» »

Enermax izdal napajalnik z 1000W (1kW)

Enermax izdal napajalnik z 1000W (1kW)

Slashdot - Enermax je pred kratkim predstavil napajalnik z imenom "Galaxy", ki iz sebe spravi kar 1 kW moči. S tem napajalnikom vam res nikoli ne bo zmanjkalo električne energije. Ob enem se zastavlja vprašanje, ali res zmore teh 1000 W spraviti iz sebe. Cena še ni znana, vendar bo po vsej verjetnosti zelo zasoljena. Več o tej zverini.

64 komentarjev

«
1
2

KoMar- ::

Tole je kot nalašč za Intlove Prescotte >:D

tx-z ::

vendar bo račun za elektriko tudi večji

sj lahko uporablaš samo 200W pa ne bo nč večji;)

Drgač pa, zakaj se sploh rab tok močn napajalc? Za dvoprocesorske kompe, al sm jst že tok za cajtom?:\
tx-z

jest10 ::

"vendar bo račun za elektriko tudi večji"
Aja? Od kdaj pa je račun večji, če zamenjaš napajalc za močnejšega?:\
Vsaj v novicah ni treba pisati bedarij

Izi ::

Da najprej pokomentiram tale članek kot električar:
Račun za elektriko ne bo nič večji pri 1kW kot pri 400W napajalniku.
Ker napajalnik porablja samo toliko kot je na njega priklopljeno.
Vedno je bolje imeti močnejši napajalnik pa čeprav imaš večino moči samo za rezervo.
Problem, da ne bomo vsi zamenjali svoje napajalce za novejše 1kW je torej samo cena in nič drugega :D

Kar se pa Enermaxa tiče pa je eden boljših proizvajalcev napajalnikov, če na kar najboljši in zato gre verjeti da bo resnično na razpolago 1kW moči in ni to samo kakšen marketinški trik kot pri 100W računalniških zvočnikih, ki jih dobiš za par jurjev :D

Dodatek:
Ah vidim, da sta dva že kometirala "večji račun za elektriko" medtem ko sem tipkal :8)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

Blazz ::

če bi se pisec saj mal spoznal na elektriko bi vedu , da neglede na to kolk watn je napajalnik, bo enak compjutr prkloplen nanga, porabljal isto energije.. 1000w je le max moč, ne pa konstantna poraba elektrike... računalo porabi tolk toka kolikor ga rabi , in to ni odvisno od napajalnika...

p.s.: lool , vidm da ste ze vsi pokomentiral heheheh :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

dxx ::

hehe, novica je bila ko sem jo prebiral še s tisto vrstico o računu, ko sem stran osvežil je izginila:D

gasperino ::

Če sem prav razumel tekst na strani izvorne novice, naj bi imela zverinca 1000W outputa, medtem ko bi iz omrežja vlekla 1400W.
Za zimo super, se bomo malo greli.

Aja, po moje bi bilo bolj prav, ko bi v novici povedali, da ne bo zmanjkalo moči, ne pa energije.

Zgodovina sprememb…

rkb2 ::

Max 66A na 12V liniji --> VARILNI APARAT 8-O 8-O

Keyser Soze ::

S to razliko, da ima lahko 450W napajlnik večji izkoristek pri obremenitvi 200W, kot pa ga ima recimo tale 1kW PSU. Tu pa je že lahko razlika.

Sicer nisem štromar, ampak se mi zdi, da se najbrž zadeva tudi malo več greje, ker ima večje elemnte in po možnosti tudi večje število sestavnih delov.

gasperino ::

keyser: v principu se večja telesa bolje hladijo, saj imajo večjo površino preko katere v okolico oddajajo toploto. Producirajo pa tudi lahko več toplote, kar pa ne pomeni, da imajo višjo temperaturo od enote, ki producira manj toplote. :)

Moonman ::

30A na 3.3V liniji, 30A na 5.5V liniji
Tu ima še nekaj slabše specifikacije kot moj stari enermax.
Še malo pa bo cel računalnik delal samo na 12V liniji.

