» »

A1 xDSL

A1 xDSL

««
24 / 26
»»

Bakunin ::

hojnikb je izjavil:

ker bo slej ko prej zmanjkal ipv4 naslovov.


prostih IPv4 je ŽE zmanjkalo. To kar se sedaj koristi je "rezerva". Lahko jih seveda kupiš na prostem trgu po 10$/IPv4 v paketu po /22.

Ta trenutek še ni nobenih benefitov za običajnega uporabnika


- da ne opaziš razlike pri delovanju/dostopu v Internet :) (tako vsaj pravijo tisti, ki ga imamo)
- večina OS privzeto podpira IPv6
- ne rabiš več delati "port forward", ker ima tvoj LAN dovolj javnih IPv6 naslovov
- že od vklopa dobiš dovolj IPv6 naslovov, da ne rabiš ISP gnjaviti "za več"
- ne rabiš več nastavljati MTU/MSS
...

d4vid je izjavil:

Kako je s IPv6 dostopom na Amisu? IPv4 mi ostane ali ne?


da.

Delata hkrati - >> "dual stack"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bakunin ()

d4vid ::

Potem dobim več IP naslovov, če imam statični IP? Modem imam trenutno v router načinu in nebi rad dajal v bridge zaradi določenih stvari (media center, DLNA na sprejemniku). Izpeljal bi tako, da bi server povezal na modem (v router načinu) in nato vzpostavil IPv6 povezavo preko PPPoE na strežniku, medtem ko bi preostale naprave bile na IPv4. Če je seveda mogoče?

Modem je enkom.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Bakunin ::

d4vid je izjavil:

Potem dobim več IP naslovov, če imam statični IP?


http://forum.amis.net/viewtopic.php?p=1...


Možne so kombinacije:

- WAN statičen, LAN statičen (IA_PD) (privzeto)
- WAN dinamičen, ni LAN segmenta
(slednje kombinacije so tudi možne, a se v praksi ne uporabljajo, razen če RES vemo kaj delamo)

- WAN statičen, (IA_PD se ne uporabi)
- WAN dinamičen, LAN statičen (samo en dhcpv6 IA_PD odjemalec)


Če je seveda mogoče?
Modem je enkom.


ask @ amis forum/podpora ce omogoca "pppoe passtrough"

d4vid ::

Zakaj mi Attaineable Line Rate pada? Leto nazaj sem imel 20Mb, potem kar nekaj časa 16, sedajle pogledam, je pa 13Mb?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Tilen ::

Lahko, da je prišlo do kakšne težave. Prijavi napako.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Oldi ::

Danes telefon na ADSL modemu vsako cirka uro čisto na kratko zacinglja, enako kot ko se po restartu na modemu vzpostavi telefonski priključek. Sem klical na Amis pomoč in sem 17 v čakalni vrsti, na spletni strani ni nobenega obvestila.

Oldi ::

Pa se je vrsta le skrčila na 3 in sem izvedel, da je vsesplošen problem z Amis telefonijo in naj bi bila stvar jutri rešena.

46simon ::

Pozdravljeni, gledam amisev paket telefon/net/tv in bi dokupil še povezavo 20/1mbps kakšna je to hitros, sem laik in nimam pojma :) s kakšno hitrostjo bi mi lowdalo z neta, sedaj imam neko žalost in gre max do 550kb/s

hojnikb ::

Nekje 2.3-2.4MB/s oz. odvisno od vira, kjer dol snemaš :)
#brezpodpisa

46simon ::

Hvala, čeprav je to DSL in ne optika? Za vir pa vem, da igra vlogo.

hojnikb ::

20/1Mbit linija bo identično hitra (če se operater drži te hitrosti) neglede na to, preko katerega medija gre (optika, dsl, kabl).

Druga stvar so pa zakasnitve, hkratno gledanje tvja... tam je pa optika jasno v prednosti.
#brezpodpisa

46simon ::

Aha hvala lepa, dokler mi download tam z vsaj 1mbps bo vredu :)

Enron x86 ::

@46simon: pazi, da se ne boš zafrknil kot jaz. Do pred 2 mesecema sem imel pri Amisu samo internet/telefon in je lepo delalo s hitrostjo prenosa 15 Mbit. Potem sem pa prešel na paket FLEX (internet/telefon/2x televizija) in označil možnost 20 MBit (da bi imel približno hitrost kot prej + TV za dve družini). Poslali so mi nov modem in dva vmesnika za TV, zdaj se pa hudič od modema ne sinhronizira na več kot 8 Mbit, tako da mi npr. za ogled vsebin na YouTube ostaneta samo pribl. 2 Mbita. Gledam le še animacijo za nalaganje in filmčke v ločljivosti 144p. Welcome to 2005!

Pisal sem na podporo, kjer so mi sicer prijazno zagotovili, da "bodo težavo odpravili", nikoli pa ne napišejo, kdaj naj bi se ta čudež zgodil. Resno razmišljam o prehodu nazaj na SIOL.

