» »

Budget prenosnik

Budget prenosnik

Shatzy ::

Zdravo!

Kupujem en nizkocenovni prenosnik za čist simpl opravila, po možnosti z 14' ekranom. Opazu sm ene hudo ugodne ponudbe za IBM R50 če se ne motm, pa dva Acerja sm najdu (TM pa Aspire). Zanima me, kako se kej obnesejo AMD Sempron procesorji, konkretno Sempron 2800+ v primerjavi z Celeronom M 360? Kaj se bolj splača IBM al Acer? Mogoče bi mi bolj pasal če bi meu mal boljšo grafo pa več RAM, pa bi zelo cenu kkšne vaše predloge.
  • spremenil: Shatzy ()

flipflop ::

Jaz sem si vzel tistega Acerja 3002 na mimovrste, za 145k. Ni neke posebne kvalitete, pa premalo časa ga mam da bi lahko kaj več rekel. Jaz sem ga vzel zaradi cene in dve letne garancije, pa za tisto kar ga jaz rabim bo čisto dovolj. Bi pa skoraj raje vzel tistega IBM-a.

mtosev ::

IBM >>>> Lenovo (China) :8)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Shatzy ::

Kaj hočeš povedat, da IBMe delajo na rižovih poljih? A je to slabo? Kaj pa Sempron? Je boljš ko Celeron al bl ne?

mtosev ::

Celeron M je Pentium M brez SpeedStepa in manj cacha.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Shatzy ::

Aha.



Kakšna je razlika med AMD Mobile Sempron 2800+ in Celeron 330 al pa 350 procesorjem in ker je boljši. Hvala.

Trubadur ::

mtosev
:\

Kupi IBM ali Toshiba. Edini prenosniki, ki se jim lahko reče da so kvalitetni
Berite Thomasa!

CCfly ::

Mobile Sempron 2800+ je malo oskubljena različica AMD64 za prenosnike (ni 64-biten in ima manj predpomnilnika) vendar ima integriran kontroler pomnilnika in podporo za Cool'n Quiet (recimo da je to nekoliko okornejši ekvivalent Speedstep-a).
Po mojem mnenju je boljša izbira od Celeron-a M, prav tako pa sem prepričan, da bi bil zadovoljen z enim in drugim.
Raje pri prenosnikih primerjaj kvaliteto zaslona, ohišja in hladilnega sistema.

IBM >>>> Lenovo (China) :8)
Na kaj namiguješ ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

mtosev ::

Da ni to več tisti IBM. Kdaj prej je mel IBM prenosnika za 160.000 SIT? 8-O
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

mtosev ::

@Trubadur

Kaj te muči?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jurre ::

IBM ga prej ni imel, samo ce hocejo bit mal konkurencni telim cenejsim morajo mal pustit cene...kdo bo pa dal 100k vec da bo ibm:D

CCfly ::

Da ni to več tisti IBM. Kdaj prej je mel IBM prenosnika za 160.000 SIT? 8-O

Si mogoče pomislil, da so se cene vseh prenosnikov v preteklem letu znižale in da bi to dejstvo morda imelo kaj z nižjo ceno IBM-ovega prenosnika ?
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

Shatzy ::

Kaj je pa to za en procesr - AMD Turion ML30 (1.6GHz, 1MB, 400MHz)?

Zheegec ::

Kaj je pa to za en procesr - AMD Turion ML30 (1.6GHz, 1MB, 400MHz)?

To je Athlon64 socket754 E3 stepping (isto kot Venice/San Diego) na nižji napetosti - 35W TDP ima.

Za buđet prenosnik je IBM R50e zakon - kvaliteten (tipkovnica, ohišje, monitor), ima vse kar rabiš (CD-RW/DVD kombo, 30GB diska, WLAN), stane pa 155K+8K za 256MB RAM.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Shatzy ::

A ma tut S-Video? Nujno rabm zarad projektorja. Kok je pa doplačilo za DVD-RW, mogoče veš? Usaj prbližn.

Zheegec ::

A ma tut S-Video? Nujno rabm zarad projektorja. Kok je pa doplačilo za DVD-RW, mogoče veš? Usaj prbližn.

