» »

Problem z 9600XT

Problem z 9600XT

Bukowski ::

Najprej vsem lep pozdrav...vaš forum prebiram že dolgo časa, sedaj pa imam problem, ki mi resno načenja živce. Namreč grafična kartica. Že cca pol leta se mi dogaja naslednje: zjutraj prižgem računalnik...in vse se ustavi tik preden se pride v Windowse. Pokaže se samo temni zaslon in utripanje med analog in digital (lcd zaslon). Problem je (predvidevam) v grafični kartici. Potem zaženem safe mode in v device manager-ju (display adapters), kjer imam navedeni 2 kartici (AGP in PCI), mi pri AGP (Secondary) napiše:"This device isn't working, because it has occured a problem" (nekaj v tem smislu). Rešitev je ta, da zbrišem driver-je, jih posnamem na novo in potem dela v redu do naslednjega dne. To se dogaja, ce je racunalnik izklopljen vsaj 5ur in vec. Med samim delom tekom dneva pa z grafično ni nobenih problemov. Računalnik je bil že na servisu in (seveda) ni bilo ugotovljeno nič. Če mi zna kdo svetovati, bi bil izredno vesel.
My logic is undeniable.

Skankulja ::

si probal z nereferencnimi driverji... ala omega drivers. je pa pametno, da ob podobnih problemih navedes tudi konfiguracijo sistema (motherboard, ostala periferija,...).

Bukowski ::

probal z več različnimi driver-ji in povsod isto dogaja....kar se tiče sistema: amd 2500, grafična že omenjena 9600xt, windows xp, matična abit nforce2..v sistemu ni problema..tud napajalnik je zadosti močan in prevetreno je dobro....
My logic is undeniable.

TRIROG ::

ce mas masino v garanciji jo nes v servis, povej kdaj se dogaja napaka, nej zamenjajo graficno pa je ...

ce ni razlog v graficni, pol je v softwareu ... sej vem da zihr nisi probu sam vseen, a si reinstaliru windowse?, konc koncev so to pac winsi..

men se dogaja da s emi miska kr naenkat upocasni za polovico, jo izklopim pa spet uklopim pa dela normalno hitro,
(fx5900xt)
to se dogaja z 66.93 driverji, 77.77 ne ampak dokler nism graficne dau notr pa sm laufu 66.93 z GF2 Ti nism meu problema ... VOHA ponovn9i istall ...

Tudi tebi priporocam podobno ...

DELtree c:\windows
8-O

Al pa kej podobnega pa reinstall :)

ToniT ::

Kaj pa nastavitve v BIOS-u? Baterija je v redu?

Bukowski ::

tud widnowsi ze formatirani nekajkrat...v biosu vse v redu...tudi nikoli ne kaze kaksnih artefaktov ali kaj podobnega...tudi ob igranju lan-a 24 ur npr.....zato ne razumem v cem je problem...na servisu je bilo tako, da so nalozili nove driverje..3 dni testirali in je bilo vse v redu....potem se je pa spet zacelo (nikjer nisem uspel najti nekih skupnih razlogov, ki bi botrovali tej tezavi)...
My logic is undeniable.

Athlon 64 ::

Ce je kaj narobe in ga mas v garanciji, naj ti grafo zamenjajo.

Bukowski ::

rešitev je bila v tem, da sem naložil service pack 2 (prej ga zaradi slabih izkušenj nisem uporabljal)...čeprav mi še sedaj ni jasno, zakaj funkcionira...hvala lepa vsem za odgovore
My logic is undeniable.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izkušnje s ploščo Abit IC7

Oddelek: Strojna oprema
101114 (1000) N-E-O
»

Club 3D GeForce 6600 GT problemi

Oddelek: Strojna oprema
91256 (927) SkyNet
»

VELIK problem z GeForce6600 GT !!!

Oddelek: Strojna oprema
292137 (1224) Engineer_SLO
»

Problemi z kompatibilnostjo gr. kartice z osn. ploščo

Oddelek: Strojna oprema
141199 (963) medo12
»

Problem s CPU usage

Oddelek: Pomoč in nasveti
101013 (881) Scorpia

Več podobnih tem