» »

Windows Vista bo izšla v sedmih različicah

1
2
»

Grey ::

OMG in kolk bomo pol potreboval za poganjat igre? 4GB RAM?

Malo pretiravajo s temi zahtevami...

Sploh pa, če bojo integriral DRM ali TC ali karkoli mi bo omejevalo svobodo pri uporabi produktov, ki sem jih kupil, se odrečem računalniku.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Paramedic ::

Za bruhat, kaj se grejo. Nočejo da vidim film, če ne dokažem, da ga ne bom snemal. Kaj pa če sem Borg, pa lahko z očmi snemam v HD in uploadam na kolektiv?
End transmission.

BBB ::

Ja, to so že prvi zametki DRM-ja. Hecno, monitor bo opravljal funkcijo video policaja.

Grey ::

Paramedic:
Iztrgali bi ti oči?:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Grey ()

Myth ::

Vi pretiravate s temi komentarji. >:D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Nejc Pintar ::

IMO bi morali DRM prepovedat, to je že skor UDBA
Lahko je biti prvi, če si edini!

Spc ::

Tako vem kako bo delovala ta vista.
Že pred leti sem stestiral longhorn pa je disk samo "šrotal" non-stop je nekaj bralo in zapisovalo na disk in ni šlo nikamor .. čakal sem 10 minut, da mi je sploh meni naložlo.
Z visto (vsaj clientom .. za server nevem) bomo dobili noter samo še več sranja .. tako, da jaz ostajam na WindowsServer2003 Datacenter Edition dokler nebom imel možnosti stestirati server viste.
:)

sverde21 ::

Jst se sploh ne čudim, da delajo tte windowse tak dolg, če morejo tok verzij delat :P mislim men ni jasn zaka bojo sploh delal tistostarter edition, kao d jo bo kdo kupu oz. sploh zdovnloadu :D . Zahteve so pa tudi take da te srat prtisne ;(( ne vem v čem je fora takih zahtev razn v nesposobnosti programerjev pri m$, ki načrtno pišejo zahtevnejši sistem ;( , mislim sam poglejte linux, najnovejše jedro dela na crap računalniku, windowsi pa z vsako izdajo zahtevajo računalnik, ki ga še skor ne dobiš v trgovini. :\
<?php echo `w`; ?>

MTm2H37rqt7B ::

Jaz pa menim, da je to dobro, da je vec razlicic. Kupis samo toliko kolikor rabis.

@sverde21: ja kernel ze dela, pa nalozi recimo suse ali mandriva na en crap racunalnik

Ttko kot se dogaja z graficnimi karticami/igrami, se zgleda zacenja tudi v podrocju operacijski sistem/rac. sistem. Igre zacrtajo smer graficnih kartic, zakaj pa nebi se OSi zacrtali smer racunalniskih sistemov? S tem se posledicno poveca povprasevanje po hardweru, zadeve postanejo sirse dobaviljive, nov hitrejsi razvoj, cene zacnejo padati starejsim artiklom ipd... Recimo zlo lepo pise v clanku kako bo z podporo NCQ v trdih diskih, vsi bodo to kasneje podpiral.

Na koncu bodo itak vsi imel spiratizirane Windows Vista in pomoje to tocno tisti, ki imajo sedaj najvec za povedat.

Glede DRM pa... za vsako bolezen se najde roz'ca.

Pa lep pozdrav!

poweroff ::

To je umetno ustvarjanje konkurence.
"Saj niso samo eni windowsi, saj jih je več. Konkurirajo si med sabo."

Na take fore bo verjetno padla "le" EU...
sudo poweroff

BigWhale ::

Toliko razlicnih verzij je naravnost 'carsko' za razvijalce programske opreme in za njihove testne oddelke... ;>

Woohoo! Stavim, da se ze vsi veselijo... :P

keber ::

DRM zvočniki bojo tudi? Ne? Kul, potem ta DRM lahko zaradi mene tudi vgradijo. MP3-ji bodo očitno vladali še naprej. Zdaj se zgleda bockajo samo še zaradi filmov.

Dober film se gre itak gledat v kino, slabi filmi pa itak samo tratijo prostor na disku.

