» »

Pimpin' the ride - malce drugače

Pimpin' the ride - malce drugače

M323SBA ::

Sam sem med drugim velik avtomobilski navdušenec in sem med gledanjem serije Pimp My Ride dobil malce drugačno idejo ...

Glede na to, da v avte montirajo skoraj vsakršno zabavno elektroniko, tj. igralne konzole, predvajalnike, zaslone itd., sem prišel do zgolj teoretične ideje, kako lahko hitro spremeniš avto v multimedijski center.

Premišljeval sem, da je lahko računalnik popolna alternativa skoraj celotni zabavni elektroniki, s katero razpolagajo pri WCC.
Ideja gre nekako takole - nabaviš izjemno kompaktnega prenosnika, po možnosti takega, ki ima snemljiv zaslon. Baterije ne rabimo, zato mu lahko priskrbimo stalno napajanje preko akumulatorja. Če je potrebno, se vmes priklopi še kakšen pretvornik, kar dandanes več ni problem. Montira se zaslon prenosnika oz. zasloni po želji. S tem dobimo multimedijski velecenter v avtu (filmi, glasba, igre, navigacija), preko GPRS-a pa ženemo internet.

Poleg tega se lahko računalnik izkoristi tudi pri avtih z ECU-jem za diagnostiko.

Problema, ki preostaneta, sta lahko dva - počasna začetna odzivnost računalnika, kar pomeni, da rabimo operacijski sistem, ki bi se zagnal v rekordnem času (razen če računalnik koristimo samo za gledanje filmov, brskanje po internetu in poslušanje glasbe) in ki bi bil izjemno stabilen.


Mogoče pa je kdo tako idejo že realiziral ...
Zgolj ideja. ;)

iggy ::

Jest bi usen dav baterije zravn. Ko bi biv avto ugasnjen bi pač prenosnik biv v stanju "pripravlenosti", napajav bi se iz baterij. Sem pa drugače že videl "ornk" računalnike u avtih na raznih sejmih.
Hey, you're fat!

Cross ::

kej tazga sploh nebi blo slabo, sam nebi ufuru glih ne vem kašnga mini prenosnika, ampak pač neki konkretnga magar pc, pa posebno škatlo pa u trunk pol pa novo armaturo nardit kamor pol ugradiš lcd pa pač vse da bi lahk uporablu. da se nardit scene sam k je treba met precej fičnkov. sej bo tut to enkrat, k bo benz 100 za liter :P
entering the subspace

bzp ::

men pa res ni jasn, zakaj rabs playstation v avtu? pa dvd player?

Vikking ::

men pa res ni jasn, zakaj rabs playstation v avtu? pa dvd player?

Men tud ne. Da ne govorimo kva vse not namečejo pri PMR seriji.

Anybody?

CWIZO ::

Nisi nic novega pogruntal.
mp3car
http://www.timekiller.org/carpc/
http://www.carpc.nl/index.shtml
(to jih je samo nekaj).

To mam jest namen vgradit, ko si svoj avto kupim.

Zakaj bi mel playstation v avtu? Zato, da ko gres na en long trip lahko sopotniki spilajo spile namesto da so vsi zdolgocaseni. Isto z DVDjem. Je pa seveda v igri coolnes factor:D

PC pa je seveda veliko bolj uporaben, tudi za voznika. Ce imas carPC ne rabis radia in imas neomejeno muske in pac vse ugodnosti, za delo z musko ki ti jih PC prinese. Gori lahko gledas filme ter igras spile. Nabavis si GPS in imas navigacijo. V navezi z internetom imas hiter dostop do prometnih informacij ter do vremena. Posiljanje emajlov od kjederkoli. V skrajnem primeru lahko tut za job kej naredis:))
Potem kot je nekdo tudi omenil, ce avto omogoca se lahko priklopis na racunalnik od avta in imas dostop do diagnostik z malo iznajdljivosti pa bi se najbrz dalo tudi narediti, da preko PCja upravljas z okni in ostalo elektroniko v avtomobilu.
Naredis si lahko recimo, da se ti v bazo shranjujejo podatki o kilometrih in porabi pa si potem lahko ogledas kako moras vozit, da cim manj porabi...
Skratka moznosti so neomejene.
Je pa seveda touchscreen obvezen.

Najlepse pa je, da zadeva sploh ni tako draga kot bi nekdo lahko mislil...
Tak zelo posten touchscreen te pride dobrih 100k (in-dash, kar pomeni da ga vgradis na mesto radia in se ob pritisku na gumb elegantno skrije). Obstaja pa tut navadna verzija, ki te pride okoli 70k in ga moras pac sam vgradit v avto.
Potem pa rabis samo se en racunalnik, ki ne rabi biti najnovejsi (za prejomenjena opravila zadostuje neka gigahercna zadeva). Potem pa samo potunas OS, da se maximalno hitro nalozi in si zmagal.

Nekje sem celo bral, da je imel model nastimano, da je racunalnik avtomatsko iskal nezascitena brezzicna omrezja in jih shranjeval na mapo...

Ce te vec zanima pejt na prvi link, ki sem ti ga dal. Na tej strani imas cisto vse informacije, ki te zanimajo.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BigWhale ::

To se da not v avto zato, da se lazje zaletis. Aja, pa zato, da ti ga ni treba kazat, da bi povedal, da mas velikega. Se ze po avtu vidi. :P

CWIZO ::

To zase govoris?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BigWhale ::

Itak. Jaz sem si avto 'spimpal' tko, da mam not otroski sedez, pa vozicek en kup igrac in flas s cucljem.