Če se da, priporočam, da najprej naročiš samo internet + telefon + povišanje 20 MBit. Šele če bo delalo, kot je obljubljeno, pa dodaš potem še TV.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

Zgodovina sprememb…

Tilen ::

Kdaj si prijavil napako?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

krneki0001 ::

Pošlji jih nekam, pa vsak dan jih kliči in nadiraj. Pol jih mine poslušanje, pa gredo tehniki takoj poštimat, drugače pa traja nekaj dni.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Enron x86 ::

@Tilen: prvi dan (pisno prek e-maila) po prejemu in priklopu novega modema.

@nebivedu: bom začel malo bolj težit. Sicer sem dokaj potrpežljiv, ampak tole mi počasi žre živce.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

GTX970 ::

Verjetno kombinacija tvoje linije in modema ni najbolj posrečena.Katerega si imel prej, imaš sedaj ?
Lahko tudi da se je kdo igral s profili linije.

Enron x86 ::

Prejšnji je bil Thomson TG782, zdaj imam pa Technicolor MediaAccess TG788vn v2.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

prim0z ::

Dober dan vsem, pri Amisu imam naročen internet z hitrostjo 16mbit. Zadnja dva dni pa se mi je vse zelo pošasi nalagalo in youtube mi je štekal. Na strani speedtest.net sem izmeril 0,3mbite :(. Ali naj jih pokličem ali je napaka kje pri meni in lahko še kaj preizkusim?

Enron x86 ::

Kar lahko storiš je, da izklopiš in vklopiš modem ter vtipkaš naslov 192.168.1.254 (oz. npr. 192.168.1.1) v brskalnik in preveriš, na kakšno hitrost se sinhronizira modem. Če ne pomaga, pa čim prej prijavi.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

trololo2 ::

Pa preden pokličeš support obvezno prej resetiraj modem in izklopi torrente ipd. To je pri AMIS-u klasični izgovor za katerikoli problem, ki se kasneje izkaže na centrali.

prim0z ::

Sem poklical in so mi rekli da mi namenoma dajejo 0,3mbite, saj so imeli neke tehnične težave in se je internet stalno prekinjal ob normalnih hitrostih. Zdaj pa moram počakati in se zadovoljiti z 0,3mbiti dokler ne odpravijo napak :8)

čuhalev ::

Še komu dela promet do TCP 22 obupno počasi? Meni še motd ne naloži.

preko ntt.net in openpeering.nl ... medtem ko preko cogentco.com dela.

No, sedaj že dela tako kot se spodobi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: čuhalev ()

hmm23 ::

Je ta nadgradnja v celoti zastonj?


Kakor jaz vem se amis safe obračunava mesečno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

Jinto ::

Ni zastonj.

hmm23 ::

Kaj potem ti vsak mesec obračunavajo na položnici, če daš upgrade?

Jinto ::

Ja, en mesec so mi zaračunali (1.56eur+DDV), potem sem ukinil.

hmm23 ::

Pa brez tega ta njihova zaščita (Amis internet security) deluje še naprej kot prej?

Jinto ::

Ne vem.

Anney ::

Končno so dodali Proplus Pakete v HD (pop, kanal A,...). Prej celo leto nič, ko pa se združijo s Simobilom pa se to takoj uredi. :)

d4vid ::

d4vid je izjavil:

No danes sem dal modem bližje (cca 2m kabla do omarice) omarici. Prej je bil 25m stran. Me pa zanima zakaj je sinhronizacija sedaj slabsa kot prej? Kabel je isti..


Vprašano že v drugi temi, pa brez odgovora?

Sinhronizacija mi tudi pada, danes je na 12 Mbit, enkrat na 15, več pa ne, če kdo ve mogoče razlog.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Assass1n ::

Jaz nisem nek strokovnjak, vendar imaš do sebe speljanih več km kablov in toliko kot je metrov teh kablov v zemlji toliko je lahko problemov. Pokliči in se dogovori za pregled tehnika na domu in naj ti pregleda kable v omarici in premeri kaj se dogaja (če še nisi). Ne vem koliko si oddaljen od centrale, če imaš internet na bakru vse kar je okoli 10mbit si lahko vesel da imaš... Stara infrastruktura nimaš kej, čakat na optiko druge ni :) .
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

makomako ::

Zdravo!

Zanimam se za paket pri amisu trojka za 30,90€, sedaj sem pri telekomu dvojček(tel+net) za 32,5€.+ impulzi od pogovorov še nanese par evrov(okrog 40 vse skupaj). Imajo sicer pri telekomu penzion trojček, kjer bi prišel na 32€ (vključeno 300 min pogovorov), ampak net le 4/2mbit.

