» »

Malo za salo malo za res-priporocam crappy robotski sesalec ROBOMAXX za dobrih 17 jurjev.

Malo za salo malo za res-priporocam crappy robotski sesalec ROBOMAXX za dobrih 17 jurjev.

Calligula ::



Taksnole zmene sem iz firbca narocil pri Neckermannu za dobrih 17 jurjev, ker itak lahko 15 dni vracas, ce kaj ne sede,..

In jasno, zadeva ni dokoncna zamenjava za sesalec je pa koristen za sprotno zagotavljanje cistoce. Preprog in ostalih podlag. Ima tri krtace
ravne povrsine ala parket, linolej, ..
tepih
zajeban tepih

dve nastavitvi-tile ali carpet, ki dolocata koliko izboceno je spresnje kolesce in s tem krtaca in sesalec od podlage.
Ima vgrajeno baterijo (7.5v in 600mAh) kar je premalo in mu zagotavlja kake dobre pol ure dela in potem se rabi filat 4-6 ur. Ze gledam kako mu bom nataknil ruzak z mocnejso baterijo... :D Pa naj sesa cel dan. Itak se prakticno nic ne greje pa se kar tih je. Pac ga zapres v sobo pa naj dela svoje...

Zanimivo me sploh ni razocaral. Je zmerno butast in ze malo dobis obcutek, da kakih smetk ne bo nikoli zadel ampak trotelj itak dela in se ne pritozuje in slej ko prej gre tudi cez tocke za katere se bojis, da bi jih spustil. Pa tudi veckrat gre cez tko da na koncu posesa tudi kaj kar je spustil. Meni, ki sem lenuh je pisan na kozo. Edino rezervarcek za smeti (ni vreck), ki ga mirno spraznis v smeti, se hitro zafila-dokaz, da celo res sesa :D Recimo, da ga po 10 min zmerno umazanega itisona ze zafila.

Zadeva je licno oblikovana, lepo povprecno izdelana iz relativno poceni plastike-ni dobro ce iz rok pade velikrat verjetno,.. ampak pac cisto OK.

Za sprotno ciscenje,... je kar vredu. Nimam pripomb. Sam baterijo mu bo treba dodatno gor dat. Pa naj melje ves cas. Sam na 15 minut ga prides pol mal pocekirat, spraznt rezervoarcek in terat dalje.

Cheap labor pa se prtozuje se ne :D

neoto ::

Eno vprašanje: Kakše senzorje pa uporablja tale žverca? Se zaletava v stene?

bond007 ::

Neki časa je bil test takih sesalcev v večeru. Mnde so jih mel bliz 10 na testu. Tale mislim da se je kr dobro odrezu - bi mogu pogledat. Sicer pa so mel take za 100 jurjev, ki se grejo sami napolnat, ko jim zmanka štroma. Tole je pomoje kr fain stvar - pač jo enkrat na dan pustiš laufat, da popuca sobo - štroma ita kne poćre velik..

sid911 ::

zanimiiiivo....sem že videl podobno kosilnico, sam sesalca še ne...
1. Asus P8P67 LE | i3 2100 | HD 3850 | 2x4GB | 320 GB + 2 TB
2. FSC Amilo PRO V3515 ( T2060;2 GB;80GB)

Calligula ::

Zabija se v stene-ne mocno. Sej fora je, da ko mas tazga pol zacnes tud resno razmislat, da bos eventuelno vrgu tud kak resen denar v kakega drazjega, ce bo se opazno boljsi.

Samo zaenkrat niso tisti dragi na stopnji, ko bi rekel, OK, tole je pa vredno 150 jurjev.
Samo ne pricakovat, da je neka dokoncna zamenjava za kak hard core sesalec. Je pa facasta zadeva, ki solidno opravi vecino tistega kar pricakujes od njega.

neoto ::

In če imaš kakšen višji tepih zna tudi gor splezat?

