» »

Lost - nadaljevanka!

Lost - nadaljevanka!

««
15 / 19
»»

Brilko ::

Se strinjam z Matekom da ni všečno pri Lostu razlaganje v smeri SF... potem se lahko pojavi še ET veseoljček, nobeden ne ve kako, ampak otok ima take zmogljivosti - na ta način se da vse razložiti.

Drugače pa mislim da je bila 4 sezona boljša od tretje, je bila precej zelo dobrih delov.

karafeka ::

Kaj je sploh bila poanta tiste prve lopute (ki jo je našel Locke) ? Samo to, da je bila pač ena cela sezona posneta o tem? Ali je imela kak globlji pomen ?

Goldee ::

V zadnjem delu sem pričakoval vsaj kanček razlage, pa so nam navrgli zgolj še novih kosti za glodanje.
Nekaj me bega - od kje so se Benovi ljudje pojavili spet?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

BluPhenix ::

Sej niso benovi ljudje nikoli izginili.

Že nekaj časa Ben govori, da so njegovi ljudje nekje v hribih.

Sicer pa ja, premikanje otoka je blo malo ... hmm, nepričakovano.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

rh^ ::

Ma sej so že v predzadnji episodi napovedali, da ga bojo premaknili ... ampak no jaz sem vseeno mislu, da se bo dalo vse skupaj bolj normalno razložit - očitno pa jim je zmanjkalo idej ;).

imagodei ::

Kaj pa ste mislili, da lahko pričakujete od avtorjev Aliasa?

Go with the flow. Meni je pomembno to, da se, za razliko od Aliasa, zgodba počasi razpleta. Če se bo v bodoče do konca razpletlo, je meni kul. Je pač ZF serija. Če hočete realizem, glejte, ne vem, Housa ali pa NYPD Blue. Tam se vse logično razplete.
- Hoc est qui sumus -

mavec ::

Meni je pomembno to, da se, za razliko od Aliasa, zgodba počasi razpleta.


Offtopic, ampak pri Alias so morali na hitro razprest zgodbo, sploh zato, ker so po nekaj posnetih epizodah 5. sezone izvedeli, da jih čaka "klin" in so morali serijo na hitro zaključit. Imeli si pogodbo oz. vsaj Garnerjeva do 2007, če me spomin ne vara, kar je za vsaj 2 oz. 3 sezone še, ampak klinc, ABC je zje8al serijo in ni pustil JJ-ju, da režira po svoje. So hoteli pač "odstriči" Rambaldija...

Glede Losta pa, me niti ne preseneča kar se dogaja zadnje sezone. Gledanost pada, počasi a zanesljivo. Nezadovoljnih s potekom zgodbe je pa iz dela v del več.

vasquez ::

No, pri Lostu je že zdaj jasno, da nas čaka še 32 delov, tako da hiteli z razpletom ne bodo. Mogoče je problem padca gledanosti, ker spremljanje zahteva precej pozornosti (flashbacki, flashforwardi pa še aktualno dogajanje na otoku). Meni je to super, ker imam rad tak način, na forumih pa berem precej vprašanj ljudi, ki so čisto zmedeni.

BluPhenix ::

No, vseeno so timelini malo preveč zmedeni in velikokrat ni čisto jasno kaj je bilo prej in kaj potem, kar malo najeda.

Tako kot sedaj, se je scena s krsto zgodila pred Jackovo prošnjo Kate ali potem. Meni se zdi, da prej in da so vse nadaljnje akcije Jacka namenjene temu, da ljudi prepriča, da gredo nazaj. Ampak ... Said ne more vzeti Hugota iz bolnice v času, ko je scena s krsto, ker potem ga Jack nebi mogel obiskovati.

Seveda je možno, da se scena s krsto dogaja po Jackovi prošnji Kate, se pravi, da so tisto resnično zadnje scene, ampak tudi to mi nekako ne gre v račun (Aaron se mi zdi manjši).
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

imagodei ::

Timeline

Aaron je mogoče manjši zato, ker so snemali pol leta prej? Pri tako majhnih mulcih se pol leta kar pozna.
- Hoc est qui sumus -

Tr0n ::

Nic komentarjev ob zacetku 5. sezone? ;)

d0rK ::

Edin to da so tko zafecljal zgodbo da mi nic ni jasno.

Nasledn let maja bo finale in bom takrat se enkrat pogledal vse epizode naenkrat.

