» »

Prenosnik HP ali Acer

Prenosnik HP ali Acer

rokleb ::

Pozdravljeni
Kaj naj vzamem HP NX6125 za 237k ( dobim ga za 230 pa še na 12 obrokov brez obresti)
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
ali ACer 5022wlmi 260k bolj se nagibam k temu vendar a je vreden 30k več oziroma še več ker moram plačati z gotovino.
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...
Namen uporabe praktično vse po malem, predvsem pa študij in filmi in urejanje slik iz digitalca.
lp
PS
pa hitro ker se mi mudi.
  • spremenil: rokleb ()

billy ::

če filmi, potem acer, ker ima 15.4 zaslon.

mitjaje ::

Najboljše bo, če oba stestiraš.. pa ugotoviš katera ima boljšo tipkovnico, ekran, sledilno ploščiso itd. itd.

Moj glas je za Acer, čeprav sem ljubitelj HP-jev.
Obrazložitev:
- HP ima sicer res ATI x300 grafo, pri čemer pa je spomin sheran z pomnilkom (oz. nima svojega memorya). SIcer pa za acer nič ne piše, da bi imel sherano grafiko, tako da mislim da ima svoj spomin, glede na to da ima samo 64, potem vsekakor
- Acer ima 15.4 inčni zaslon, kaj pomeni, da imaš resolucijo nekoliko manjšo... 1280x800 ws 1024x 768
- HP ima po vsej vrjetnosti boljšo tipkovnico in ohišje
- spomni je pri Acer 2x 256, kar pomeni, da nimaš dobenega slota več praznega... tako da če boš hotel nadgradit, boš moral enega ven vrečt, pri HP pa nič nepiše oz. poše tako, da je samo 1 slot zapolnjen in sicer z 512mb- rama
- zdaj ne vem koliko ti to pomeni, a pri Acer-ju dobiš zraven WIN HP HOME, pri HP pa njihov free DOS (ki je za moje pojme poplni polom)
- potem pa smo že tam nekje, kar se tiče karateristik... no razen da je HP še nekoliko lažji (kar pomembno pri prenašanju prenosnika, tako tudi da ima 15.4 ekran ne pomeni nič dobrega... zanj boš težko najdel primerno torbico , če pa že, pa bo le ta 17 inčna)

Sej pravim, prenosnika sta si kar enakovredna, zato moraš sam sprobati kateri ti bolj ugaja...

ps. Je pa res, da je dosti boljše filme gledati na 15.4 ekranu...

aja ACER ima še ekran CrystalBrite, pe ne se prehitro zaleteti, ker to ni nujno "vedno" boljše. Če boš veliko delal na dnevni svetlobi oz. na prostem, potem ti vsekakor odsvetujem to tehnologijo, ker je dejansko nemogoče gledati v ekran, ker ne vidiš ničesar drugega kot sebe. Tako da je delo na prostem z njim skoraj da ne mogoče... Drugače v zaprtih prostorih, kjer ti svetloba ne sije iz za hrbta, pa je takšen zaslon BOMBA!!

LP
www.ultrasplet.net

rokleb ::

Ja sem enako razmišljal tako da sem že naročil hp in ga dobim jutri ali v sredo za 225k.
Hvala za trud.

BlazP ::

Mene pa tole zanima: Doma kupujemo prenosni racunalnik, pa vcasih gledam kakega Acerja, ko se mi zdi, da nekateri imajo dobro konfiguracijo. In pol ko kakemu kolegu pokazem, me bolj ali manj vsi preseneceno gledajo:"pa menda ja ne bos Acerja kupu?" "Acer ne slovi neki po kvaliteti" in podobni odgovori. Isto slisim za vsako, ko pokazem kakega AMDja Turion, ces da so primerljivi s celeroni in da se ne morejo primerjat s centrinoti. What's up with that?

billy ::

to zgolj pomeni, da imaš nesposobne "kolege" ki samo bluzijo nekaj.

Acer res ni tako kvaliteten kot kak HP, IBM, Dell...ampak ponuja pa dosti več za isto ceno. Za povprečnega uporabnika je tudi tronote dober tako da...

