» »

Reducirni ventil

Reducirni ventil

frenk ::

Zanima me kje bi se dalo kupit(v slo seveda:)) reducirni ventil za plin...ta zadeva je namenjena omejevanju pretoka in zato je najbole če je razpon aktivnega dela čimvečji, zaradi boljše natančnosti...v nemških trgovinah sem to zasledil večinoma pri akvaristiki ampak ne vem kva ima ta ventil veze z akvaristiko:\

frenk ::

zdele sm klicou medicop d.o.o. pa za navadn reducirni ventil hočjo 33k sit + 8.5 DDV:D :D :D...v nemčiji taka zadeva pride okol 3k sit...verjetno je taka razlika v ceni ker je ta namenjen medicini:\

torej al mogoče kdo ve kje bi se dal dobit

zgleda pa približno takole

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

madmitch ::

Frenk, sigurno je dražji zaradi rabe v medicini (sterilizacija...)

A ti ventil za acetilensko jeklenko nebi odgovarjal?

Probaj poklicati v Empor ali pa Etis
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

frenk ::

v etisu ne vejo kva je to:D (dobesedno), v emporju mi je pa razlagal da to delata samo dve specializirani firmi v zda in da v slo tega ni:\...ja pomoje bi bil za acetilen vredu...mal morm še pogledat kakšne specifikacije točno rabm:)

ssokec ::

pejt v bauhaus ali merkur pogledat cena od 3000-5000 SIT

madmitch ::

V plinarni bi jih tudi znali imeti. Njihova trgovina je presenetljivo dobro založena. Ali pa kakšen serviser plinskih napeljav...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

frenk ::

v plinarni v kranju sicer majo precej zadev ampak za reducirni ventil bo pa treba jutr prašat...za merkur in bauhaus pa dvomim...bom pa jutr usen prašou...dons sm zihr ene deset različnih poklicou pa noben nima;(

Azrael ::

Pred časom sem tak reducirni ventil videl v Merkurju v Lescah, na oddelku s pnervmatiko, za ceno pa ne vem, baje nekje okoli 5k SIT. Tako, da ga verjetno imajo tudi v Merkurju Kranj ali pa ga lahko naročijo.

Sicer obstajajo tudi reducirni ventili, ki imajo zraven še izločevalce olja in vode ampak so dražj, samo, če boš nekaj profi barval s pištolo je ta varianta boljša, če seveda nimaš izločevalcev že na kompresorju.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

frenk ::

ta reducirni ventil jest mislm uporabt pri kompresorskem hlajenju, in rabm čist preprost reducirni ventil brez vseh manometrov in podobnega...je pa res da ne vem še točn pri katerem tlaku mora prevajat...al obstajajo taki, ki začnejo prevajat takoj:\

madmitch ::

OK, probaj še MKM na celovški v Lj.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

frenk ::

zdele sm lihkar klical v plinarno in pravjo da majo pol colskega za cca. 3k sit:)...grem počas nabavt

frenk ::

sm že nabavu:)...upam da bo taprav...hvala vsem za info:))

Tic ::

Kul.
Kaj ti pa še manjka?
persona civitas ;>

frenk ::

kapilara, filter, ohišje za celoten sistem, posoda za evaporator, cevi za celotno povezavo sistema, ventilatorji za hlajenje kondenzorja, mogoče še kj...ja pa material za izolacijo seveda:D

...to je glede chillerja

potem pa rabm še NB waterblock, CPU waterblock morm še mal popravt, cevi za povezavo blokov...to je pa potem pomoje vse:D

madmitch ::

Joj fantje a res ne znate žicat. Na kolo ali pa v avto in od serviserja do serviserja. Večje kot je podjetje, laže se kaj dobi. To kar tebi manjka frenk, leži po delavnicah. Najdi najstarejšega "mojstra" in mu navdušeno povej da nekaj copraš, vse boš dobil, če ne pri prvem pa pri drugem ali tretjem...
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

frenk ::

madmitch: jah ampak na kašne servise bi pa mogu pogledat?:\

Brane2 ::

prek Najdija poišči kako domačo firmo, ki se ukvarja s pnevmatiko (za industrijo, jasno).

Sem malce pobrskal po svojih kontaktih:

Ena taka firma bi bla SMC

Tu imam kontaktno osebo:

Damjan Kotnik : 07/388-52-40

Druga bi bla:

FESTO

Kontaktna oseba:

g. Opažkar:

01/53-02-116


Pa povej, da so te poslali iz revije "Avtomatika" ... ;)

frenk ::

ne bi šlo...sam en podoben pnevmatski servis klical pa majo samo za olje...torej nimajo za plin:\...sm pa to itak že nabavu

Brane2 ::

Jaz pa sem skor ziher da sem v njihovih katalogih videl reducirne ventile ze zrak...

frenk ::

brane2:no če tale ne bo vredu bom pa pri njih povprašal...tnx za info:)

davids5a ::

Frenk
Zakaj boš pa rabu ta ventil.Za uparjanje bi blo bolš uporabit tx brizgalni ventil.DODAŠ DIZO ŠT OO.Ta ventil omogoča regulacijo levo- stop
desno jakost uparjanja glede na moč kompresorja ali pa enostavno uporabiš kapilaro 0.9 mm 3m.To vse dobiš pri ETIS na Tržaški.
Ventil cca 7000 sit
Diza No. oo 2800sit
Kapilara 10m 1200 sit

Brane2 ::

Aja, če pa to rabiš za freonsko hlajenje, potem se lahko mogoče obrneš na Frigo Systems.

To je majhna firma, ki se ukvarja z industrijskimi hladilnimi sistemi.

So v Stegnah, telefon pa je :

01/519-26-03

Kot ponavadi, če ga boš klical, prosim omeni Avtomatiko.

Malo reklame mi ne bi škodilo.... :8)

BTW: Na tipa sem naletel po nesreči. Kot je videti, ima vse, kar bi si lahko zaželel tudi za računalniško hlajenje- razen tipičnih delov, kot je denimo uporjalnik za CPU itd.

Drugače pa ima fine kompresorske enote s kondenzerjem, različne hladilne tekočine, cevi, kapilare itd itd...

frenk ::

davids5a: v etis-u pa pojma nimajo...vsaj tisti v kranju:D

brane2: če bom klical bom seveda naredil mal reklame:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debelina "glavne" vodovodne cevi v hiši (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7920974 (8570) floyd1
»

vžig plinska peč

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
172535 (2139) korenje3
»

rabim kompresor za hladilnik (kuhinjski)

Oddelek: Loža
96485 (5812) jonynho
»

Kateri varilni aparat?? VARMIG 1400 ali MIG 170 ISKRA

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
59194 (9090) Azrael
»

vodoinstalaterji: je potreben regulator pritiska?

Oddelek: Loža
53119 (3001) tintorel

Več podobnih tem