Okapi ::

Samo z EZTV-ju je bilo v manj kot 24 urah 360.000 dolpotegov:-)

Drugače pa krneki, časovni stroji/zanke mi niso bili nikoli pretirano všeč (razen ko je Ijon Tihi padel v časovno zanko;-).

O.

Jst ::

Se vidi, da hočejo hitri konec oziroma zaključiti serijo. Po četrti sezoni, ko so morali nekako posneti material air-at in je tako bilo samo iirc 14 delov. Me prav zanima, kaj je bilo prvotno namenjeno. Glede na to, da pisci dajo veliko na zgodbo, mislim, da bi celotna 20+ četrta sezona bila boljša podlaga za peto in potem finalno šesto, kot je bilo namenjeno.

Kar sem pa sedaj videl: Imajo samo 70ur na voljo, začeli so razpletati ene tri glavne timeline, da bodo kao make sense, but I very much doubt it. Anyway, gledal pa bom, ja. :)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

XsenO ::

Če se ne motim so že od 2. sezone rekli, da milsijo narediti 6 sezon. 5 in 6 Bosta obe rahlo podalšani zaradi štrajka, ki je bil med 4 sezono.
1 + 1 = 1

Jst ::

Potem pa 4. doesn't make sense :) If any of it does indeed make ... sense.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

frudi ::

Najbolj ziher način, da še tako dobro nanizanko (pa ne, da je Lost zadnjih par sezon bil kaj več, kot povprečen) spremeniš v negledljivo govno - časovna potovanja. In točno to so naredili...
Gledam praktično samo še zato, ker me zanima, koliko večji drek še lahko naredijo iz vsega skup.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Matev ::

ko enkrat začnejo v filmih potovati skozi čas
takrat vse skupaj postane bullshit

AmokRun ::

Saj v vseh filmih potujejo skozi čas.:D

Matev ::

so bili tudi dobri filmi o potovsnju skozi čas

recimo time machine - original
in
time machine 2002

ostalo je pa vse brezveze

/kot potovanje skozi čas smatram, tisto nemogoče potovanje

Jst ::

V drugi sezoni so v intervjuju izjavili, da se ne gre za potovanje skozi čas. Vendar so očitno spremenili zasnovo od takrat. Tudi v prvi in drugi sezoni, če se kdo spomni, je timeline, ki je potekal na zemlji (ne na otoku), prikazoval različno povezanost igralcev in njihove zgodbe.

Kdaj točno so pa začeli z nejasnostmi pri novem, se mi zdi da tretjem timeline-u, se pa več ne spomnim. Mogoče že na začetku tretje sezone ali bolj proti koncu (tretje sezone)? (Četrta je že bila fucked up)
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

T-h-o-r ::

za mene je vse skupaj postalo bullshit na sredini 3. sezone

pogledal bom samo še finale serije
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

vasquez ::

V tretji sezoni je bila ena epizoda z Desmondom, ko je imel neka videnja in takrat so se že nakazovala potovanja v času. Kar hudo mi je, ko se spomnim kako sem imel Lost naštudiran do zadnje podrobnosti, zdaj pa so naredili tako brezvezno sranje.

Jst ::

vasquez: Ja, pred temi različnimi timeline-i, ko je kazalo samo prepletanje igralcev (kot recimo "Ta srečaj tega, on videl njega na tvju, on njo spoznal v psh. ustanovi,....), je bila serija tudi meni nadkul. What are the odds, da je ta s tem posredno povezan,... Sedaj pa... zeh..
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Matev ::

sedaj je vse čist brezveze
ker si lahko prav ampak res prav karkoli izmislijo

mavec ::

Da je brezveze čisto ne drži. Številke prenosov z interneta kažejo povsem nasprotno zgodbo. :)
Sicer se pa poglabljat v take zadeve brezpredmetno. Če vam paše, glejte serijo, sicer ne. ;)

username ::

ko enkrat začnejo v filmih potovati skozi čas
takrat vse skupaj postane bullshit
Ne vem, v tem primeru se mi zdi malo drugače.
Morda sploh ne gre za pravo potovanje skozi čas - temveč so protagonisti na otok uploadani, kot je pred meseci v tej temi menil Thomas. Time travel je tako samo del progrma, ki izvaja renderiranje njihovega sveta.
Na to Thomasovo idejo sem se spomnil zlasti na podlagi 'časovnih preskokov', kot jih je S05E01 doživel Locke in vmes prišel v kontakt z Richardom Alpertom - kakor se je z Lockeom dogajalo in kar mu je povedal Richard, mi vse skupaj zelo diši v smer uploada oz. nečesa podobnega.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Matev ::

skratka nekaj česar ni mogoče razumeti
in gledalec je vržen v vlogo navadne opice

mavec ::

