» »

R520 in njegovi derivati

R520 in njegovi derivati

««
5 / 12
»»

Good Guy ::

sm si pogledu še ene par testov in sm opazu da je ati hitrejši predvsem tam kjer je vključen FSAA 4X IN Aniso16X

edit pa tole je tut zanimivi
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

AngelOfDeath ::

@rovtar

tole misliš:

I thought the X1800XT would be 7x faster than 7800GTX, when dropped from a tenth floor. xD



?:)


Sem na strani največ za najmanj denarja

MasterMiG ::

@rovtar
Baje nej bi bla od zuni že konc tega leta al pa na začetku drucga.
There is nothing to fear but the fear itself.

Good Guy ::

ja pol bomo pa še mal počakal na r580
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

mzidy ::

Ti boš mogu počakat, da spet nVidia zajebe kako serijo:D

Good Guy ::

am ne na tvojo žalost ne
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

cole-22 ::

Še en test...
LINK

No v tem testu vodi NV!

Jan987 ::

joj eni zagovarjate ene drugi druge vsak pametn pa mo kupu tusto k bo cenejša in verjetno če nabavš 7800gtx boš 2 let skor sigurn ob solidnih ostalih komponentah poganjov vse igrice na the best

Good Guy ::

sampsi (iz XS) je že uspelo navit gpu na 860 in rame na 1886 mhz ko bo uporabil LN pričakuje na okrogle freqvence to se pravi 1ghz an gpu, in 2ghz na ramih!

edit :software takes care of the voltage of this card
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Good Guy ()

igor0203 ::

Test na Bjorn3D, kjer je sodeloval tud Sampsa

fahrenGONE ::

No, po testih lahko recem da sta obe kartici super. Samo poglejte koli fps imate sedaj in koliko ima ena in druga (mislim na najboljsi model od obeh).

Zgodovina sprememb…

Good Guy ::

r580 naju bi prišel ven šele leta 2006-poletje
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

fahrenGONE ::

Lahko da bo ze februarja ali spomladi. Nekako se mi zdi da ima ATI to ze pripravljeno za kontra udarec nV. Ampak tudi oni ne pocivajo...

MasterMiG ::

Mene to tko matra vse skp. Kmal bom mel brsdej in si bom kupu eno kartico, zdej pa nevem, a se mi splača čakat R580. Ker ne bi pa rd ful keša zmetu za X1800XT, pol pa kmal nova karta vn pride in moja že kmal po nakupu ne bo več v vrhu:O Nimam pa tut velik potrpljenja.
There is nothing to fear but the fear itself.

cole-22 ::

Še x1800XT ni na voljo kaj šele r580!
Kupi X1800XT, ko pride ali pa 7800GTX za vse drugo boš moral še dolgo čakati!

LittleDevil ::

Še en test ki veliko pove... KLIK

LP

igor0203 ::

he he, LD, ne slediš temi. ta thread sm že jst objavu... :D

cole-22 ::

Jah ta 3DM05 ni nevem kako izbolšanje v primerjavi z GTXom, ki je dobil ene 2-3 mesece nazaj 11k+!

cole-22 ::

Še en zanimiv test...

LINK

Radeon X1800 XT and X1800 XL
The X1800 XL performed at a similar, albeit somewhat lower performance level versus a GeForce 7800 GT, but even a GeForce 6800 Ultra was faster in many circumstances. The Radeon X1800 XT, however, if we disregard the multi-GPU configurations, traded the top spot with a GeForce 7800 GTX in some tests (3DMark, Splinter Cell, FarCry, HL2) with about a 60/40 split in favor of NVIDIA. And in typical fashion the Radeons shine better with AA and Aniso Filtering enabled, but the X1800 XT's larger 512MB frame buffer certainly helped it in this area. In general, ATI's new cards performed better in Direct3D applications than they did in OpenGL applications, which has historically been the case for ATI's products. Overall though, we'd consider the GeForce 7800 GTX the "faster" all-around card in terms of general gaming performance.






Tukaj lahko vidite, kako "slabo" se odreže X1800XT v ShaderMarku 2.1 proti 7800GTXu



ATI's new Radeon X1800 XT didn't fare very well against NVIDIA's GeForce 7800 GTX in most of the ShaderMark v2.1 tests. In the first 19 tests, the Radeon X1800 XT is between 3% and 37% slower than NVIDIA's current flagship GPU. Although ATI claims the X1000 family is equipped with more efficient shader engines, the fact that the 7800 GTX has 50% more shader pipelines than the X1800 XT is too much for the Radeon X1800 XT to handle, even though the latter's core is clocked much higher. In the last six tests, where flow-control and multiple passes though the pipeline are necessary, the Radeon X1800 XT does much better, however. In the last few tests, the Radeon X1800 XT is between 1.3% and 38% faster than the GeForce 7800 GTX.


