» »

Debelina termalne paste...

Debelina termalne paste...

Poldy ::

Čim manj, tem bolj.

No ja, sem rekel, to je čisto brez veze, saj itak ko hladilna rebra vpnem na procesor se bo vsa odvečna pasta iztisnila. Ko sem to delal drugič, sem dal čisto tanko plast in je bilo hladneje za 5 stopinj.

V čem je fora?

Doman ::

Tko je blo pri meni, 1-ič sem dal preveč paste, 2-ič pa čisto tanko plast samo da je malo zabelilo temperatura pa se je spustila za cca 8 stipinj :D

Tomay ::

V tem, da termalna pasta slabše prevaja toploto, kot hladilnik, torej delno deluje kot izolator. Bolj debela je bolj izolira.
Voodoo 4Ever

tec ::

Se posebej so pa glupe tiste termalne nalepke, ki so na oem hladilnikih. Tudi za 10 stopinj se zmanjsa temp z malo boljso pasto. Je pa vsekakor treba cist na tanko dat. Ena tuba je skor za vecno, ce ne mazes graficne :-P

freejack ::

Stvar je takšna,.. Pasta zapolni praznine med hladilnim rebrom in procesorjem ..
Kolk paste nanest, se je treba pa sam odločit.. Če je dno hladilnika ravno oz. če ste le tega spolirali z 1000, 1500 brusnim papirjem, potem minimalno, sam za občutek.
V kolikor pa je dno hladilnika rahlo narezkano (ni gladko), pa je potrebno dati več.

Je pa zanimivo, da če daš preveč, se to orng pozna pri temperaturi.

Jst približno ocenim ravnost dna hladilnika, potem pa namažem na proc. V primeru da je res dobro spoliran, odvečen premaz odstranim z "bivšo" kreditno kartico.

Kakorkoli že, nabavite si malce brusnega papirja... 1000 oz. 1500,.. za poliranje dna hladilnika,.. ne samo da se bo svetilo, manj termalne paste bo potrebno, pa boljši bo stik.

Aja,... govorim o vodnih brusnih papirjih .. pri teh se da najbolje zbrusit ..

Poldy ::

Glede toplotne prevodnosti vse jasno, vendar, ko je bilo preveč paste, jo je itak izpodrinilo na strani, tako da je bil sloj med hladilnikom in procesorjem tanek, pa se je vseeno poznalo za 5 stopinj...

jest10 ::

Zmerej še hladilnik pritisni na proc in ga počasi malo sem in tja premikaj preden ga zapneš. Tako gre veliko odvečne paste ven


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Arctic silver Ceramique hladi slabše kot... (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
656004 (4596) Keyser Soze
»

volcano 11+ in nihanje temperature

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6872 (734) bboyspin
»

Odstranjevanje hladilnih reber iz Čipa

Oddelek: Strojna oprema
9879 (813) MALJUTKA
»

A je važn s kako pasto namažem proc? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594369 (3736) C_maniak

Več podobnih tem