Pri amisu pa je paket 30,90€ in brezplačni pogovori, ampak je net 15/0,7mbit(linija mi sicer dopušča samo 7 ali 8 mbit).

Zdaj pa glavno vprašanje: Kakšen modem(router) dajo trenutno pri amisu in ali ga v primeru strele brezplačno menjajo, kot je to pri telekomu, torej oprema v najemu. Pri telekomu je modem obenem tudi router, da lahko priklopim več naprav, kakšen je pa pri amisu?(če je modem=>strošek nakupa še routerja+ če udari strela, kar je pri nas ene 5x na leto, bom kupoval potem še nov router)

toliko zaenkrat, hvala

d4vid ::

Seveda, oprema je v najemu, modem pa je po defaultu tudi router. Glede strel pa ne vem (tok tok tok po lesu), še nism imeli te težave.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

AC_DC ::

V primeru neviht povsod opozarjajo, da je potrebno opremo odklopiti iz omrežja (električnega in telefonskega).

Si pomislil o montaži strelovoda, če se ti zgodi udar tako pogosto ?

makomako ::

Udar pride po telefonskem kablu, saj če smo doma izklopimo, drugače pač crkne router.

Pač zanimalo me je glede menjave, da ni kakih fint, tudi če je udar strele da menjajo brezplačno brez kakih komplikacij. Ali ima torej amisov modem/router 4x lan priključke, da nebi rabil kupovat še dodatno roterja?

LP

AC_DC ::

Imajo.

IceBoX ::

Tudi glede menjave opreme ne komplicirajo.
Huh...

Enron x86 ::

Zamenjajo modem brez problema, vendar je treba okvarjeno opremo vrnit v roku 14 dni. Je pa zastojn, ker imajo pogodbo s Pošto Slovenije.

Lp
Core i5-4690K@4.7| ASUS MAXIMUS VII HERO| 16 GB Corsair LP DDR3 1866 MHz|
ASUS 970 STRIX| SB Z OEM| Samsung 840 EVO 250 GB|
Seagate 2 TB| EVGA SuperNOVA G2 750 W| Fractal Define R4

čuhalev ::

Ponudba za FLEX se je z včerajšnim dnem iztekla, a spletne strani nimajo osvežene. Ali kdo ve, kakšna ponudba se pripravlja sedaj?

alexz ::

bo treba počakat. mogoče bojo podaljšali Flex ponudbo.

Jinto ::

bo treba počakat. mogoče bojo podaljšali Flex ponudbo.


Škoda da nisem že 3 mesece na t-2 :8)

čuhalev ::

alexz je izjavil:

bo treba počakat. mogoče bojo podaljšali Flex ponudbo.

So podaljšali ...
Akcijska ponudba traja od 1. 7. 2015 do 30. 11. 2015.

Joj, meni pa so že poleti po telefonu razlagali, da bo jeseni nekaj drugega.

d4vid ::

Zdravo, mogoče ne paše v to temo, pa vseeno: Ali delujejo harmony daljinci s Amis TV sprejemniki Albis? Ti majo namreč IR na področju 44kHz (ali nekaj takega, vem samo da ni standardni).

Umislil bi si namreč Harmony Hub, ampak mi ne koristi če mam pol še vedno dva daljinca :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

AndreAS ::

Zdravo,
Imam Harmony ONE, dela z ALBIS sprejemniki, le izberi NAXOO namesto albis in voila.

Lp ;Andrej

d4vid ::

Torej na Harmony Hub tudi dela? Hvala za info :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

d4vid ::

Še komu nagaja amis včeraj in danes? Tracert meče ven nenormalne številke, pingi so čez 1 sekundo. Tracert ima do modema 2 ms, naprej do asr-ce pa okrog sekunde.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

čuhalev ::

Ni mi jasno: mi in stric imamo enak paket in smo povezani na isto centralo (smo v istem kraju), pri čemer je stric celo za ene sto metrov bližje centrali, vendar ima ping ~ 75 % višji ob sproščeni liniji. 8-O

AC_DC ::

Kvaliteta bakra in hišne instalacije ni enaka.Tudi različni modemi dajejo različne rezultate sinhronizacije linije.
Zračna razdalja =! dejanska razdalja kabla.

Lahko je tudi na drugem dsl profilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

BCSman ::

trojke flex za 30,90eur ni več in so uvedli trojko flex z obvezno vključenim hbo-jem za 34,90eur?
««
24 / 26
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

počasnejši internet za polovico

Oddelek: Omrežja in internet
294556 (3315) Veron
»

SIOL ali AMIS? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11721906 (15677) Tydek
»

4Mb + tel + tv po kablu

Oddelek: Omrežja in internet
71292 (1192) borut_p
»

Sinhronizacija modema

Oddelek: Omrežja in internet
51666 (1623) Tilen
»

ADSL za "nesrečneže"

Oddelek: Omrežja in internet
426237 (2596) KoMar-

Več podobnih tem