» »

Firefox - konfiguracija?

Firefox - konfiguracija?

Jackass ::

Živjo!

Začel sem uporabljati Mozillo, pa mam neki vprašanj. Mislim, da bi še koga zanimal kako mal optimizirat delovanje tega brskalnika.

Enkrat je blo v Monitorju napisan kaj morš narest, da se ti več delov spletne strani nalaga hkrati. Torej da ne nalaga ene slike za drugo, ampak 5 slik h krati. Da ubistvu daje več poizvedb h krati. Če kdo ve, bi prosu za inf.

Potem 2. stvar je, če se da kej narest, da bi mozilla žrla mal manj sistemskih sredstev (včasih mi zasede tudi po 60MB pomnilnika).

In 3. stvar, a se da kako pospešit zagon mozilla? Namreč zaganja se mi dlje kot pa IE.
jAcKaSS

Brilko ::

Zakaj pa si šel na FF iz IE? Ker so ti drugi rekl, da je fajn? Dvomim da ti je res boljša FF, da si tako dolgo vstrajal na IE. Tak mal BTW, k sem glih dobre volje. ;)

veteran ::

1. Firefox Tweak Guide

2. MemoryCache

3. Upoštevaj, da je IE že naložen. Za realno primerjavo časa zagona moraš zamenjati shell. ;) Ali pa uporabiš Firefox Preloader.

BTW, če imaš počasen stroj, pa uporabljaj K-Meleon.

Brilko ::

Pa koga zanima realni čas v tem primeru? Prav nobenega, ker tudi če bo uporabljal FF, bo IE že znotraj sistema, torej dela IE hitreje od FF za konkretno njegov sistem, brez dodajanja tvojega komentarja. ;)

Jackass ::

Brilko: Na FF sem šel zaradi boljše varnosti, omogoča zavihke, ni nadležnih pop-upov, veliko manj nadležnih sporočil, preusmeritev... ko srfaš po netu. Pa tut od takrt k sm naštimu tole hitro nalaganje strani, je res supr, velik hitrej kt IE. Sam k bi si to rd nekam zapisu, da bi vedu kako to naštimat, tut naslednič.
jAcKaSS

Brilko ::

Ja shrani si postopek in ukaze v txt file ane al pa word.

Drugače pa glede na tvoje zahteve, ko boš naslednjič to rabu, boš meu že IE 7, ki bo vsem tvojim željam ustregu. :)

veteran ::

Brilko, IE se samo naloži hitreje, dela pa precej počasneje. ;)

Brilko ::

Jacksass: meni zelo všeč je tudi in mislim da zna biti tud tebi Maxthon. Poskusi... dosti ga je predlagalo. Hiter je, ma zavihke... drugače pa je IE + tisto kar mu še manjka.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox 3 s trenutno najmanjšo porabo pomnilnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
7611453 (7793) lukanium
»

XiTi Monitor: Slovenija trenutno z najvišjim deležem uporabe Firefoxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
9110638 (7217) amigo_no1
»

Slovenija druga v popularnosti Firefoxa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10715255 (12323) MrStein
»

Ameriško ministrstvo za domovinsko varnost odsvetuje uporabo MSIE (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
936844 (6590) OmegaBlue
»

Firefox nad pričakovanji (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
576305 (6305) kopernik

Več podobnih tem