» »

Kateri varilni aparat?? VARMIG 1400 ali MIG 170 ISKRA

Kateri varilni aparat?? VARMIG 1400 ali MIG 170 ISKRA

Dolby007 ::

Razlika v ceni 15k in pa v varilni moči, iskrin vari z močjo 165A, varex pa z močjo 140A. Ali se to dosti pozna??
Povejte izkušnje!

Ne da se mi registrirati na drugih forumih samo za to vprašanje, upam da mi boste tukaj odgovorili.

Azrael ::

Brat ima Varmig 1400 (140A), ker je bil takrat, ko ga je kupoval 160A model mnogo dražji. Zadeva je OK vsaj za domačo rabo, vendar bi z 160A lahko uporabljal tudi močnejšo žico.

Najslabša stvar v kompletu je bil reducirni ventil za CO2.
Ventil je bil mnogo premajhen in je zato zelo hitro zmrznil tako, da je bilo treba dobiti nekaj konkretnega. Vem pa, da v kasneje v Merkurju reducirnega ventila ni bilo več zraven tega aparata in ga je bilo treba kupiti psebej.

Naslednji minus so koleščki za prevažanje aparata, oz. pritrditev le teh, ker me premikanjem lahko katero od koles enostavno odpade. Praktično vsaka igrača ima bolje namontirana kolesa... Stvar ni problem urediti tako, da se to ne dogaja več, vendar bi lahko to naredil že proizvajalec sam.

O Iskrinem modelu ne vem nič, vendar se dobro pozanimaj kaj dobiš v kompletu (razlika je laho večja kot 15 jurjev), oglej si tudi kakšna je varilna pištola in dolžina kablov.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dolby007 ::

Kakšno žičo?? Mislim, da lahko ti aparati uporabljajo žico premera 0,6-0,8 mm. Se aparat slučajno kaj pregreva? Kakšne profile lahko vari??

radiator ::

Tudi sam mam Varmig 1400. Ko variš na tretji stopnji je tok 140A ko daš na 4 pa ??.
Oni regulator, ki je zraven je res šrot. Tak da tu kar računaj da moraš kupit drugega če češ delat. Tudi pomik žice je bolj tak.
Jaz sem zdaj dal zraven Krysal (feromix 18CO2 82Ar) pa varim inox. Pa dela vredu. Pa samo CO2 več ne dam nikoli poleg.
Pregrel se mi je le 1x ko sem lani poleti varil skraj cel dan na 4.
Ta Varmig ima na izhudo gladilno dušilko (katera zelo pripomore pri vrjenju) ne vem kako je z Iskro. Jaz sem se takrat odločal med med tem Varmig-om in Iskro 150.
Ja za varjenje debelejših stvari pa še vedno vzamem elektrodo.

Jaz bom ko bom mel čas tega poskusil malce predelat. Še kakšne kondenzatorje med usemrnik in dušilko in predvsem regulacijo pomika žice.

Sem pozabil.

Žica je 0,6 in 0,8. Jaz mam 0,8 in vse z tem varim. Od pločevine na avtu do 5mm profilov.

Iskra
Varstroj
Kaj je jutri že bilo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: radiator ()

Brane2 ::

Kakšna je praktična razlika med TIG in MIG ?

O.K., vem da MIG dela z žico, TIG pa z volframovo elektrodo in se pač pričakuje, da se bo obdelovanec zlil v celoto sam, ampak kakšne so praktične razlike po varjenju ?

Je kje kak izčrpen vodič na netu ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Azrael ::

Se opravičujem za pozen odgovor:

- Varmig se bratu do sedaj še ni pregrel, ventilatorček tudi ni posebno glasen.
- Uporablja ga za varjenje pločevine, ker bi tam z običajno elektrodo naredil samo luknje.
- Pomik žice (0.6mm) mu ne dela problemov.

Je pa uporaba raznih zaščitnih sprayev za zaščito same varilne šobe zelo dobrodošla, v službi so s šparanjem na ta način uničili precej šob, ne samo za MIG, ampak tudi z TIG, ki naj bi bila drugače skoraj večna.
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri varilni aparat - začetnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13941614 (4084) Motion
»

Varilni aparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9113705 (7159) recmajkemi
»

varilni aparat - kaj kupit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7924711 (18021) gruntfürmich
»

Prosim za nasvet ob nakupu varilnega aparata

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
67132 (6891) pavl
»

Pištola za varjenje + nastavki

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
398333 (7557) a13misko

Več podobnih tem