» »

ADSL povezava pa še en problemček v Gentoo

ADSL povezava pa še en problemček v Gentoo

kreden ::

Imam problem na moji gentoo kišti, ki naj bi router postala. Ko poskušam vzpostavit adsl povezavo dobim (po dolgem čakanju) tole:

"/usr/sbin/adsl-start: line 196: 6683 Terminated $CONNECT < (echo "$CONFREAD") >/dev/null 2>&1"

Poleg tega kište ne morem izklopit. Restart deluje, ce pa ga hocem izklopit se ustavi po vrstici
"Saving random seed"

Ideje?

Brane2 ::

Imaš acpid servis aktiviran ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

kreden ::

hiter pa si to pa je res

ne vem. kako to ugotovim in kaj je to?

borchi ::

z adsl-setup si nastavu prave nastavitve in (username, pass, eth. interface...)?
l'jga

kreden ::

z adsl-setup sem poskusil že vse mogoče nastavitve, pa nič. vedno isto

Brane2 ::

kar se acpid tiče, rabiš:

rc-update add acpid boot

SDtvar se bo zaštartala ob naslednjem bootu.

Če jo rabiš že sedaj in se ti ne da bootat mašine, vtipkaj še to:

/etc/init.d/acpid start

Kar se ADSLja tiče, kaj maš za eno stvar in kako je priklopljena na mašino ?

Če je priklemana na mrežno, imaš v mašini eno mrežno ali več ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

kreden ::

no takole je:
v kišti imam dve mrežni, ena naj bi šla v modem, druga v switch, kišta pa bo router, adsl paket je navaden siolov študent, če te to zanima.

razloži mi zakaj rabim acpi če hočem adsl, ker moram zato zdaj prevest kernel še enkrat

Brane2 ::


no takole je:
v kišti imam dve mrežni, ena naj bi šla v modem, druga v switch, kišta pa bo router, adsl paket je navaden siolov študent, če te to zanima.


O.K. Poglej, če se ti na modemu prižge lampa za Ethernet. Pri meni se, kar pomeni,d a modem zazna ethernetko na drugem koncu kabla.

Če ti to laufa, se odloči, na kateri kartici hočeš imet modem, katera gre pa naprej na ostale mašine.

Za začetek deaktiviraj drugo kartico oziroma je ne aktiviraj.


temu surtezbno nastavi stvari v /etc/net datoteki. Nastavi zadeve tako, da eth0 ali eth1 dobi svoj IP in ostalo po DHCPju...

nato zaštartaj adsl-setup in nasatavi zadeve.
Nato sledi adsl-start, z adsl-status pa preveri, če zadeva deluje...


razloži mi zakaj rabim acpi če hočem adsl, ker moram zato zdaj prevest kernel še enkrat

acpid ne rabiš za adsl ampak zato, da se ti mašina ugasne, kot je treba...
On the journey of life, I chose the psycho path.

iNN ::

mam, pa jest tut en problemcek, pa bom kr tle napisu ker je dost podoben. Imam kisto ki naj bi prav tako postala router. Notr dve mrezni. Ena je skonfigurirana za ADSL in povezava deluje, druga pa za to drugo masino in povezava tudi deluje, oba se pingata in vse. Distribucija linuxa na uni masini je Clarkconnect home edition 3.1 Kako naj sedaj nastavim da bo internet deloval tudi na tej masini (btw zdej sm ga tam izklopil in priklopil sem) ?
==

kreden ::

O.K. Poglej, če se ti na modemu prižge lampa za Ethernet. Pri meni se, kar pomeni,d a modem zazna ethernetko na drugem koncu kabla.

no, pri meni pa ne posveti... tut link lucka na mrezni ne sveti če je povezana na modem...
hm, dalje?

Brane2 ::

Maš taprav kabel ?

Sta dve vrsti mrežnih kablov- "straigth" in "cross".

Poglej zapordeje žic na obeh konektorjih. Je to kabl, ki si ga dobil ob modemu ali nekaj, kar si potegnil iz svoje omare ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Brane2 ::

Aja, pa probaj tudi, če sistem sploh ve, da ima mrežno.

