» »

Gmail za vsakogar

Gmail za vsakogar

Slo-Tech - Že kar nekaj časa je minilo, odkar nas je Google presenetil s storitvijo Gmail, vendar je takrat to omejil le na povabila. Tako si, če si si zaželel poštni predal pri Google-u in tako 2+ GB prostora za e-pošto, potreboval povabilo. Sedaj Google počasi ukinja tudi to in na ta način lahko vsakdo pridobi svoj e-poštni naslov.

Edini pogoj je ta, da mora vsak uporabnik navesti številko svojega mobilnega aparata, kamor mu bo poslana aktivacijska koda. Glede na to, da ima danes že skoraj vsakdo svoj mobilnik, naj tak način registracije ne bi povzročal večjih težav. Google je to omejil tudi tako, da lahko na eno GSM številko dobite le en e-poštni predal s čimer poskuša zaustaviti potencialne pobudnike pošiljanja nezaželene e-pošte. Storitev zaenkrat deluje le v Združenih državah, a Google dela na tem, da bo to čimprej omogočeno tudi v ostalih državah širom sveta.

22 komentarjev

christooss ::

US mobile phone number:

Do takrat pa tale tema

Zdej je vsak ki ma gmail dobil še 50 invajtov cko da jim mamo zdej vsi vsaj sto:\
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

OwcA ::

Je bilo za pričakovati, da se bodo povsem odprli.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

christooss ::

upajmo da se bodo oprli tudi v drugih tehnologijah in da jih bodo ponudili tud nam evropejcem.
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

pivmik ::

Je bilo za pričakovati, da se bodo povsem odprli.
Za registracijo moreš dat svojo osebno telefonsko številko. Pa še to samo v ZDA. Če je to povsem pol pa jz ne vem...

Malo čudno je to, še posebno od Googla.
LP, Gregor GRE^

Jan987 ::

ma sej se še niso povsem odprli. zdej je šele USA! sam da ne bodo pol na mobitele pošiljali kakšne blesove sms/mms

poweroff ::

Malo čudno je to, še posebno od Googla.
Niti ne. Google postaja čedalje bolj znan po svojih posegih v zasebnost.

Lepo bodo skušali zbrati čimveč podatkov, ki jih bodo lahko uporabili za trženje...
sudo poweroff

ginekolog ::

točno tako Mathai!!!

Tudi z temi invite google ugotavlja, s kom je kdo povezan. Večina je dala gmail account svojim znannecm in tako se googlova baza lepo polni. Jaz jim ne zaupam nič več... sploh pa ne moje gsm številke !!!;( ;( ;((


Google, mi te gledamo!

http://www.google-watch.org/
Divers do it deeper.

NoUse4AName ::

whoa. Telefonsko hočejo? Ni šans. Kaj tisti ki že imamo accounte bomo tudi mogli kasneje dat telefonsko?

Phoebus ::

Mojo telefonsko si lahko lepo narišejo! Bastards

Tr0n ::

Invite sistem je edini nacin, kako ucinkovito onemogocit spammerje. Taksna omrezja temeljijo na zaupanju, ki pa ga omrezje cez cas vec ne zdrzi (ko se stevilo poveca, se tudi zaupanje zmanjsa). Ampak se vedno lahko s kontroliranim vecanjem stevila uporabnikov zelo natancno spremljajo pretok in v primeru zlorab takoj posredujejo.

Osebnih podatkov pa ne smejo uporabljati oz. prodajaji 3rd party strankam brez vasega dovoljenja in to imajo v Privacy zelo natancno opisano. Pozabljate tudi, da je polno programov (celo sistem Windows sam), ki zbirajo na tone informacij o tem, kje surfate, kaksne aplikacije poganjate, katere postne storitve uporabljate ipd. Informacija je veliko vredna in uporabniki jih od sebe oddajajo ze, ko gredo v trgovino/crpalko/...

Sicer pa mislim, da z navadnimi invajti tudi ne bo problema, ker jih bo vsak imel 50+. Pred kratkim sem porabil ene 20 povabil in sem jih naslednji dan spet imel 50.

Fly.MaCh!nE ::

joj sj lohk gmail dobiš, kadar hočeš že dolg časa...je biu en link pa si sam dau "prosšnjo" pa so ti na mail poslal invajt....že pred 1 letom je blo to:D

metalc ::

Če bo sistem vabil po SMS prišel k nam, si pač kupiš tisti Mobi ali Halo paket (mogoče se kaj najde tudi pri Vegi), kjer dobiš samo SIM kartico, na tisto številko sprejmeš vabilo, če hočeš, lahko zatelefoniraš tistega jurja, ki pride zraven, potem pa kartico prodaš na bolhi ali vržeš stran. Pa še ostane ti majica in možnost zastonj 50 vizitk :D

_n00b_ ::

Če bo sistem vabil po SMS prišel k nam, si pač kupiš tisti Mobi ali Halo paket (mogoče se kaj najde tudi pri Vegi), kjer dobiš samo SIM kartico, na tisto številko sprejmeš vabilo, če hočeš, lahko zatelefoniraš tistega jurja, ki pride zraven, potem pa kartico prodaš na bolhi ali vržeš stran. Pa še ostane ti majica in možnost zastonj 50 vizitk
Ideja ni slaba... >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _n00b_ ()

Romčy ::

Jao, big deal ta Gmail. Ko jih šljivi

Dr_M ::

a eni pa res nimate kej bolj pametnega za pocet, kot v luft skakat za vsako stvar?:\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

poweroff ::

Google ima sicer res splošne pogoje, po katerih ne sme prodajati naprej osebnih podatkov.

Ampak v ZDA imajo pa še Patriot Act. Si ga je kdo prebral? Jaz sem si ga.
sudo poweroff

kriko1 ::

Kak Patriot Act? Razloži, oz pokaži mi link.

Slowenc ::

Ali še komu ful počas dela gmail dons? Prenos preko pop3 serverja je obupen, okrog 20kB vleče dol. Zgleda da je velik folka navalil na gmail. ;( ;(
Skiny gate.

Fly.MaCh!nE ::

Sowenc: a lohk v outlooku pol gledam tut gmail?

dj a lohk pošleš nalove serverjev:D

christooss ::

Fly machine Link
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Jan987 ::

ja to je za expres, če pa hočeš met v 2003 pa samo račun uvoziš pa ti dela BP!

Fly.MaCh!nE ::

za expres rabm:D tnx:D :D :D :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Alternativa gmailu

Oddelek: Omrežja in internet
469112 (7474) c3p0
»

Dobri ali slabi fantje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
7325019 (18269) Markoff
»

Katero storitev? Navidezni poštni strežnik vs. "navadni"

Oddelek: Omrežja in internet
52885 (2690) 680x0
»

velikost e-mail predalov

Oddelek: Omrežja in internet
254268 (3859) Bakunin
»

Siol mejl - brisanje priponk

Oddelek: Omrežja in internet
161777 (1461) Bakunin

Več podobnih tem