Edit:
Pa še en test....
LINK

Najbol mi je smešno to, da take strani, ki niso za noben tabor, ampak samo testirajo so čisto drugačni rezultati kot pa naprimer na TOMu in pa Driverheavenu. Tukaj so testirani tudi drugi špili ne samo DOOM, FC, HL2 in FEAR. Tukaj lepo vidimo, da je v FEARu in pa HL2 GTX za par FPSjev počasnejši in ne za 20-30 kot prikazujejo na kakem TOMu in podobnimi...

To samo potrjuje moje prejšne poste o tem, da testi GTXa niso pravi!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

Senitel ::

Saj komplet performanse so dost jasne že če samo arhitekturo pogledaš:
-7800 GTX lahko naredi 32 z pixlov vsak cikel, X1800 XT samo 16 in zato gresta Doom 3 in GTX zlo dobro skupi
-7800 GTX ima, kljub optimizacijam pixel shaderjev v X1800 XT in drastično višjim prekvencam, še vedno edge v pixel shaderjih in daljše shaderje poganja hitreje. Chronicles of riddick je eden takih špilov, kjer so pixel shaderji precej komplicirani...
-X1800 XT ima 8 vertex shaderjev, tako kot 7800 GTX, ampak 195 MHz razlike omogoča Radeonu precejšnjo prednost pri obdelavi trikotnikov. 3D Mark 2005 je TIPIČEN IN EDINI primer, ki uporablja ogromne količine trikotnikov.
-X1800 XT je prišel ven kasneje od 7800 GTX in ima zato lahko gor za 300MHz hitrejši pomnilnik (kar znese približno 9GB več na sekundo) zato je povsem logično, da bo hitrejši v AA in AF situacijah, ki žrejo praktično samo bandwidth.

Ostali testi so nekje vmes med prevlado 7800 GTX-a na pixel shader področju (špili brez AA in AF) in X1800 XT prevlado pri pomnilniški propustnosti (špili z visokim AA in AF).
Kaj se bo zgodilo v bolj zahtevnih špilih baziranih recimo na Unreal engine 3.0 je pomojem dosti očitno (hint: pixel shaderji se bodo daljšal in bolj kompliciral). In ATI bo šele z R580 tudi na pixel shader področju prehitel GTX-a, pa še to le zaradi višje frekvence jedra. GTX je 24x2 R580 bo 16x3... Kaj bo NVIDIA naredila do takrat je pa še vprašanje. Če so ugibanja o G71 in G72 v pravi smeri potem bo imel R580 težko delo.

Ima pa X1800 XT dve zelo lepi prednosti: dinamične vejitve v pixel shaderjih so bistveno hitrejše in podpira AA v kombinaciji s HDR. Lahko pa tukaj dobiš tudi par prednosti GTX-a: filtriranje floating point tekstur, teksturiranje iz vertex shaderja...

Situacija je taka in konec koncev iz zgoraj napisanega čisto logična.

Good Guy ::

Najbol mi je smešno to, da take strani, ki niso za noben tabor, ampak samo testirajo so čisto drugačni rezultati kot pa naprimer na TOMu in pa Driverheavenu. Tukaj so testirani tudi drugi špili ne samo DOOM, FC, HL2 in FEAR. Tukaj lepo vidimo, da je v FEARu in pa HL2 GTX za par FPSjev počasnejši in ne za 20-30 kot prikazujejo na kakem TOMu in podobnimi...


zakaj si pa ti tko 100% prepričan da so tejle pravi?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

cole-22 ::

Že 10× sem povedal zakaj! Daj probi mal možgane uporabljat! Kaj misliš?
:\

RC14 ::

Evo:
Tipičen primer, ko sploh ne prebere kaj kdo napiše, ampak samo smetijo v temah.


Lp

cole-22 ::

Sam za Rovtarja še en test...
LINK
V HL2 od resolucije 1024 do 2048 je XT hitrejši za manj kot 1FPS ali za max. 5FPS, kje pa tudi zaostaja...
Sedaj, ko so dobile še druge strani kartice na test, se lepo vidi dejanska razlika v moči!

Good Guy ::

o šit že jokam
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

DrAndy ::

Kaj ko bi se že enkrat nehali prepirati, katera kartica je boljša in katera dobi 1-5 FPS-jev več v določenih špilih?
Totalno nesmiselno početje, saj sta obe kartici vrhunski, izjemni in trenutno brez konkurence! X1800XT se bolje odreže v določenih špilih, v nekaterih drugih je boljši 7800GTX.

Senitel, ko ATI-jeva nova generacija prispe na slovenski trg, se lahko na Slo-Techu nadejamo testa le-teh (X1300, X1600, X1800)?
Zagotovo vem le to, da nič ni zagotovo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DrAndy ()

Good Guy ::

kaj ko bi se tuki govoril samo o r520 in ne o 7800 ker za to majo drugo temo!!!!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

flisko ::

Je ži na zalogi,sam cena se mi zdi mal huda, x1800xt 512mb ,bom še mal počaku da se poceni,pol pa vidimo kako in kaj.

fahrenGONE ::

Cool, je kar hitro, prej kot so govorili. Morda pa nimajo izdelka se na zalogi?