Saj projektor ima najbrž VGA? S-Video R50e nima.
Za DVD-RW se ti pa bolj splača vzeti NX6110 (512MB RAM, DVD-RW).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Shatzy ::

U bistvu ne vem če ma projektor VGA, neki se mi sicer svita da ga ma, ampak nism pa zihr.

Sam zdej sm pa res zmeden. Usake 5 minut najdem boljšo ponudbo... Najlepš mi je Acer, ampak je prevelk. Pol je IBM k sicer ni estetski čudež, je pa kvalitetn. In pol najdem še tega HPja k ma 512 rama pa DVD pekač, sam na fotkah zgleda grd k smrt. Dej reč da uživo zgleda lepš, prosm. :P

Samson ::

IBM je prodal vecji delez proizvodnje LENOVO Group, ki se je prej imenovala QDI...Kako je z razvojem ali jo se vedno vodi IBM al Lenovo pa res nebi vedu. Nevem tudi ce so cene iste, je pa vazno to da IBM ni vec proizvajalec zal.
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Zheegec ::

@Shatzy: Novi HP so pa ja veliko lepši kot razni Acerji.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Shatzy ::

Mah ka pa vem no...ni mi všeč tist rob...sej bom šu u bofa pogledat kako zgleda... Mogoče veš kje se ga da najbolj ugodno dobit al pa kje majo kkšn darilo zravn? V akciji je v bofu, bigbangu. Kje dobiš torbo zravn nal pa kej? :D

nurmaln ::

@ALIEN
Novi HP so pa ja veliko lepši kot razni Acerji.
Stvar okusa;)

Shatzy ::

Najdu sm še eno dobro ponudbo, pa me zanima kako se obnesejo PC Plus prenosniki? Predvsem me zanima kakovost ohišja in tipkovnice. Konkretno govorim o tem modelu PC Plus Vario, ki za isti dnar kokr HP ponuja Pentium M procesor, večji disk, DUAL DVD pekač, boljšo baterijo, velik ekran in več priključkov (3x USB, S-Video, pa tut dizajn mi je zelo všeč. Sploh na slii zgleda zelo tanek. Pozna kdo mogoče te prenosnike mal bolš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Shatzy ()

nurmaln ::

PC plus prenosnike delajo na Acordu, verjetno je nekje rang Tronote prenosnikov

Shatzy ::

A pa so u redu? Mislm, tko da k ga dvigneš da se ne zvija k en zvezek?

Trubadur ::


Raje pri prenosnikih primerjaj kvaliteto zaslona, ohišja in hladilnega sistema.


Pusti ta šrot pri miru in kupi od neke priznane firme
Berite Thomasa!

nurmaln ::

se podpišem pod zadnji post

Shatzy ::

Trubadur, a si meu kkšn PC Plusov računalnik sploh v rokah? Kje piše da če je pa v Sloveniji narjen da je slabo? Zanimajo me mnenja ljudi, ki so že kupil PC plusov prenosnik, sploh tega Variota, ker dobiš za mal dnarja dokaj velk muske.

Shatzy ::

Poslal sem mail na PC Plus, in v odgovoru so mi povedal da je to v bistvu Gericom. A vam to kaj več pove o kvaliteti ohišja? K PC Plusu me vleče boljši procesot, večji ekran in več priključkov in 2letna garancija, k HPju pa... sigurnost, pred politjem zaščitena tipkovnica (kr uporabna zadeva za kkšne partije), bluetooth pa še par malenkosti. Aja, v minus jim štejem samo eno leto garancije... Alora, se splača Gericoma?

Zheegec ::

A vam to kaj več pove o kvaliteti ohišja?

Gericom = zelo slaba tipkovnica, pa tudi ohišje ni ravno OK. Aja, pa pri HP se lahko garancijo tudi podaljša... seveda pa ne zastonj :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
684838 (3707) _marko
»

FUJITSU SIEMENS, Amilo L1300

Oddelek: Kaj kupiti
151063 (965) billy
»

Prenosnik HP ali Acer

Oddelek: Kaj kupiti
142479 (2179) Zheegec
»

Nasvet pri prenosniku

Oddelek: Kaj kupiti
141380 (1152) vrtnica
»

Acer ali Prestigio Prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
172721 (2297) TribesMan

Več podobnih tem