» »

MaxWebPortal

MaxWebPortal

BIG_Yack ::

Pozdravljeni.

Spet jaz. Zakaj imam vedno jaz težave? Saj jih zdaj nimam, ampak me samo nekaj zanima.

Ste ze kdaj slišali za MaxWebPortal? Če ste berite dalje, če ne pa najprej tukaj kliknite. Torej sem še zadnjo verzijo potegnil iz interneta (www.maxwebportal.com in jo tam potegnete dol). Tudi uspešno sem jo namestil. Ampak na disk so se mi namestile same .asp datoteke in keja slik. Kam moram zdaj to dat, ali kaj moram naredit, da bom lahko ta MaxWebPortal spravil na internet (na svojo spletno stran.) ...

No že v naprej hvala za vso vašo pomoč.
PS: Pohitite prosim, ker se mi zelo mudi v delanju spletne strani.
Hvala

;) Saj veste kako je, če delaš spletno stran? Hočeš čim prej naredit, da potem lahko napišeš " In spletna stran je zdaj uradno odprta " 8-) :)) :D :P :) ;) :) :P

tx-z ::

offtopic: echo In spletna stran je zdaj uradno odprta >index.html :\ ;)
tx-z

tx-z ::

.asp je podobno kot .php ...torej rabiš na web strežniku podporo temu, pol pa po vsej verjetnosti delaš vse v spletni strani
tx-z

BIG_Yack ::

Ja to vem, da vse v internetu potem delaš, ampak kaj rabim za .asp? Je kakšna posebna baza ali kaj, da ga podpreš?

ToniT ::

Jaz se trenutno ubadam z MaxWebPortalom (zakaj?, ker sem pred leti napisal en kup procedur, ki jih vključujem v portal). Vendar uporabljam verzijo, ki se nahaja na http://www.maxwebportal.info/.
Zadeva je napisana v ASP-ju in zadaj uporablja Accessovo bazo, zna pa delati z MS SQL-om 7.0 in 2000.
V navodilih piše, da spremeniš samo datoteko config.asp in tam nastaviš pot do svoje baze in zadeva dela (če verješ).
Če hočeš uporabljati ta portal v slovenščini, boš imel veeeeliko dela, ker je potrebno prevesti vse.
Asp datoteke lahko urejaš v notepadu ali čem podobnem. Poznati je seveda potrebno tudi VB.

Skrat ::

Branje nas bogati Run ASP on Your PC
Free software is a matter of liberty, not price.

BIG_Yack ::

ToniT hvala. Tvoj "post" mi je najbolj pomagal. Saj ti verjamem. Ampak ali naredim samo eno Microsoft Office Access prazno bazo?

BIG_Yack ::

No pa še samo (mislim, da samo še eno nisem pa prepričan) eno vprašanje. Kateri maxwebportal je novejši?!?!?!?!?! Tisti iz maxwebportal. Com ali tisti iz maxwebportal. Info?

Zdaj se mi pa res mudi! 1
ps : hvala za vaše nadalne odgovore.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Skrat ()

Brilko ::

Najprej si dob server asp podporo pol pa deli naprej... takega pa boš težko dobiu free, vsaj v slo ne...

ToniT ::

Meni je bolj všeč tisti iz Maxwebportal.info, kajti tudi podpora je večja.
Accessovo bazo pa dobiš zraven (nahaja se v direktoriju db).
Pa veliko uspeha pri delu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Iščem/ponujam delo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
10136966 (24929) Primoz
»

drsni trak na strani

Oddelek: Izdelava spletišč
202004 (1726) Yunai
»

asp portal

Oddelek: Izdelava spletišč
131143 (954) Vrocipes
»

Skrivanje gesla v asp kodi...

Oddelek: Izdelava spletišč
81151 (991) Jux
»

Težave pri usposobitvi računalnika za asp

Oddelek: Izdelava spletišč
171092 (924) W|ndKiller

Več podobnih tem