Moonman ::

Verfügbarkeit lt. Händler
Wird bestellt

To še zna trajati.


Senitel ::

DrAndy: Seveda! ;)

Good Guy ::

zdej ne vem a se mi splača čakat na r580 (ne vem kdaj bo pršla) al nej ubavim eno r520 z 512 mb?
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Mr.B ::

Dikler ni DRM kompatible, se ne splača...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrimozR ::

Kdor si bo tole grafo kupu ma preveč keša! 150k v Avstriji!! TOle bo 160-170k pri nas! Mimogrede je pa 7800GTX 130ish pri nas pa je zlo-zlo pr performansah!

Good Guy ::

@mr b kmi lahko razložiš kaj je drm
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

igor0203 ::

Mogoče je HDR mislu? Sam to je kompatibilno.. :|

PrimozR ::

DRM je zaščita, brez katere se ne bo dalo špilat raznih muvijev. Podpirat bo mogla Vista ter ves hardware vključno z monitorjem.

slo-techek ::

A zdej si bom pa mogu še nov monitor kupit za filme gledat,ko jih jebe ,se bo kmalu našla kak uporabna zadevica ,ki bo ta pof**an DRM porihtala.Na koncu bodo tak jebal s tem ,da bojo kr sami gledal filme :D :D :D :D

cole-22 ::

Še en test...
LINK

Aja a je ta "Inquier" iz naših virov? Ker tam piše "ponedeljek oktober 10" in "By Fuad Abazovic: sreda 05 oktober 2005" No sajmogoče se je o tem že govorilo samo nisem nikjer zasledil...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cole-22 ()

fahrenGONE ::

Ja, no zdaj reci da niso obe kartice super. :) Kako se kaj obnese 7800 GTX? Koliko si dal zanjo?

Inquirer je iz UK.

cole-22 ::

Ja in kdo pravi, da nista obe super?
Moja se odlično obnese, dal sem pa 130k...

PrimozR ::

Obe sta dobri, tuki ni debate. Je pa Inquirer sicer zelo rumen, ta tip pa nekak dvomim da je na STju. Če se motim, mea culpa :)

fahrenGONE ::

Kako pa kaj hrup in poraba? Kako glasno je vse skupaj pri obremenitvi?

cole-22 ::

Grafična je zelo tiha, sploh še nisem opazil, da bi kak zvok spuščala! Temp. so pa odvisne od temp. v sobi od 47-52 idle, max pa tm okol 75 + - stopinj to navita kartica. Moja prejšna Leadtek 6800GT, ki naj bi bila dokaj tiha je bila bolj glasna od GTXa!

Oblivion ::

Tudi jst sem zelo, zelo zadovoljen z 7800GTX, kot je omenil cole, graficna je hladna okrog 45stopinj, med igrami pa posokoci tja do 60-65. Dobil pa sem jo za 135.000. Ne smem pa se spomnit, kako je rozljala x850xt, za pocit uha napram 7800gtx.
Intel Quad Core 6600| Asus Striker Extreme | 2x1GB Ultra Kit | Logitech Z-5500
Sound Blaster X-Fi Platinum Fatal1ty | Gainward 8800GTX SLi |Samsung 245B |

fahrenGONE ::

Na x850xt/pe lahko das AS5 rev2 in bo verjetno bolj tiho kot 7800, ob idle bos imel 33-35 C, pri load pa okoli 55C. (pri XT frekvencah, PE ima malenkost visje)

PrimozR ::

Kako bo bolj tiho če ventilator nima kontrole vrtljajev???

Good Guy ::

Kako bo bolj tiho če ventilator nima kontrole vrtljajev???


SEVEDA MA KAJ BLUZIŠ!!
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

PrimozR ::

Po mojih zdanjih informacijah non-stop ruži na 100%. In prvi Crossfire sistem je bil glasen ko sam vrag.

Good Guy ::

kaj ti ne poznaš ati tool ali riva tuner....
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^
««
5 / 12
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

7800GTX 512 rama že čez dober teden? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1087900 (4695) Good Guy
»

ATI R580 = X1900?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
323981 (3098) simnov
»

Nvidia z GeForce 7800 GTX 512 spet na vrhu

Oddelek: Novice / Grafične kartice
445349 (3997) AngelOfDeath
»

Test ATI grafičnih kartic družine X1000

Oddelek: Novice / Grafične kartice
213366 (2885) Senitel
»

ATI predstavil novo generacijo grafičnih kartic - družino X1000

Oddelek: Novice / Grafične kartice
123803 (3272) ČIP 008

Več podobnih tem