Edino grafične zahteve so mi malo mimo. Ni mi jasno, kakšno korist glede usabilitya bo prinesla potreba po 256 ali celo več grafičnega rama. Naš dragi Microsoft bi mi to lahko razložil.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keber ()

64202 ::

> Toliko razlicnih verzij je naravnost 'carsko' za razvijalce programske opreme in za njihove testne oddelke... ;>

Potem pa se pomnozis z nekaj jeziki (german, spanish, french, japanese, ...) in dobis tapravo[tm] testno matriko. Windows Vista Matrix Edition >:D
I am NaN, I am a free man!

nicjasno ::

In potem bomo spet vzklikali... Windows Vista - It's not a bug, it's a feature !

Lahko da bo vsaka verzija mela neke svoje buge in varnostne luknje... to bo se zanimivo.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

ripmork ::

saj veste...kdor drugemu jamo koplje...:D

Nejc Pintar ::

je IMO grobar
Lahko je biti prvi, če si edini!

kriko1 ::

Ne se igrat vedeževalcev, nevarna stvar! Počakmo malo.

MrStein ::

Ma bomo kr pr xp ostali

Never touched XP (OK, trenutno ga imam zraven kot sekundarno OS za hece)
Windows 200x all the way :P

ql000:
Sicer pa za XP-je itak velja, da so to prvi winsi k delajo

Ne, to je bil NT 4.0.
Noob >:D

(koliko pač lahko Windows-i "delajo" :D)

sverde21 :
linux, najnovejše jedro dela na crap računalniku

Ja, kernel že, kaj pa programi, kaj pa GUI ? Dela že, samo kot na Amigi z 0.5Mhz ...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sverde21 ::

Delajo tud programi, kaki simpl sej nism reku da lahk dej Doom 3 na takm compu pol špilaš :D Tudi v tvojem žepu bo kmalu linux, na mobilnem telefonu seveda, sj vem da obstajajo tudi windowsi za telefone, sam pri windowsih je jedro čisto drugačno kot je tisto na PC jih, pri linuxih je pa IMO enako :8)
<?php echo `w`; ?>

3p ::

Kake zahteve? 2 GB? Jaz sem beto pretestiral na 3/4 GB, pa ni neke razlike od XPjev (po hitrosti). Grafika? 256MB+? Na moji 9600-ki je deloval Aero, če je kartica vseeno preveč zanič, pa je pač drugi GUI.
Da ne bo virtualnih folderjev? Če so pa že (v beti).

64202 ::

> pri linuxih je pa IMO enako

Predvidevam da mobiteli nimajo ravno MMU procesorja, potemtakem rabis embedded varianto kernela
I am NaN, I am a free man!

Nejc Pintar ::

sverde: kolk pa je Linuxov? IMO eden
Lahko je biti prvi, če si edini!

CaqKa ::

linuxov je kr nekaj.
imaš 2.6, 2.4 pa potem recimo 2.2 kerega želiš?

Nejc Pintar ::

to so verzije...
Lahko je biti prvi, če si edini!

G-man ::

Heh, Gabe Newell od Valve-a je itak rekel, da niso navdušeni niti nad eno rečjo v Windows Visti. Windows za gamerje up-their-ass. :\

Nejc Pintar ::

se nam obetajo linux igre? :D
Lahko je biti prvi, če si edini!

kriko1 ::

Kje si to prebral?

Brilko ::

Bible? >:D

kriko1 ::

Linux igre že obstajajo.

Nejc Pintar ::

hm, mislil sem resen trg, ne pa nekaj OS in nekaj streljačin, v smeri prevzemanja trga, če se to zgodi se nam obetajo lepši časi
Lahko je biti prvi, če si edini!

G-man ::

Stepni Volk ::

Vsem lahkovernežem, ki si prestavljajo, da bo Vista kar tako pustila prosto nalaganje, si preberite še moje sporočilo na drugi strani teme: Trusted computing, film.
Tudi filmček si oglejte.

Nič ni tako, kot je bilo.

