» »

Wireless v avtu nekaj uprašanj.

Wireless v avtu nekaj uprašanj.

Scorpia ::

Ker se bo šlo za podjetje oziroma s.p. , a je potrebno dobiti kakšno dovoljenje? Kot sem enkrat bral tukaj, so v enem podjetju zatežili zaradi enga wireless routerja, ker niso imeli dovoljenje za uporabo te frekvence?
Sicer brez težav netgear routerje uporablja pacient v svojih reševalnih vozilih, ki kar daleč seže wireless. Pa še kateri router se samodejno ugaša? Ali bi sploh prenesli nonstop ugašanje prižiganje, takrat ko avto ugasne? Če ne bom dal na stalni plus, sam pol je bojazen da se bo akku izpraznil kljub temu da se samo wireless ugasne. Ne vem kolikšna je poraba routerja takrat. Drugače bo šel notri asus wl500 gp, zaradi usb interneta.
////

Desty ::

In za kaj sploh potrebuješ router v avtu?

Scorpia ::

Zaradi internet, zakaj pa rabim, zato ker na en način mislim prvi ali med prvimi v slo ponuditi internet taxi v avtu. V tujini ne vem kako je, vem pa da citroen pripravlja to novost za taksiste, mislim jih pa prehitet. Pač treba je slediti trendu ko vsi imajo prenosnik, dlačnik itd... In vsak bo vesel če lahko gre na mail, fb itd... medtem ko se vozi v avtu.
////

mastah ::

na mail in fb ze preko mobitelov hodijo, wireless routerja ne rabis. Kupi pri mobitelu instant internet ki te pride mislim da 20EUR mesecno, in samo v usb vtaksnes in si na internetu. kupi se za 200EUR netbooka in ga moniraj na zic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mastah ()

profii ::

Pametna ponudba! Drugače sem pa jaz za CarPc + (live) Linux + mobitelov usb (instant internet). V vzglavnik ekran in če imaš avto, ki ima na zadnjih sedežih preklopno poličko, vanjo montiraš tipkovnico in trackball ali touchpad. Najbolj elegantna rešitev. Če boš imel kakšen netbook kje pripet, ali ti bo "izginil" ali ga bo pa kdo pobruhal in je samo še za v smeti, tipkovnica je dosti cenejša...

Gregor P ::

Ali pa kupiš kakšen pameten mobilnik in "preprosto" narediš hotspot (Wi-Fi) točko (torej telefon uporablja operaterjevo UMTS/EDGE omrežje in preko njega prenaša podatke; cena je pač odvisna od paketa ipd.) in že imaš brezžično omrežje za goste ... vsaj dokler ne najdeš boljše rešitve oz. vidiš, če se to sploh tržno obnese:)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Scorpia ::

Mah opremo že imam, najboljša se mi zdi rešitev z routerjem, ker že doma zanesljivo dela. Napajanje sem tudi rešil, testiranje v avtu se je odlično obneslo. Edino morem še porabo izmerit, ko se wireless izklopi na routerju. To z mobilnikom sem tudi preizkusil, ampak zadeva se začne močno greti. Pa še nonstop moreš imeti v napajalniku za užigalnik. Prenosnik ne pride v poštev, ker ne mislim dodatno dajat 300-400 evrov za to in podobne zadeve. Router me stane rabljen 20 evrov in modem 30-40 evrov. Ubistvu čakam samo da pride nov avto in bo zadeva montirana. Drugače mislim t-2 umts uporabiti, 10 evrov neomejen prenos, ker se večinoma vozimo po ljubljani. In je dodobra pokrit in nikjer ne prekinja.
Gre se za to da stranka uporabi svojo napravo in z nje dostopa na internet. Kakšni dodatni lcd-ji in podobno bom imel sam večje stroške in morebitno poškodbo le te.
////

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Scorpia ()

poweroff ::

Zanimiva ideja. Katera taxi služba pa je to, če smem vprašat?
sudo poweroff

Scorpia ::

Ne bom reklamiral taxi službe, ker taksisti neodvisno delujejo od nje. Dobijo sami klice za katere jim plačujejo, vsak pa z svojim avtom počne kar hoče. To bom bolj za našo osebno dejavnost razširil ponudbo in jo tudi pod našo vizitko reklamiral.
////

srus ::

Gregor P je izjavil:

Ali pa kupiš kakšen pameten mobilnik in "preprosto" narediš hotspot (Wi-Fi) točko (torej telefon uporablja operaterjevo UMTS/EDGE omrežje in preko njega prenaša podatke; cena je pač odvisna od paketa ipd.) in že imaš brezžično omrežje za goste ... vsaj dokler ne najdeš boljše rešitve oz. vidiš, če se to sploh tržno obnese:)


Bi se pridružil temu predlogu. Z najmanj stroški za začetno investicijo ugotoviš, če se bo ideja prijela. Na Nokia/Simbian telefončkih mi Joiku Spot deluje bp.

Scorpia ::

Kot sem rekel opremo že imam in me tudi nič ne stane. Izjema dodatna naročnina pri t-2.
////


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri instant internet na Hrvaškem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7124949 (16594) klemenSLO
»

Linksys WRT54G3G

Oddelek: Omrežja in internet
374066 (1266) Vanadium
»

WLAN

Oddelek: Kaj kupiti
51916 (1814) amigo_no1
»

USB prosti internet.... ali obstaja?

Oddelek: Loža
135626 (4820) c0dehunter
»

Dial-up obupanec

Oddelek: Omrežja in internet
462889 (2013) Pesimist

Več podobnih tem