Tuhi ::

Živojo!
Kar se tice kvalitet med HP in Acerjem je pa takole. S cimrom sva pred skor tremi letamik v istem tednu kupila prenosnike! On HP (nevem tocno kirga), jaz pa Acerja Aspire 1304LC. Takrat sta bila oba zlo dobra ( oba sta stala cez 400k sit).
V glavne oba sta prizgana skoraj ves cas odkar sva jih kupila!. Vcasih jih ne ugasnema po 14 dni!
HP je bil v tem casu ze 3 na servisu! Dvakrat ker mu je celotno hlajenje zafilal prah in se je zacel pregrevat in enkrat ker je crknil napajalnik in je nov je stal okol 20k sit.

Acer mi je pred kakim letom padel skoraj iz 2 metrov na tla (iz dvonadstropne postelje) in je prezivel le se manjo razpoko ohišja!

Aja, pa oba je ve tem casu zacela zajebavat tipkovnica. To pa je tudi vse kar mam za skritizirat pri Acerju.
Moj nasledni racunalnik bo 100% Acer. Upam, da bo tudi toliko zdrzal kot mi je dosedaj ta!

LP

Egii ::

hm moje osebno mnenje ,sem mel na testiranju oba ta modela in še par drugih.
Če ti je res sila za turijonom pol vzami hp-ja drugač pa rajši preskoči na centrinota.
Acer me je razočaro še posebaj 5024 model je kot pečica si bi lahko jajce ne njemu speko.

vuki ::

No Egii pretiravat pa spet ni treba, eno je imet Acera 5024 na testu za par urc, drugo pa ce ga imas doma. Dalec od tega da bi lahko jajca na njem peku, je pa res levo od touchpada bolj topel kot drugje in to zaradi diska! Bolj se segreje samo, ce recimo kake igre par urc laufas. Ce pa ga uporabljas za normalno delo pa je mlacen. Je pa res da so kaki drugi modeli notebook-ov bolj "mrzli", samo glede na ceno 5024.......nimas kej boljsega za to ceno. Vsega pa tud ne mores met!:D :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: vuki ()

Egii ::

Se pravim vsak ma svoje mnenje. meni so se ACER-ji 15.4 modeli z veliko vsoto zelo zamerli ne glede na to če je turion al pa centrino.Na test sem si vzel model Acer Aspire 5024WLMi(LX.A4605.069) ta se mi je greu nenormalno (na vseh delih razen tam kjer je baterija pa to pri gledanju filma divx-a) in Acer Aspire 1694WLMi (LX.A8405.025) ta se pa ni tak grel, ohišje pa da se ne menimo bok ne daj da si jezen pa da si malo bol po tipkah rukno .Ohišje ma HP dost bol pošlihtano pa to za mali al pa vlki dnar. No pa glede delovanja je centrino bil
v mreži dosti bol hiter kot pa turion na LAN priključku. iger pa res nisem neke igral. Bo pa mogoče z novimi winsi turion rasturo,no vse upam. Ok pa brez zamere.;)

Zheegec ::

No pa glede delovanja je centrino bil v mreži dosti bol hiter kot pa turion na LAN priključku.

Em, tukaj pa procesor definitivno nima veze...

Anyway, kolikor sem imel v roki NX6125 pa 5024 (Turiona oba) se nista veliko grela, HP sploh ne, Acer ima pa pač disk tam ravno blizu touchpada. Vsaj meni se ne zdi kakšne blazne razlike, je pa res da če oba priključiš na napajanje se najbrž Turion64 bolj greje.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

vuki ::

Tipke na 5024 res niso ne vem kaj, itak mam nanj priklopljeno dodatno tipkovnico.
Ce pa se ze bojite gretja pri aceru, pa lahko naredite undervolting procesorja, na 4x (800mhz) ga iz 1,0v das lahko tam do 0,9v (pac kolko zmore), 9x (1800mhz) pa iz 1,45v do 1,2v! Naj povem, da pri ful loadu lahko zmanjsas temperaturo proca za 10°C!:D Da ne omenjam, da se cas baterije obcutno podaljsa >:D >:D
Egii pa ne zamerim sploh:D Jst sem gledu iz vidika cena/zmogljivost/kvaliteta!

Egii ::

ALIEN3001 ne jemli vse dobesedno jaz sem mislil kot celoto.

Saj jaz sn tudi na koncu ostal pri Acer-ju samo dosti nižjem razredu,
je celeron M ,pa morem rečt da dela za ta denar Super cena za njega pa je cirka 150k.