Najbolj pimpin' je pa itak stranski sencnik z Mikijem Misko.

Zdej kmal (moral bi ze vceraj v bistvu) bom pa se mal spimpal zadevo in not vgradil se en otroski sedez...

Rulal bo!

CWIZO ::

A res nimas nic pametnega zapovedat na to temo?
Ce te ne zanima pac ne sodeluj.
Ce se ti zdi neumno potem povej ce ze mors in potem ne vec brezveznih komentarjev dajat.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

BigWhale ::

A to da avto pimpnes pomeni, da moras dat gor kromiran auspuh, plavo neonko in LCD v headrest?

Men je bolj pimpy ce dam gor 'baby on board' magnetno tablco.

A zdej pa moj okus ni dost dober zate?

CWIZO ::

Prvic men je ta pimpanje kokr je na MTVju beden.
To ce si das carPC zame ni glih pimpanje.

In to kar je zate pimpanje pac ni pimpanje.

Lej sej vem da hoces bit smesen pa se kle neki pamtnga delas.
Najbrz mislis, da si me v srce zadel ker si se na to spravil. Me nisi. Sam na kurac mi gre k se folk umesava v neke debate, ki jih ne zanimajo in pokvarjo cel topic.

Lahko kak moderator zbrise vse poste od unga mojga tadolzga posta naprej? Lepo prosim.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Tear_DR0P ::

no da še jst dodam enga za zbrisat - glede na relativno bližino črne gore, se ti splača avto spimpat tudi zato, da črnogorci laže vejo, kir avto spizdit - poleg tega dobi lastnik dober izgovor za nepravilno parkiranje pred lokali, saj mora imet avto skoz na očeh :D
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Bass0 ::

Hehe, BW, domnevam, da ko postaneš očka, postaneš spet malo bolj otročji, a ne? Ko je tamali zraven, pridejo na vrsto raznorazne zgodbice. Veliko znancev se je tako spremenilo, ko so dobili otroka ali pa vnuka.

Te pa forumovci malo težje razumejo, ker jim ni jasno, zakaj pa zdaj bluziš same oslarije! :D

Še daleč je dan, ko bom tudi sam očka... ampak komaj čakam!

Sori za off-topic!

frikec() ::

Itak vam bodo junkiji vse ukradli :)

BigWhale ::

Ne, jaz sem vedno tak. :P

CWIZO ::

Prej sem pozabil omenit.
Na PC lahko priklopis kamero za vzratno voznjo recimo.
Naredis si pa lahko tut video-alarm. V notranjost namontiras kamerico (lahko tut navadno web kamero) ki zacne snemat ko zazna gibanje in sprozi alarm.

Skratka neomejene moznosti.
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

Bass0 ::

In da ne bom glih totalno mimo, dodam še nekaj o računalniku v avtu.

V kombinaciji z GPS-om je res uporaben za navigacijo. Razmišljam pa, kako bi ga prilagodili za več potnikov.

Za šoferja so namreč dovolj navigacija, komunikacija in glasba (radio, mp3 itd.) [EDIT: in kot lastnik bo cenil tudi zgoraj omenjene funkcije, na katere sem pozabil]. Filmi, igrice in softver so za sopotnike. Kul bi bilo, če bi lahko vsak uporabljal svoj I/O, tako da bi se na daljši poti npr. zaposlili vsaj trije sopotniki.

Ena rešitev je več LCD-jev (videl sem jih vgrajene v vzglavnike prednjih sedežev). Lahko se npr. povežejo na isti video-out in vsi gledajo isti film, lahko bi pa vsak počel svoja opravila (igrice, internet...). Nove tehnologije virtualiziranja bodo tu prišle še kako prav, saj bi zadostovala ena CPE za vse.

Druga rešitev je en sam LCD, ki ni fiksiran in bi si ga lahko podajali. Ampak kabel postane problem, saj bi bil precej neroden.

Ali pa LCD, ki je fiksiran na armaturki in z njim izmenično upravljata voznik in sovoznik.

Kaj pa OS? Kak sfriziran linux? Ali morda Windows XP Media Center Edition?

Seveda je treba tudi gledati na posameznikov budget...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bass0 ()

CWIZO ::

Ja ce bi mel vec LCDjev bi najbrz lahko zapregel kak linux in potem se vsak pac logera v svoj account in naenkrat uporabljajo isti racunalnik.
To je nabrz mozno ne?

Sam za tako igrackanje mors met pa ze dost kesa, ker ce se gres tko pol bos 4 LCDje vgradil kar pa nanese ene 400k ...

Drugac mas lahko cist navadne XPje gor, ker mas na netu dost programov k so pac namenjeni temu da mas na zaslonu funkcije k jih rabis. Mediacar al neki tazga je eden izmed njih recimo...
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

carplay / android auto naprave

Oddelek: Mobilne tehnologije
145628 (5214) primo
»

Najmanjši napajalnik - picoPSU

Oddelek: Novice / Modifikacije
446332 (2474) floyd1
»

Wireless v avtu nekaj uprašanj.

Oddelek: Omrežja in internet
101534 (1381) Scorpia
»

Dlančnik namesto avtoradia???

Oddelek: Zvok in slika
162149 (1772) krneki0001
»

Napajanje PCja v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
6810647 (7913) stromar

Več podobnih tem