» »

Problem, višanje temperature s časom

Problem, višanje temperature s časom

dolenc ::

Na procesorju athlon XP 1700+@2,4ghz, je nameščen hladilnik TT Volcano 12. Problem je sledeč. Ko na novo namažem termalno pasto, artic silver 5, imam temperature tam pod 55 stopinj pod max obremenitvijo, kar je kar vredu, cel dan bojo lepe temperature. Ampak že takoj naslednji dan se temperatora občutno dvigne, tam do 60 stopinj. In s časom se to le še veča, dokler po recimo kakšnem mesecu procesor na 2,3ghz in manši voltaži dosega že kar 70 stopinj8-O. Poskusil sem še 2 navadni silikonski pasti in rezultat je bil isti. Isto je bilo tudi s prejšnjim hladilnikom TT silent boost.

Je že kdo imel kaj podobnega in kaj bi lahko bilo narobe?

gfighter ::

Si poskusil temperaturo meriti še s kakšnim drugim senzorjem oz. s prstom? Pomojem moraš najprej preveriti, če ti senzor deluje tako kot je treba.

dolenc ::

Ja s prstom sem probavov, sam to je bol tko natančno. Plata je Abit nf7-s rev2 in mislim da ni problem v senzorju, ker čez čas zgubim na stabilnosti in tudi do 2,4ghz ne morem več pridet stabilno. Prav tako pa če na sveže namažem pasto, bojo temperature spet nizke. Edino kar sem naredil z senzorjem je to da sem ga malo prevzdvignil, tko da bol točno kaže, sam mislim da senzor ni problem.

A res noben nima tega problema? (sej ne da komu prvoščem:))

kozi ::

Kako namažeš pasto mogoče jo naneseš preveč na debelo.

dolenc ::

Hm, bomo vidl tole, sem ravnokar na novo namazal(čist na tanko) in imam na 2,42ghz in manjših obratih ventilatorja trenutno 47 stopinj. Upam da ne bom imel jutri že do 60 :)

dolenc ::

Najberš je blo res to krivo da sem na predebelo namazal, ker zdaj so še kar temperature. Ble so sicer mal bolše, ko je blo čist sveže namazan, sam tud zdej so vredu, okol 50 stopinj v idlu, pa okol 60 na max.

Upam da bo zdržalo pri teh temperatureh :)

Pyr0Beast ::

Se mi zdi da bi ti poliranje fajn pomagalo, jst sm s poliranjem zgubil 6°C tko sem mel ob zagonu ene 29 v vinsih pa 38. Sam kaj ko mam tornadota, k mi treze hladilnik, pa se pol stik zgublja.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenc ::

Spet so temperature narasle, ne vem več kaj bi blo krivo. Bom pa očitno mogu vsak mesec mazat

Čudno da se to sam men dogaja:\

Pyr0Beast ::

Koliko se ti pa ventilator na hladilniku trese?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenc ::

Nč kej preveč, dela z 3k obrati ali malo manj.

Isto stvar se mi je dogajala tud z drugim hladilnikom, TT silent boost. To se mi je začel dogajat po kakem letu uporablanja silent boosta, prej nikoli. Sedanjemu lastniku silenta se to ne dogaja :)

Pyr0Beast ::

Jst mam tornadota gor :)
Trese se res hudo. Po parih urah maš potem že višjo t glih zarad zraka ki pride not. Pa si probal s termalno nalepko?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenc ::

S termalno nalepko še nisem probov, sem pa slišov da ne prevaja tako dobro toplote. Saj če gledaš v primerjavi z pasto. Kje bi se pa tako nalepko dalo dobit?

A je mogoče kaki ritual k ga moraš izpovent po namazu paste, kej izkloplat računalnik, al kej manj navit:) ?

pikachu004 ::

a ko ti temperature narastejo in das potem dol cooler je pasta suha?
nekatere so slabe in se 'posusijo'

Pyr0Beast ::

AS5 se mora posušit in takrat t padejo še za ~2°C :D Pa S5 ni slaba pasta, ampak draga.
za termalno nalepko cool-pc. Če boš, kupi ene ki so Recommend for AMD :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenc ::

Še neki semse spomnu, vsakič ko nanovo namažem pasto, spucam hladilnik in procesor za acetonom, bi lahko bil kej tle problem?

Pyr0Beast ::

Ne, jst pucam za alkoholom :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

dolenc ::

Torej če bo mogoče še komu kdaj pomagalo problem je rešen!:D

In sicer sem zbrusil dno hladilnika. Nekoč je že bilo brušeno, samo bol na hiterco in očitno sem vse skupaj zaj**u. Zdej sem si uzev lepo čas in rezultati so krasni:) . Okoli 45 stopinj v idlu, pa do 55 stopinj med igranjem, s tem da sem malo zmanjšal obrate.

Predvsem me je presenetel, da so par dni od namaza padle temperature, zdej pasta očitno dela tko ko mora. Brusu sem pa najprej z 400 pol z 600 in nakoncu še z 1000.

Tko da če ma kdo podobne probleme ve kaj naredit:D

Pyr0Beast ::

Lepo, lepo :D
He, he. Zdej mam tut jst SB na 12°C in CPU na 19°C :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

temp. procesorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241928 (1334) Meizu
»

Debelina termalne paste...

Oddelek: Strojna oprema
61424 (1340) jest10
»

koliko naj bi bila temperatura CPUja ... ?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
222171 (1485) xenon74
»

ventilator za bartona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241209 (973) ghostkop
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402124 (1441) G@MER

Več podobnih tem