» »

vodoinstalaterji: je potreben regulator pritiska?

vodoinstalaterji: je potreben regulator pritiska?

tintorel ::

Živim v 12 nadstropnem bloku in to v 7. nadstropju. Pred tremi leti sem zamenjal regulator pritiska vode. Toda te regulatorji so napol plastični, italijanske firme...in je začel puščat vodo. Drugih pri nas ni za dobit. Razmišljam, da bi jih kar odstranil in premostil z navadno cevjo. Od sosedov sem slišal, da so eni to vrgli ven. Kaj menite, ali je ta regulator nujen?

milica ::

Jaz pa živim v stolpnici v 6 nadstropju in za tak regulator še nisem slišala in ne videla.

pingec ::

Jah, pr nas ga mamo, ker je v nasprotnem primeru pritisk premočen, in meče dol pralni stroj in pride do poplave...
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

madmitch ::

Preseli se>:D
Načeloma se v visokih zgradbah vodovodni sistem dela po delih, recimo 1-4, 5-8, 9-12... nadstropje. Ravno zato, da ni v nižjih nadstropjih previsokega pritiska. Če je to narejeno za preveč nadstropij naenkrat in si ti ravno na dnu takega vozla, bi ti regulator toplo svetoval, da ne bo poplave, za katero boš obenem še sam kriv.
Včasih jih je delal tudi IMP a so bilo nemarno grdi in veliki. Tista taljanska jajca niso dobra niti za deževnico. Predlagal bi ti, da še malo pogledaš ali pa se za ljubi mir ter miren spanec zapelješ do konca Celovške.

Jaz pa živim v stolpnici v 6 nadstropju in za tak regulator še nisem slišala in ne videla

Ker si verjetno bolj na vrhu vozla in ga ne potrebuješ, saj je pri tebi pritisk ravno pravi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

baron21 ::

Živijo! Napisal si, da ti pušča reducirni ventil, vendar me zanima kje, če kaplja voda iz njega , potem ga zamenjaj, druga stvar pa je puščanje reducirnega mehanizma. To najlažje peveriš tako da odpreš pipo, če voda močno priteče, potem pa se curek zmanjša. Najbolj zanesliva metoda pa je meritev pritiska pred in za ventilom, pri zaprtih pipah. POkazati se mora razlika, katera je nastavljena v reducirnem ventilu. Če boš šel v menjavo, ti odsvetujem vsakršno italijansko nesnago, je sicer poceni, 3-6k sit, menjal boš pa vsake tri mesece. Kupi si Hoonewell ventil, pri nas ga zastopa Firšt rototehnika Mozirje. Lahko ga dobiš v trgovini Termotehnika ali Tilia v Novem mestu, 1/2" stane okrog 12 kSIT, 3/4" pa nekaj več, kje drugje jih še prodajajo pa ne vem. Po mojih izkušnjah zdrži pri normalni uporabi v enodružinski hiši 3-5 let. Vsekakor pa preveri delovanje glavnega ventila za stanovanje pred razdiranjem instalacije, posledice če ne drži vode so lahko neprijetne. Srečno!
baron21

tintorel ::

Hvala za odgovore!
Kar na sever bom šel po ta ventil.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7921082 (8678) floyd1
»

Peč ušla na visoko temperaturo

Oddelek: Znanost in tehnologija
187430 (6658) Matko
»

ogrevanje hiše s termostatskimi ventili

Oddelek: Loža
4821304 (13149) vinetu
»

Kateri varilni aparat?? VARMIG 1400 ali MIG 170 ISKRA

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
59200 (9096) Azrael
»

Reducirni ventil

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
223381 (3173) frenk

Več podobnih tem