Calligula ::

Bolj ne kot ja ce je kak cm visji se gre, vec pa ze ne-misli, da je ovira.
Das tepih medtem pol ven raje.

urban99 ::

Ima tale stvarca tudi tiste magnetne nalepke, ki ga ustavijo, da recimo ne pade po stopnicah? Pa zanima me, kako visok je - če bi šel recimo pod mojo posteljo in kavč? :) Drugače pa je tole zame čisti zakon. Sesanje in košnja sta imho ena izmed največjih (a žal "nujnih") zapravljanj časa , tko da komi čakam, da stvar avtomatiziramo :)

neoto ::

Malo me to spominja na
RoboMop
Mi smo to zadnjič v Avstriji kupli (bolj za foro - smešna cena), ampak je brez LCD-ja. Zanimivo je rešeno, kako se odmika oviram. Notri je namreč samo baterija, stikalo in motorček, ki se vrti okoli osi in prenaša težo... Ko pa naleti na oviro, pa spleza naokoli in se malce nagne in obrne. Nič elektronike.

OOTBOXZY ::

Kako pa pol posesas tepih? Ce je tepih manjsi kot soba, to pomeni, da sesalec na tepihu zacne, se pelje cez rob tepiha in ne more vec splezat nazaj.:( :'( Kaj naredis v tem primeru? Sezidas steno okoli tepiha?>:D
LP

OOTBO XZY

Calligula ::

Eni tepihe kdaj damo ven, jih prebutamo,...
To ni za tepihe.

To je za ravne podlage, itisone,.. Tepiharji se morajo znajti drugace >:D
Nima trakov za razne senzorje. Ce noces, da kam gre, samo postavis kako prepreko tam.

Recimo pred stenge das pac kak tegelc ali kaj takega. Skratka nekaj kar zacuti kot oviro in je to to.

pingec ::

SAm pol mas s tem ze vec opravka, kot da s seasalcem trikrat potegneš po sobi IMO...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Calligula ::

Res je, ce si tepihar mas z njim vec opravka-zatorej-ni za tepiharje :D

Pri meni je razlika ocitna. Brez njega-neposesano-jaz len gnoj-z njim-posesano.
Razlika ocitna.

neoto ::

Kaj pa če imajo tepihi 'repke' ob strani?

Calligula ::

Ce je tepih dovolj visok-vec kot 1 cm ali 1cm in pol in so repki krajsi od 4 ali 5 cm, problemov nebi smelo biti. Drugace pa se lahko zapletejo v njegovo vrteco krtaco, ki smeti mece proti sesalni rezi.

Mogoce bom v ponedeljek ali torek naredil kak kratek video pa ga kam uploadal, da se malo bolj vidi zadeva z vseh strani in pa kako dela.

Zgodovina sprememb…

nodes ::

jest sm se pa oženu in tud s tepihi nimam nc problemov

>:D

pingec ::

Ja nekateri še nismo oženjeni pa rabmo nadomestne sesalce :)
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Calligula ::

Eni ste se ozenili, da maste namesto enega milijon drugih problemov >:D

Pa Robomaxxa se da vsaj izklopit.
Pa pir mu das lahk na hrbet pa ti ga bo slej ko prej dostavil.

Edina prednost v kateri si zdaj je ta, da zdaj lahko z zeno skupaj resujes probleme, ki jih prej sam nikoli nisi imel >:D
:D

Vikking ::

kaj pa po kotih posesa?

Se pravi ti cele dneve sesa, in na koncu vsakega tedna moraš prav tako vzeti v roke "tapravi" sesalec in posesati.

Edina prednost ki jo vidim, je ta da je uporaben za kakšno telovadnico. Za doma, za sobo??? :\ :\

Calligula ::

Nadomestek sesalca to ni. Za kaj takega se pol ze bolj splaca kaka Roomba, ki je v akciji 75 jurjev in je mocnejsa,..
Prednost je, da je treba sesat veliko bolj redko. Sploh pa posesa tudi tam kamor z sesalcem ne prides-pod kavci,..

Pa meni se sesat recimo ne da. Sploh. Zaradi te zadeve bo zdaj treba enkrat na emseca ali na dva meseca.
V kotih je malo svoh.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup sesalca (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
24095616 (10844) Zstiller
»

Učinkovito in hitro pomivanje tal, kaj kupiti?

Oddelek: Loža
1412927 (12254) brodul

Kateri sesalnik kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Kaj kupiti
309144010 (63692) perci
»

Robotski sesalci. (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16764554 (24202) mat xxl

Več podobnih tem