Jo "ifconfig" zlista ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

kreden ::

kabel je ziher straight, je bil skos v uporabi, sploh nimam crossover kabla, ifconfig pa tut zlista kartico, sicer je pa ze dolgo not, tut v uporabi, dela cist v redu ce jo prklopim na router...

Brane2 ::

Ni vseeno, če zadevo priklopičš na router ali kam drugam.

Spomnim se, da sme ob svojem ADSL modemu dobil dva kabla. En je bil za direkten priklop, drugi za router...

Enivej, poskusi najprej z :

ifconfig eth0 up

nato z

ifconfig

poglej, če kartica dela.

Nato z "dhcpcd eth0" poskusi, če bo uspela dobiti IP od modema.

To preveriš z ifconfig.

Če to dela, bi ostalo moralo tudi. Če ne dela, je problem nekje tu, karica driver, kabl itd.

Če kartica nima sedaj svojega IPja, ga ji za štos dodeli ( ifconfig eth0 192.168.0.10) in poskusi, kaj se zgodi, če pingaš samo kartico (ping 192.168.0.10)...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kreden ::

Kabel je ziher straight, crossover se uporablja za povezavo dveh računalnikov ali hubov. Mrežna dela vzorno, če je priklopljena na switch, dobi ip od routerja, lahko grem na net, samba ...

No, sedaj pa lahko damo mrežne zadeve malo na stran.

V kernel sem dodal acpi podporo, zdaj pa se mi zadeva noče postavit :(
A lahko kako pridem v sistem na kak drug način?
lp

Brane2 ::

Ni mi jasno, zakaj ti stvar z ACPIjem ne bi delala. Si ga aktiviral v BIOSu ?

Sicer pa mislim, da je ena kernel opcija tudi za to. IIRC "noacpi"

Se pravi, v Grubu pri zagonu kernela daš to odzadaj kot parameter...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kreden ::

Ja imaš prav, ni ACPI, dal sem v grub acpi=off pa je isto, čeprav se je zadeva pojavila potem ko sem na novo prevedel kernel.

Inštalirat na novo se mi zdi zoprno, kako bi naredil novo jedro, ko "make menuconfig" ne deluje?

Brane2 ::

Kako to make menuconfig ne deluje ?

Če ti preostanek sistema dela, pač z "make mrproper" počisti vse v kernelu in začni znova.

Preden zapustiš "make menuconfig", si trenutno nastavitev shrani kot npr Kreden1.cfg, d ati naslednjič ne bo treba ponavljat vseh nastavitev...

Ko koknčaš z "make menuconfig", pa z "make bzImage modules modules_install" naredi kernel, module in jih inštaliraj...
On the journey of life, I chose the psycho path.

kreden ::

Kako se reče fajlu kamor se boot proces zapisuje?
make mrproper tudi ne deluje
v bistvu ti lahk razložim da se runlevel boot dokonča z nekaj napakami, default pa se konča takoj na začetku, ko napiše da mount ne more nekaj izvest, zato ker /dev/null ne obstaja (to tudi javita make mrproper, menuconfig). ne se za glavo držat, kej več ti ne morem povedat zdajle...

Brane2 ::

Pa maš vdelano podporo za tempfs in sysfs ter devfs v kernelu ?

A si ne bi ti malo oblj pozoorno prebral Gentoojeve Howtoje, preden se v to spustiš ? :\

Sicer ni panike, pše vendo lahko stvr zbootaš s CDja in se nato chrootaš na hard disk in zatem še enkrat skompjalaš kernel, samo ob tvojem znanju se zdi to kot hoja po minskem polju. Ziher bo kaj narobe in pol boš spet v temi...
On the journey of life, I chose the psycho path.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Linux][Slackware] nadgradnja jedra (težave z mrežnim adapterjem)

Oddelek: Operacijski sistemi
51051 (936) 'FireSTORM'
»

Skoraj že obupal pri inštalaciji Linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
141421 (1240) Brane2
»

Inštalacija linuxa

Oddelek: Operacijski sistemi
291629 (1277) pblaz
»

Gentoo - Install from Stage1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
683336 (2848) noraguta
»

ipv6

Oddelek: Omrežja in internet
246600 (6272) Kostko

Več podobnih tem