» »

Google Print tudi za evropske založbe

Google Print tudi za evropske založbe

InternetNews - Google že nekaj časa dela na projektu Google Print, čeprav je zadeva še trenutno pod beta verzijo. Če zadeve ne poznate, naj omenim, da je to iskanje po arhivu skeniranih knjig, katere si lahko na kratko ogledate in tudi online kupite.

Ampak naredili so korak naprej in sedaj jim lahko založbe iz nekaterih evropski držav (Francije, Italije, Nemčije, Nizozemske in Španije) pošljejo knjige, katere bo Google poskeniral in dodal v iskalno bazo.

Kot pravi predstavnik Googla, želijo program ražširiti na vse velikosti založb in na več jezikov. Pravi tudi, da same založbe vidijo v tem dosti prednosti, predvsem pa mednarodno vidljivost njihovih knjig.

Trenutno so se zadeve malo zaustavile zaradi avtorski pravic, ampak nadaljevanje skeniranja sledi že čez dva meseca.

Več o novici na InternetNews.

9 komentarjev

Trubadur ::

Ampak naredili so korak
A ni vejica za ampak ?:8)

Tale google je čist nor, kmalu bo tak ktot Microsoft, nenapisan standard:)
Berite Thomasa!

C_maniak ::

ni vejice


katere si lahko na kratko ogledate in tudi online kupite.
kako na kratko? sej so ja cele knjige poskenirane.

Keyser Soze ::

...bo Google poskeniral...????

Kaj. Zdaj mi pa rečite, da knjige v tisk pošiljajo natipkane na tipkalnem stroju in nato v tiskarni berejo tekst in delajo matrice. Mislim, ne mi rečt, da založbe nimajo knjige že v digitalni obliki. A me hecate al kaj?

Zheegec ::

ražširiti

RaŽŠiriti :D

Keyser: itaq imajo vse digitalno - torej res pošljejo založbe knjige za "skeniranje"? Pa en CD je že dovolj za nekaj 100Kg knjig.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

KoMar- ::

Slovenski prevod Google Print-a je že skoraj nared :)

Brilko ::

C_maniak: ampak ti lahka vidiš samo določene strani... testirano in v originalu piše tako. ;)

wifi4all ::

Kje je pa Slovenija?

"Digitalna knjižnica Slovenije - dLib.si - je projekt, ki ga, upam, bomo uresničili še letos. Gre za portal, ki ob zagonu bo združeval lokalno bazo NUK ter digitalne servise (Portrete znanih slovencev, stare zemljevide, glasbo s starih plošč, digitalizirani Ljubljanski zvon, glej www.nuk.uni-lj.si - Informacijski viri). Ambicija portala je postati solvenska digitalna knjižnica, ki bo združevala digitalizirano gradivo pomembno za učenje, raziskovanje, kulturo itd. Zagon planiramo ob letošnjem knjižnem sejmu, o čem bomo pravočasno obvestili zainteresirano javnost."

mag. Zoran Krstulović
pomočnik ravnatelja za vodenje strokovnega dela

2 Sept 2005
Under Water Hockey
http://www.phljubljana.si/

M.B. ::

Evropska knjižnica tudi v slovenščini z slovenskimi knjigami.
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

metalc ::

Kaj. Zdaj mi pa rečite, da knjige v tisk pošiljajo natipkane na tipkalnem stroju in nato v tiskarni berejo tekst in delajo matrice. Mislim, ne mi rečt, da založbe nimajo knjige že v digitalni obliki. A me hecate al kaj?


Pri tistih iz Delovih Vrhuncev stoletja (natisnjene v Španiji) bo že nekaj na tem, glede na to, da je m sistematično zamenjeval z rn, l z I ipd.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Z&T povezave

Oddelek: Znanost in tehnologija
839769 (33476) snow
»

Software za pisanje knjig

Oddelek: Programska oprema
122232 (1894) utement
»

Microsoft IE 7.0 in https, Exchange 5.5 gre v pokoj, prihaja MSN Book Search

Oddelek: Novice / Brskalniki
213458 (2822) ahac
»

Yahoojeva knjižnica

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
53012 (2659) gakiko
»

Google kljub nasprotovanjem nadaljuje z digitalizacijo knjig

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
254531 (3786) Myth

Več podobnih tem