravam pa dat enga gor od Spire k je pa cel bakren in ma 4000rpm,...upam, da bo kej razlike! K 60C je pomojem velik velik prevec!
Cau

mico ::

kupte/naredte si vodno hlajenje pa bote srecni obojni --> tisti ki hocete efektivnost in tisti ki hocete mir :)

cyber ::

Glasnost, jaz sploh ne slišim več tko da mi je čist vsen al mi moj dragonček 3 baker 7000 rpm glasno ropoče al pa ne važen je da hladi dobro in glede na golden orba za pičlih pet stopinj manj

TheJack ::

Sprememba: Dobim Zalmana. Končno bo mir!

Kakšna je trenutna temperatura procesorja (6cu+), pravzaprav ne vem natančno. Sandra mi pokaže 35 stopinj C, BIOS pa nekje od 45 do 51 stopinj C.

Milko ::

Jst sem ucer zamenu Volcano 5 za Volcano 6Cu+. Uporabil sem Artcic Silver 2. Razlika v temperaturi je 2 stopinji. Sedaj imam 46 (prej 48-49) na TBju 1200, ki ni nic navit. A je to dobra temperatura ali bi mogu dobit nizjo s tem hladilnikom?

S cim se najboljse odstrani termalna pasta?

aky ::

Jaz imam TT Mini Copper Orba podlozenega z noname termalno pasto in ima TBird 1330@1560 okrog 55 st C.

iga ::

Kateri od vulcanotov je NAJTIŠJI:D ?

VOLCANO II (4500 RPM;31.5dBa;36CFM )
VOLCANO 5 (4550 RPM;31dBA;32 CFM )
VOLCANO 6Cu (4550 RPM;31dBA;32 CFM )

Rabim za durona 600@850, saj sem zamenjal že Gorba, 2xCorba Titan in 2xCorba TT in se vedno kvarijo in ropotajo ;(.
Mislim kupiti vulcanota, pa bi bilo lepo če bi kdo podal kakšne izkušnje.

cyber ::

Po mojem so vsi enak glasni to vidiš po decibelih vsi jih imajo 31 če pa je kakšna razlika med katerim izmed njih pa je ne boš opazil ker je zanemarljiva tko da čist vseen kater vulcano izmed teh ki si jih naštel.
Sice so pa dokaj tihi proti mojem Dragon orbu 3 baker 7000 rpm ki ima kar 37 dba.
Jaz bi se na tvojem mestu odločil za Vulcano 6cu ki si ga navedel kot tretjo možnost.

Jux ::

Ideja (nepreverjena, zdele sem se spomnu enih starih postov) bi bla, da kups 6cu, ce ti je pa pre glasen pa zamenjaj ventilator z 80x80, valda tako da nardis tunel in nanjga usmeris ves zrak. Mogoce bi blo se bols z 120x120, ce ga lahko montiras. Pol pa spustis hitrost hudicu ki si ga namontiru, tko da je znosno in da imas se vedno zadovoljivo CFM. Itak se mi zdi da se najvec hrupa nardi prav zarad hitrosti vrtenja in ce se zadeva vrti pocasnej (vendar zarad velikosti spumpa vec zraka cez) je ziher bl tih.
Za realizacijo plana pa ne vem, vendar bi se po mojem dal clo kupt nastavke za 80x80 oz. 120x120 vent, vsaj po netu. Lahka ga pa sam nardis iz plastike in epoxija.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kateri CPU cooler

Oddelek: Kaj kupiti
373448 (2866) boštjan
»

Vulcano 6Cu+ ali Dragon ORB 3 ???

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81061 (877) JohnyB
»

Kako vroč je vaš CPU ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411838 (1338) abcde7
»

hladilnik za Athlon 1.2?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
201337 (976) Yurko
»

VOLCANO 6 CU/+ nasvet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211573 (1071) OChack

Več podobnih tem