» »

Poimenovanje CSSjev in ureditev

Poimenovanje CSSjev in ureditev

Netrunner ::

Ok ... mene zanima samo nekaj ... ko delaš kak web in noramlno uporabljaš CSSje .... seveda pri obširnih projektih se nabere en kup CSS klasov in IDjev .... pa me zanima kako jih vi poimenujete da se znajdete med njimi??

jaz skušam uporabit dokaj smiselna in razumljiva imena in jih porazdelim po določenih sklopih ... samo še vedno se lovim ..... kako imate vi kaj to rešeno?
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

tec ::

Jest si fejst pokomentiram vse in locujem

npr.

/* ----- NASTAVITVE ----- */

tukaj_ponavadi { vpisem, vse; style; za_pravilni; prikaz-v-browserjih; }
in { ie_fixe; }

/* ----- NAVIGACIJA ----- */

/* glavna */
#vsi_clasi { glavnega menija; in podobno; }
/* sub navigacija */
#subnav { kjer; so; notr; classi; }

/* ----- TABELE ----- */

.tabela-desno {width:20px; hei,...;}

itd,..

/* ----- TEKSTI ----- */

a:link, a:visited,...
h1
h2
p
...

/* ----- PA SE KEJ ----- */

bla bla { hehe; }

Netrunner ::

hm ja .. sej to delam tudi jaz ... ma recimo da imaš en div v div-u pa spet en div v tem div-u .... in vsak ima svoj klas definiran ... in se nanaša na sisto stvar ...

dostikrat pride da je dosti DIV-ov s klasi v drugih DIV-ih s klasi ..... in se vsi nanašajo na eno stvar .. kako v tem primeru naredite ..... oštevilčite ? ali recimo .holder .holder2 .holder3 ali .holder .inner_holder .sub_holder ...... sem bil jasen?? ker še sam nevem če sem prav razložil :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

tec ::

jest vedno pisem dolga imena vseh classov....nic ne stevilcim. Sicer pa, komentiraj

njok ::

Jaz pa takole:

Najprej imam en simple.css, v katerem so res osnovna navodila za zelo stare browserje, torej samo kake barve in tipografije.


Potem, odvisno od projekta, imam css datoteke locene po tipu prikaza. Skoraj vedno je print.css, redko kaksen projection ali karkoli drugega.


Vedno pa je screen.css.

Ta najprej importa reset.css, ki iznici vse (oz. vsaj vse, ki sem jih do sedaj nasel) default nastavitve brskalnikov (paddingi/margini, barve, podcrtave linkov, kurziven teks na nekaterih elementih itd).

Potem se iz istega screen.css importa datoteka modern.css, kjer je vse, kar sodoben brskalnik potrebuje, brez hackov in podobnih stvari. Struktura pa je taksna:
Najprej opisem zelo osnovne elemente, kot sta HTML in BODY. Potem grem po vrsti glede na strukturo strani, recimo #head, #content, #navi,... itd. in pod vsakega napisem pripadajoce elemente, recimo #content H1, #content P, #content LI,... ali pa #navi UL, #navi LI...

Potem se najdejo vsi site-wide classi, recimo P.warning, P.note, UL.bulleted, OL.roman...

Zatem pridejo na vrsto se stili, ki veljajo samo za doloceno sekcijo (vsaka stran ima svoj body-id), recimo: #news #content H1.

Nazadnje ostanejo posebni stili, ki spadajo poleg kakih JS bombonckov (sIFR, fancytooltips,...).

Nazadnje se importajo se datoteke, ki vsebujejo popravke za poredne brskalnike.

Netrunner ::

hm... jaz uporabljam tudi dosti externih CSSjev .. ma za sam prikaz strani je vse v enem .... ne delam za podstrani svoje CSSje ipd .... preveč zakompliciram vse skupaj ...
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse, kar ste si želeli vprašati o CSS, pa si niste upali. (strani: 1 2 3 423 24 25 26 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1297331721 (55870) htmltroubles
»

jquery in div-i (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8710542 (9280) lisjak
»

Neznana napaka pri izdelavi spletne

Oddelek: Izdelava spletišč
443419 (2492) RockyS
»

CSS tezava z ozadji

Oddelek: Izdelava spletišč
13842 (635) tadejp81
»

CSS problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
519359 (7158) nuuush

Več podobnih tem