» »

Nasvet pri prenosniku

Nasvet pri prenosniku

vrtnica ::

Pozdravljeni na vas se obračam z naslednjim problemom.

Kupila bom v kratkem prenosnik. rabim pa ga za naslednej potrebe: internet, office orodja, ogled filmov, DVD pekač, KVALITETA, da se ne segreva (da ni cela soba vroča).

Sedaj me zanima kateri prenosnik bi mi priporočali, cena ni važna.

vrtnica ::

Kaj menite na ta dva modela, glede na moje potrebe? katerega bi vi izbrali? pri HP-ju bi dokupila 3 letno garancijo

http://www.bof.si/product.cp2?guid=B691...

ali

http://www.bof.si/product.cp2?guid=3EF9...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vrtnica ()

vrtnica ::

še ena možna varianta:

http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...


ali biu mi kaj drugega priporočali?

Zheegec ::

Pri Acerju je minus slabši vidni kot ekrana, slabša tipkovnica in ohišje, slabša firma. 8220 je super, edino slabša grafična je minus. Aja, pa Acer ima 4200Rpm disk, kar je velik minus! Je pa price/performance Acer kar močen, če prišteješ še garancijo pri HP, bi pa vsekakor raje priporočal HP če tistih 40K (310K v BOF za 8220 + 34K za garancijo) več ni ovira!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vrtnica ::

Torej bi bil ta HP z dokupom garancije dobra izbira?? Ali bi bil kater drug model boljši, glede na moje potrebe?

IceIceBaby ::

Si že mogoče razmišljala o 14" iBooku ? http://www.apple.com/ibook/

Za to kar si ti napisala je idealen. Ventilator se vklopi samo v ekstremnih pogojih, kvaliteta je zelo na nivoju (primerljivo z dobrimi ibmi, toshibami...). Z eno baterijo lahko pogledaš 2 DVDja ali delaš cca 5 ur v wordu (v praksi ne na papirju).

Maš not Radeon 9550, za kako občasno nabijanje igrc je dovolj. 60GB disk, DVD writer, WLAN, bluetooth in še cel kup zanimivih stvari. Pa seveda OSX in programi ki jih dobiš zraven tudi niso zanemarljivi. Edino rama je samo 256mb, za tvoje početje bi bilo dovolj če bi dokupila še 256, če imaš $$$ pa 512.

Cena okoli 330k sit + ram.

Aja, še glede Acerjev. Z njimi nimam ravno dobrih izkušenj. Občasno uporabljam Acer aspire 1310 in je porazen. Živcirajo me tako stvari, ki na prvi pogled niso pomembne (postavitev tipkovnice, trackpad itd) kot tudi resne težave s kvaliteto baterije, ekrana, ohišja itd. LCD je na kratko zanič, baterija je po cca 1 letu mrtva, priklop za elektriko je pokvarjen, tako da ga mal premakneš pa računalnik crkne... Mogoče imam smolo, ampak Acerja sigurno ne bom več kupil :)

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Hja, zahtev sploh gledal nisem. Za 185K v BOF je HP 6110 s Celeron M 1.4, 512MB RAM in DVD+-RW, če pa ne rabiš nujno DVD+-RW pekača, potem pa itaq IBM R50e s Pentium M 1.5GHz za 175K + 9K za 256MB RAM (512MB skupaj) in imaš vse kar rabiš. Šibka točka 6110 je Celeron M, pa tudi vsi v tem cenovnem razredu imajo 4200Rpm disk.

8220 je super, toda že kakšna boljša varijanta 6110 bi bila OK, ampak za DVD+-RW in Pentium M ter 5400Rpm disk je treba dati več $$$ in 8220 je potem smo malo dražji od takšnega 6110, ima pa 15.4" monitor in je tudi nasploh super. Res, kakor hočeš... prileti jutri dopoldne b BOF pa pogledamo :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

@Kst: IBM R50e za 184K (da ima 512MB RAM) ima okoli 4ure 30min avtonomije ob surfanju po netu z Simobil Edge kartico ves čas! Preizkušeno. 8220 je pa itaq v vseh pogledih boljši za isto ceno kot iBook - Pentium M 1.6GHz, 512MB RAM, DVD+-RW, 15.4" monitor, Radeon x600, FW, IR, BT, WLAN, 60GB 5400Rpm,...

Je pa iBook lep ja, če je to kaj pomembno (hja, HPji tudi niso grdi, prej nasprotno).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vrtnica ::

ALIEN kaj meniš na ta model z dokupom 3 letn egaranciej za moje potrebe?

sicer bi bili že slabši dovolj ala 6110 z a180k ampak raje dam mal oveč da mi potem čez kak mesec nebo žal.

