» »

Problemi s sliko na TV

Problemi s sliko na TV

buhica1 ::

Imam naslednjo konfiguracijo:
Celeron 500
ATI AIW Pro 8 SGRAM PCI
64 RAM
plošča BX master
DVD pogon Creative 12X
Pri gledanju na DVD filmov na PC mi včasih slika preskoči drgače je kvaliteta OK. Če gledam DVD na PC in TV hkrati je slika na TV slaba. Ali je problem v grafični ali hitrosti procesorja ali mogoče premalo RAM?
Ali bi nakup ATI AIW 128 z 32 RAMA pomenil da bi stvar laufala brez preskakovanja in z boljšo sliko na TV?
Prosim za pomoč!

Senitel ::

Ker OS maš?

buhica1 ::

WIN 98 SE

matevzm ::

Preskakovanje ima lahko tisoc vzrokov. Od DMAja (poglej ce je enabled) do preslabotnega procesorja, do kaksnih drugih zamaskov (PCI kartica).
Kar se tice slike na TVju je pa ta vedno zalostna napram monitorju.

buhica1 ::

Ali je razlika med ATI AIW Pro in ATI AIW 128 taka da se splača zamenjati grafično?
Vem da ima ATI AIW 128 že vgrajeno hardversko podporo za DVD predvajanje. Oziroma ali ima kdo izkušnje in kake s to kartico (mislim ATI AIW 128 z 32 RAMA AGP) pri DVD-jih in sliko na TV.

matevzm ::

Jaz imam ATI Rage Fury Pro ViVo. To je podobno AIW 128 Pro, samo nima tunerja. AIW128 ima gor Rage 128, tisti s Pro pa Rage 128 Pro. Ze ta pro je za sedanje razmere eno generacijo zadaj (recimo nekje pri TNT), brez proja je pa bojda zadeva se precej slabsa. Nekako se nisem videl cloveka, ki bi svetoval 128 brez Proja. Je pa hudir, ker se pri nas ne dobi Radeon AIW, ki bi znal biti prava stvar. Pa tudi ce se bo pojavil sedaj, bo verjetno drag.
Zadeva mi lepo dela, je pa res, da imam 900Mhz. V win2k mi PowerDVD nekako noce napisati, da uporablja HW acceleration. Tako da ne vem, ali mi to kaj koristi ali ne, dela pa lepo.

Opkow ::

Ce je slika na PCju gut, na TVju pa bad, je lohka blem tudi na kablu samem ki povezuje TV izhod z graficne na TV.
Lohka, da imas predolg kabel, al pa ni oklopljen pred zunanjimi vplivi... Ceprav je res, da tok lepe slike kot je na PC-ju ne verjetno ne bs dosegel ... Mal probavi z kabli ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero graficno!

Oddelek: Kaj kupiti
171232 (992) Jan987
»

All in Wonder 9800 Pro

Oddelek: Novice / Grafične kartice
192613 (2613) MrX
»

koliko je vredna...

Oddelek: Kaj kupiti
8692 (554) tonic
»

TV kartica v Win XP

Oddelek: Strojna oprema
121141 (902) faca9
»

S-VHS kabel

Oddelek: Zvok in slika
181513 (1210) js

Več podobnih tem