Bistri007 ::

Da ne odpiram nove teme. Odločam se med dvema prenosnikoma (oba za 200.000), eden izmed njiju prav tako Acerjev:

1.) Acer Aspire 3005WLMi AMD Sempron
http://www.enaa.com/oddelki/racunalnistvo/product.asp?dept%5Fid=1058&pf%5Fid=509125
Glavne tehnične lastnosti:
- Mobile AMD Sempron™ processor 3300+ (25W)
- Microsoft® Windows® XP Home Edition
- SLO tipkovnica
- 512MB (2x256)
- zaslon 15.4'' WXGA Acer CrystalBrite
- grafika 128MB SIS shared
- trdi disk 60GB 4.2K
- DVD-Dual DL
- WLAN 802.11g
- 3x USB 2.0; 1x VGA; 1x PC Card
- Modem, LAN, Audio In/Out
- garancija: 24 mesecev za fizične osebe/12 mesecev za pravne osebe

in

2.) Lenovo Thinkpad R50e
- Intel Celeron M 360 1.4GHz, 1MB Cache
- Microsoft® Windows® XP Home Edition
- 512MB (2x256)
- zaslon 15'' XGA
- grafika - intel extreme 2
- trdi disk 40GB, 5.4K
- DVD/RW
- WLAN 802.11g
- Modem, Lan, PC Card, VGA
- Li-Ion baterija
- teža 2.8kg
- garancija: 24 mesecev za fizične osebe/12 mesecev za pravne osebe
- + v ceno vštet laserski tiskalnik Lexmark E230 (drugače stane okoli 23.000SIT)
pri www.bof.si

Budget je približno 200.000. Lahko predlagate kaj boljšega za približno to ceno.
Glede pomembnih stvari: oba imata 512MB RAM, WLAN, VGA izhod za na projektor, licenčne Windows XP Home, 2 leti garancije, DVD zapisovalnik.
teža je pri obeh približno 2.8kg (podatek za Acer Aspire serijo 3000 z http://global.acer.com/products/notebook/spec_notebooks.htm)

Razlike so:
- Celeron M 360 1.4GHz ali Mobile Sempron 3300+ (25W); Kakšen TPD ima Celeron M? In kako to vpliva na avtonomijo in gretje
- disk 40GB pri 5400rpm ali 60GB pri 4200rpm; vpliv dostopnoga časa, čeprav pri 512MB potreba po dostopanju do swap file ni velika
- Thinkpadov 1024*768 ali 15.4''WXGA [1280*800] Acer CrystalBrite
- pri Thinkpadu dobiš še laserski printer

Oba izdelujejo Kitajčki: enega na otoku in drugega na *mainland*. Kompjuter je za pisarniško uporabo in filme; 3D streljačine odpadejo. Tihost delovanja je pomembna, avtonomija plus.
Kakšno je vaše mnenje in ali je kdo imel že v rokah ta dva ali sorodna stroja (IBM R50e je kar velika serija; AMD Acerji so si tudi podobni)?

Zheegec ::

IBM R50e imam vsak dan v rokah takorekoč :D

Uh, izbira je težka (aja, pa E230 stane točno 20K, tako mimogrede, je pa to super laserski printer, samo malo je velik 0:) ).

Kar se tiče samega procesorja je tale Sempron bolj uboga zadeva, vsekakor ima tukaj prednost IBM, tudi glede porabe. Je pa zaslon pri Acerju boljši, lepše barve pa še 15.4" (16:10 format) je. Ima pa IBM boljše ohišje, tipkovnico, miško in boljši vidni kot monitorja. Pa IBM ima samo 2 USB.

Disk pa težko rečem kateri je boljši - tako da ti kar predlagam da si greš oba pogledati. V BOF R50e, Acerja pa ne vem kje bi našel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tron prenosnik- da ali ne?

Oddelek: Kaj kupiti
61298 (1192) Zheegec
»

Presnosnik do 170k

Oddelek: Kaj kupiti
121622 (1187) sk8ar
»

Kateri prenosnik???

Oddelek: Kaj kupiti
207032 (6735) Zheegec
»

Nasvet pri prenosniku

Oddelek: Kaj kupiti
141383 (1155) vrtnica
»

Prenosnik: IBM ali Acer

Oddelek: Kaj kupiti
243368 (3024) dejvidlj

Več podobnih tem