» »

Problem s CPU usage

Problem s CPU usage

mare87 ::

Pozdrav.

Problem je takšen: do sedaj sem imel CPU usage konstantno na 0 (s G4 TI 4200 - 44.03)
Sedaj pa sem zamenjal grafično (winfast a 6600 agp) in seveda driverje.
S tem pa se je pojavil problem: CPU usage mi konstano skače med 2 in 4 % -> ne vem, če zaradi tega ali ne, pa se je zmanjšal tudi score v Sandrinem (2004) Memory benchmarku za dobrih 70 točk, pa tudi izkoristek je za 2% slabši (96% -> 94%). Probal sem tudi znižati iz agp 8x na agp 4x. Ni pomagalo.
Poskusil sem že naslednje: menjal driverje (leadtekove 66.93 -> nvidiine 66.93, pa 67.03), odstranil (z NFR, driver cleaner,..) driverje od matične+ display in nato znova gor dal, v glavnem svašta - razen diska še nisem formatiral :)
Ne vem kaj bi lahko bilo, mogoče to odčitavanje temperatur na grafični.
Zato me zanima, če se vam je, tistim ki si lastite 6600 gt ali 6800 (katere koli firme), dvignil kaj CPU usage in kako (če) ste ga znižali.

Hvala,

mare87

mare87 ::

Mogoče ve kdo kako bi pogledal katera aplikacija oz. proces "odžira" cpu? Vsaj v task managerju se nič ne vidi, da bi laufal kakšen sumljiv proces.

mojsterleo ::

Mislim da se ti zaradi 2-4% dodatnega CPU usaga res ni treba pretirano sekirat. Verjetno ti kakšen proces sedaj pač žre več resursov kot jih je pred menjavo karte.

Meni se je recimo CPU usage dvignil za cca 1-4% ko sem nabavil internet (imam on-board mrežno kartico, ki očitno žre ekstra resurse).

-- Leo

Sami ::

Prej sem tudi jat imel GF4 Ti 4200, sedaj pa imam isto Leadtek 6600GT kot ti. Na tvojem mestu bi formatal harda, ker sem imel jaz dosti manj pik v benchmarkih, ko sem notri vstavil 6600GT brez, da bi formatal.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mare87 ::

Se strinjam, da je tisti usage nepomeben, samo tudi žal pade tudi prenos rama. Sami sem si že pripravil vse backupe za jutri, ker res očitno nebo šlo brez formata :). Ti si mel kar fajn nižje score kar nakazuje , da nisi lepo odstranil prejšnje driverje z kakšnim dodatnim orodjem. Hvala vseeno za vajin čas;).

mare87 ::

Dobro, da nisem formatiral tega diska. Stvar sem probal na starem WD-ju z novo inštalacijo Win XP. Vsi gonilniki so bili isti, ampak stvar še vedno "požre" od 2 do 4% cpu-ja. Zgleda, da gonilniki oz. merjenje temperature rabi nekaj cpu-ja. Opazil sem tudi, da ta grafična karta brez gonilnikov dela smešno počasi (npr. premikanje oken), kar me je malo razočaralo. Sami oz. kdo drug lahko pogleda v task managerju koliko cpu-ja mu odžira v idle brez ostalih zagnanih programov (fw, antivirus ipd.), s tem da ne premika miške? In pa če se mogoče da nekako v registru izklopit to merjenje temperatur, ker jih tako ne rabim?

Sami ::

Opazil sem tudi, da ta grafična karta brez gonilnikov dela smešno počasi (npr. premikanje oken)

O to pa res, pri inštalaciji winsev sem se matral pri izbiri jezika:D

U shit, to pa zdele vidim, meni tudi skače CPU usage iz 0 na 2% ali 4%.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

mare87 ::

Hm torej zgleda, da rabimo en fix :), ali pa da nekako ugotovimo kako iz registra odstranit merjenje temperatur.

Phil ::

Opazil sem tudi, da ta grafična karta brez gonilnikov dela smešno počasi (npr. premikanje oken), kar me je malo razočaralo.

Nimaš biti kaj razočaran. Za novejše karte windowsi pač še nimajo gonilnikov za 2d pospeševanje in mora vse delo opraviti CPU.
LP

Sami ::

Ampak sej pri merjenju temperatur se ne obrmeni procesor, kolikor je meni logično. Ali imate vsi s senzorji na grafah podobno težavo?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Scorpia ::

Če ti skače iz 0% na 4% cpu usage vsake tolk časa npr. po 5 sekundah, je to čist normalno. Na starejših procesorjih skače celo do 20%(celo na celeronu 1,7). tko da se ne bat. Pri igrah itk ne boš opazil razlike.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zatikajoč Windows 7 desktop pri dveh monitorjih na Nvidi-ji

Oddelek: Strojna oprema
201861 (1580) kriko1
»

GTA4 - menjava procesorja

Oddelek: Kaj kupiti
383858 (2572) Ancalagon
»

GTA IV PC Benchmarks (strani: 1 2 )

Oddelek: Igre
8110305 (5847) CaptObvious
»

procesor za GTA IV

Oddelek: Kaj kupiti
473114 (1886) samsung113

Več podobnih tem