Kaj praviš na ta model? dobra izbira?

http://www.bof.si/product.cp2?guid=3C6F...

IceIceBaby ::

Se strinjam, da je tak IBM čisto uredu za osnovna opravila, če ga maš doma na mizi večinoma in ga samo občasno nosiš s seboj. Če kupuje punca notebook za malo denarja je verjetno IBM dober nakup. Je pa iBook definitivno boljši od IBMa v vseh pogledih, ampak tudi precej dražji.

Glede tega ali je boljši 8220 ali iBook pa nebi mogel govorit, ker nisem obeh sprobal. Vem pa, da se je marsikateri notebook z odličnimi specifikacijami na papirju obnesel dosti slabše v praksi kot iBook. Glede hitrosti ni kaj razpravljat, 8220 je hitrejši, čeprav tudi iBook ni počasen. Pa itak hitrost ni problem, ker se očitno ne bo uporabljal za nič zahtevnejšega. Pri vsakdanjem delu pa jaz recimo ne opazim bistvene razlike med mojim A64 in iBookom 1ghz. Windowsi so malo bolj odzivni, OSX zna pa dost boljš multitaskat.

Plus za HPja je tudi 15,4" LCD. Widescreen je zakon. Ma pa tudi iBook svoje prednosti. Je lepši in kolikor imam izkušenj s HPji tudi dost bolj kvalitetno narjen pa baterija verjetno zdrži kako uro več, brezžična mreža ima odličen sprejem, gre v sleep mode ko ga zapreš in se zbudi v 2 sekundah ko ga odpreš, nimaš problemov z virusi in spywarom... Pa iBooka lahko verjetno prodaš za par k sit dražje.

Jaz bi kljub slabšim specifikacijam vzel iBooka. Če bi šlo za koga ki rabi zelo zmogljiv notebook se sploh nebi oglasil, vem pa, da se iBook odlično obnese pri manj zahtevnih opravilih.

vrtnica, če se ti zdi iBook opcija potem je najboljš da ga greš probat, da vidiš kakšna je stvar v resnici. Pa tudi za ostale notebooke ti svetujem, da jih najprej sprobaš.

Aja, pa še en popravek :) tanov iBook ima 512 rama serijsko.

Zgodovina sprememb…

vrtnica ::

Osebno se bolj k temu HP-ju nagibam, iz zadnjega linka mojega.

Zanimam me samo kaj vi menite o tem modelu, če bi bil primeren in kvaliteten. Osebno dam raje malo več denarja z akvaliteto. ne mislim pa kupovati prenosnika za 600k ker ne bom mogla izkoristiti vseh dobrot ki jih ponuja, ke rbom samo surfala po netu, uporabljala office orodj agledal filme ter rabim dvd pekač ter da je kvaliteten notebook in da se ne segreva preveč

Zheegec ::

Čisto glede na $$$. Kar se tiče tvojih potreb ne rabiš takšne zverine, že cenejši 6110 so zelo kakovostni, prav tako IBM. Kar se tiče segrevanja tudi ni problem. Samo "škoda" ker je zahteva DVD+-RW, ker drugače bi bil R50e za 185K (s 512MB RAM) čisto OK (čeprav ima pa res malo diska, če je tudi to problem)
Drugače pa tudi 6110 pride v poštev, verzija s 512MB RAM stane 280K, je malo lažji in cenejši od 8220, ampak nima takšne grafične in 15.4" LCDja.

Pridi pogledat, pa bomo svetovali, ni problem :D

P.s.: kar se tiče kvalitete: HP, IBM, Sony, dražje Toshibe (čez poceni Toshibe sem že veliko pritožb slišal) so res OK kar se tiče ponudbe in kvalitete, tudi teh se IMHO največ proda v Slo.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

vrtnica ::

torej je 8220 ok izbira, da ne vzemem res minimuma glede na moje potrebe da je neka zlata sredina?

Zheegec ::

Trust me... že preveč je, ne pa zlata sredina. Je pa res hud prenosnik!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vrtnica ::

Hvala ti!

torej bo to moj nov prenosnik :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

15.4 vs 15

Oddelek: Kaj kupiti
201821 (1456) nurmaln
»

Izbira zanesljivega prenosnega računalnika?

Oddelek: Kaj kupiti
363056 (1864) Rešpetlin
»

Kateri prenosnik je za 350-380k OK? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
514452 (3477) Jackass
»

Kako bi se obnesu ta prenosnik?

Oddelek: Kaj kupiti
382349 (1761) samo112
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956599 (5306) gamaman22

Več podobnih tem