Vlady ::

Še vsako stvar so shekali, bojo pa še winse... :\ XP-ji so mel tud ene aktivacije, pa sedaj dobiš tolko kod, da ti 100% ena od njih dela.
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

kriko1 ::

Vlady: to je drugače, hardversko realizirano. Vseeno, a ne bo vista tekla tudi na sedanjih rač.? Itak tej nimajo teh TC čipov, tako da zadevo se bo dalo laufat. Če pa bojo zahtevali tisti monitor s TC, pa matično pa proc... bi si odrezali stran preveč trga pomoje.

64202 ::

No saj, 95% itak ne ve kaj je TC, ostalih 5% ko je pa slisala za to, jih pa 95% misli, da bojo pac to skrekal isto ko vse ostalo. Potem ko bodo prvo izdajo res skrekali, se bodo tolkli po prsih, e vidte da mamo prav, brez da bi razumel kaj se dogaja. Mission accomplished.
I am NaN, I am a free man!

poweroff ::

Zakaj misliš, da sodobni računalniki nimajo TC čipov?

Kar nekaj jih že ima TC čipe.
sudo poweroff

3p ::

Whale, 64202: Windowsov je še vedno žnj-krat manj kot različnih verzij Linuxa. Ravno zato mi linux (da ne govorim o drugih *x-ih) kot razvijalcu ne diši preveč.

64202 ::

Nisem nic rekel, da je stanje distribucij dobro :)

(ps.: mislim da je katastrofalno)
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

MrStein ::

Je sicer res. Po drugi strani isti paket dela na večini (vseh) linux distribucijah, pa še na 20 unix verzijah.
(seveda to ne velja za vse programe, ampak veliko jih je takšnih).
Izjema so seveda binary-only programi, ampak oni itak sux ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

64202 ::

> Po drugi strani isti paket dela na večini (vseh) linux distribucijah, pa še na 20 unix verzijah.

Ce mas povsod isto verzijo knjiznic, potem ja, ce mas samo c seveda. Pri c++ (dinamicno zlinkan) je pa konec veselja. To je velika tezava za KDE programje. Lahko me kdo popravi, samo ze to da naredis portable binary ki dinamicno polinka par nujnih sistemih knjiznic (posix threads recimo) zna bit precej stala.
I am NaN, I am a free man!

christooss ::

Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

BigWhale ::

64202:

Itak pa distribuiras source, ki se potem skompajla tam... ;>

BigWhale ::

3p,

Preberi moj prejsnji post... ;) Imas auto tools in to je to, ves kaj nuca tvoj program in ce tega ni, pac ne dela.

Saj pri Win je isto, samo v malo vec celofana zavito.

Linux distribucije pa, debian, suse in fedora. Ce to pokrijes, si pokril vecino. Z debianom pokrijes naceloma tudi ubuntu. Mogoce se mandrake ampak to je pa ze maksimum. :)

Nisem pa nikjer trdil, da je z Linuxom kaj lazje, kar se testiranja tice.

64202 ::

> Itak pa distribuiras source, ki se potem skompajla tam... ;>

Recimo da hoces biti prijazen do svojih uporabnikov in jim naresti klikable paket... Suse recimo ti za svoje RPM pakete da opcijo 'install with yast', predvidevam da tudi redhat/fedora. Ena moznost je tudi, da jim naredis repository (seveda ma vsak distro svoj format, ki ni bistveno boljsi/slabsi od konkurence* :\, sicer yum (vsaj klient) sux do podna :D), samo to zna bit tudi vcasih tecno za koncne uporabnike.

* mogoce pa je le nekaj razlike... suse patch repositoriji popirajo binarne delte na paketih :)
I am NaN, I am a free man!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 64202 ()

dolfi ::

dej a slučajno ker ve kedi bo približno izšla ultimet edition viste

v glavnem kedi majo rok da bo pršu windows na police:)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Netbooki s čistokrvnimi Windows 7

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
164856 (3972) darkolord
»

Windows 7 bo imel šest okusov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19016425 (11368) bluefish
»

Cene za Visto so tu, Vista še ne (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
8310012 (6749) Smorny
»

Windows Vista bo izšla v sedmih različicah (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9411634 (7320) dolfi
»

Microsoft začel pošiljati WinXP OEM partnerjem

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
81946 (1946) AvAkI

Več podobnih tem