Verjetno je najbolje, da se gledalec ne obremenjuje z zgodbo, ampak preprosto gleda serijo, brez da bi razmišljal zakaj to in ono.
Tako ali tako se je vedelo, da bodo slej ko prej krenili s poti. :)

Jst ::

>Verjetno je najbolje, da se gledalec ne obremenjuje z zgodbo, ampak
>preprosto gleda serijo, brez da bi razmišljal zakaj to in ono.

Ja se stinjam. Ampak v prvi in drugi sezoni, si lahko imel detajle naštudirane: kot so, Jack je prej zdravil tega, Fotr od Jacka je hkrati fotr od Claire...

Sedaj pa lahko samo gledaš, ker si razlagati na logičen način več ne moreš.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

wooted ::



ajoj ne xD

Zgodovina sprememb…

  • zavarovala slike: Looney ()

BluPhenix ::

Kaj naj bi tisto v sliki bilo?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

M-XXXX ::

Ne prepoznaš korita za rože/ grmovje/kar koli rastlinskega?:D

Matev ::

a to časovno potovanje sploh še kdo gleda?

Okapi ::

Jaz čakam, kdaj se bo izkazalo, da so v ozadju nezemljani.:P

O.

T-h-o-r ::

jaz sem izpustil 3. in 4. sezono in zdaj spet gledam 5. :D

in nisem nič zamudil :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

AmokRun ::

Pa si.:D

T-h-o-r ::

ne, ker pogledaš one uvodne epizode, ki povzamejo prejšnje dogajanje in si takoj back in the game :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: T-h-o-r ()

thramos ::

Samo gre mimo tebe množica stvari, ki se navezujejo navezujejo na prejšnje dele.

T-h-o-r ::

aja? nepomembni flashbacki, dolgočasni pogovori in filozofiranja, na odgovore pa bi moral čakati 40 delov, ali pa jih izvem že kar zdaj :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

thramos ::

Hja, men je ravno to lepota te serije. Da se šele sedaj, v 5. sezoni razpletajo stvari; da vidiš kako se na videz nepomembni delčki zgodbe iz preteklosti sestavljajo v sedanjosti. Če je mogoče kakšno leto, dve nazaj že zgledalo da si producenti in scenaristi zgodbo sproti zmišljujejo in zapletajo v neskončnost, se sedaj vidi da so vseskozi imeli neko rdečo nit in da je vsaka stvar imela svoj pomen.

T-h-o-r ::

da, ampak 3/4 delov je bilo še vseeno samo zato, da pač traja
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

Matek ::

Precej čudaški finale, posebno z zavzemanjem teles trupel na otoku. Ben je iz najboljšega badguya ever (3. sezona) ratal naivna pizda. Kdo drži s kom, kdo je dober in kdo slab, postaja vedno manj pregledno. Vaše mnenje?
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

wooted ::

alo ne spoilat xD

wooted ::

Jaz čakam, kdaj se bo izkazalo, da so v ozadju nezemljani.:P


they are coming? je yacob to mislu?
in ja, zanimiv konec xD

Jst ::

Kaj je bil to finale serije?
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

rh^ ::

Ja finale. In naslednja sezona šele 2010?! Damn.

Samsung06 ::

OK Ben je ubil Jacoba. Še prej mu je zatežil, da mu je slepo sledil 30 let, ne da bi ga sploh videl. A neb blo ironično, če bi se izteklo tko, da bi bil vbistvo Ben prevzel Jacobo vlogo enkrat, ko seveda razrešijo celotno situacijo, ter bi tako sam sebi dajal navodila v prihodnosti :D :D


"alo ne spoilat xD " POL NE BRAT TE TEME

Sc0ut ::

Ja, spet bo treba malo čakat:)

Finale je bil kul.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Tr0n ::

Some shit blew up y0.
««
15 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Westworld (Tv serija 2016- ) (strani: 1 2 3 418 19 20 21 )

Oddelek: Sedem umetnosti
1009246032 (2016) oo7

Serije (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
6311145 (1846) opeter
»

Nadaljevanka Alcatraz (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9116286 (14136) Pithlit
»

Lost - the video game

Oddelek: Igre
61072 (1072) Pesimist

Več podobnih tem