» »

Izkušnje s ploščo Abit IC7

Izkušnje s ploščo Abit IC7

N-E-O ::

Pobrskal sem že po nekaj starih temah, vendar bi še vseeno rabu mal informacij:
namreč js sm lastnik te plošče (Abit IC7) že cca 1,5 let in sm mel v tem času že kr neki problemov s to plato..
glasen hladilnik na north bridgu (sem ga odstranil in dal gor zalmanova hl. rebra), težave z integrirano zvočno kartico (mikrofon je nemogoče uporabljat, ker ob snemanju neprestano hrešči), v igrcah mi slika zamrzne na naključne časovne intervale in je zamrznjena za cca 20sekund, to se dogaja tudi v filmih - vendar ne na fullscreen načinu..

skratka to so moji problemi... zanima me, če ima kdo podobne težave s to ploščo oz. če je z njo zadovoljen..
v tistem času, ko sem se odločal za nakup, so jo vsepovsod hvalili in me zanima, če s strani koga drugega res vredna hvale?

ps.. uveljavljal sem že garancijo zaradi zmrzovanja slike, vendar so se kmalu ponovno porojile iste težave.. :|
Follow the white rabbit.
  • spremenil: N-E-O ()

Geo ::

Js mam IS7 ki je fuul podobna IC7 le,razlika je v tem, da ima 865PE chipset in je za 100 2k1 3dmarkov pocasnejsa:)).Drugace pa je meni tudi slika zamrzovala pa je blo zaradi tega ker sm mel stare driveje za graficno,res pa je, da je maticna legendarna, tudi full dobr se navija, pa lepo tece, northbridge cooler je pri men tih ker mam unega drugega, ko nima une plastike gor tudi od ABITA...
SHIT!!! I did it again...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Geo ()

LittleDevil ::

Jest imam IC7-MAX3 in nimam teh problemov z najnovejšimi driverji za chipset in zvočno, dobis jih pa na uradni strani.

LP

tiborrr ::

Moznost imam dobiti P4c 2.8GHz za S478 za slabih 10 kovacev, res ugodno, in me zanima ena price/perfomance plosca za P4. Morda kaj od EpoXa na i875P?
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

MEDENA ::

pizda tiborr kje si spet to dobil ;((

Boki_ ::

tiborrr če hočeš poceni in dokaj dobro vzemi kako na 865 čipovju, ker se ti ne splača dodajat velike vsote dnarja za tistih par malenkosti k jih 875 ponuja. Razn če se proc hudo navija, potem vzemi MAX3 pa par modov (vdd, vdroop pa vdimm po možnosti) in maš super duper mašino. Js sm mel MAX3 kako leto nazaj in je h00da ,)
I'm back

N-E-O ::

poskusil sem že z nameščanjem tako starih kot novih gonilnikov...
mimogrede, novi grafični gonilniki mi sploh ne delujejo (sploh noče prit v win.. temna slika).. imam pa grafično
GF4 Ti4200 128M AGP8x Vivo.. tako, da imam zdaj naložene starejše drajverje verzije 66.93...
za ploščo in zvočno kartico mam pa tud zdej ganz nove, pa isto ne dela...
Follow the white rabbit.

Engineer_SLO ::

ja ABIT je kot vreme,tudi sam sem imel 2 plati omenjene serije in pri vsaki kaj ni delovalo kot bi moralo,tako da sem na koncu vse skupaj pustil in šel nazaj na ASUS in to P4C800 kasneje na 800-E....
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Wox ::

Pa je pol na Asusovi vse delalo? :))
Commodore 64

Engineer_SLO ::

zadovoljivo,kakšnih večjih problemov nisem imel,razen da mi je c800 crknila po pol leta....:\

idealne plate tudi jaz še nisem našel,še najbolša je bila tista z granite bay čipsetom(P4g8x),ki je kot prva na intelu podpirala dvokanalni pomnilnik....

neverjetna navijalka in praktično brez napake,škoda le da ni bilo podpora fsb 299 in dddr 400.....

2.0GHz procesor je presegel mejo 3.1 giga in to z zračnim hlajenjem...|O
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW

Zgodovina sprememb…

N-E-O ::

js, ko sm kupval plato pred dobrim letom dni, sem tud naročil asusovo, ker je dobla takrat najboljše ocene...
pa je potem niso meli na zalogi.. bi mogu mal dlje počakat, pa sm se potem za abitovo odloču (js cepec)..

čeprav pa sploh nimam potrebe po navijanju al pa kej podobnem, rad bi sam, da bi mi pc delu.. in to očitno ni mogoče..
qrc pa tehnologija... kaj nej zdej nardim, naj prodam to plato, al še obstaja kaka druga rešitev??
Follow the white rabbit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kero S478 matično

Oddelek: Kaj kupiti
201389 (1182) mtosev
»

Kera matična bi bla vredu?

Oddelek: Navijanje
201152 (967) mtosev
»

ABIT IC7 (navadna) ali ASUS P4C800 (ne-deluxe)

Oddelek: Kaj kupiti
311199 (856) OwcA
»

Katero matično

Oddelek: Kaj kupiti
9930 (858) boštjan
»

Katero matično kupit za p4 in vredu navit!!!!!!

Oddelek: Kaj kupiti
161106 (978) BoLhCa

Več podobnih tem