Sicer pa pozdravljam izid tako močnega napajalnika. Mogoče bodo kakšnemu 600W modelu malo spustili ceno.:)


Izi ::

Vedno so izgube.
Pri polni obremenitvi se 1400W, ki jo vlečemo iz omrežja se pretvori v 1000W električne moči in 400W toplotne moči.
Ali je večja izguba pri močnejših napajalcih pa je teško reči. Jaz bi rekel, da je to odvisno od samega napajalca oz. njegove kvalitete.
Sicer pa 400Wattov toplote ni tako veliko kot se morda sliši. Že samo en človek oddaja približno 100W toplote v okolico.
Pričakoval sem 50% izgubo, pa vidim, da je samo 40%, torej se sploh ne bo tako grela tele zverina.

sverde21 ::

Kar se tiče večjega računa za elektriko, je mišljeno, da če ima uporabnik močnejši PSU potem pač več gor obesi, ker je pač zato tudi kupil to zverino :)) .
Max 66A na 12V liniji --> VARILNI APARAT 8-O 8-O

kaj pa veš mogoče se bo pa najdu kak varilec, ki bo zmodu svoj varilni aparat pa dal not ta napajalnik :D oz. zmodu računalnik v varilni aparat >:D . To nebi blo nič čudnega, saj smo že vidl računalnik v hladilniku, računalnik-avtomat za kavo,..... :D
<?php echo `w`; ?>

Sandoval ::

Vsi, ki ste komentirali izjavo, da bo večja poraba energije.
Meni se to zdi normalno(ne po tehnični plati):
Kupci tega napajalnika bodo zaradi višje cene veretno tisti, ki jim 500W ni dovolj.
Meni se na podlagi tega izjava zdi kar pravilna.
Kr3nU_X JAZZ-WA Sandoval

Gundolf ::

Pa sem vedno mislil, da imajo switcherji majhno izgubo in ne kar 30%.

DominusSLO ::

Razen 2h dodatnih 12V linijij ni nič kaj preveč drugačen od mojega enermaxa. Na 5V in 3,3V imam celo 32A. Prepričan sem, da mi bo s svojima dvema 18A linijama na 12V, še dolgo služil.

In 40% v toploto se mi zdi odločno preveč.

Kakšen sistem pa rabiš, za pridet na 1kW??

TribesMan ::

Ahhh jetra... LC power ima velik boljši price/performance >:D :D... Pa če kupiš dva LCja imaš 1100W!!! >:D >:D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

dxx ::

al pa zvežeš 3 LC-je ina maš več kot 1,5kW>:D >:D >:D

shock ::

TribesMan: Motiš se! Isto kot da bi rekel, če bi dal 10W napajalnik in 100W da imaš na koncu seštevek 110 W. Tisti ki študira elektrotehniko (bi moral) ve zakaj se gre.

Alexius Heristalski ::

A ni očitno, da se zafrkava? (Mogoče ne poznaš ozadja, pa vseeno.)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Jackal ::

LOLysh @ TribesMan :))

Samo 3.3V pa 5V linija sta pa res malo švoh za tak napajalc. Še toliko opevani LC 550W ima na 3.3V 32A, na 5V pa 40A.

jest10 ::

In še ta opevani LC "sesuje" sistem, ki se napaja iz 5V linije:D 5V 40A samo v sanjah.

necromncr ::

Ja, tocno tko.. Sedaj so ga dali ven, ko sem ŽE kupil varilni stroj...

Calligula ::

Zadnjic sem zasledil nekje na netu, da ima po testu LC 70% izkoristek.
Tagan bojda 67%.

Tribesman bi pa, ce bi mel ta napajalec verjetno kmalu padel v depresijo. Clovek namesto zensk na kolena raje spravlja napajalce >:D

No ja vsak po svoje :D Drugace pa tole cisto zna prit prav za kako masino z veliko dvojedrnimi procesorji, diski,..

TribesMan ::

Zadnjič sem nekje na netu bral en test, kjer jim je LC crknil... in pri tem ustvaril lep ognjemet ;) Lupcka :*

edit: bodi pozoren na izkoristek LCja...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

Moonman ::

Kolikšna je možnost, da crknejo še plata, proc, rami, grafična, če crkne napajalnik zaradi preobremenitve.
Imam možnost sprobati 550W lcja od enega kolega.
Pogrešam ognjemet, ker sem novoletnega prespal.:D


TribesMan ::

Odvisno kir del napajalnika odleti... bližje kot je mesto napake izhodu iz napajalnika več je verjetnosti da gre kaj v fraže.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Calligula ::

Verjetno enaka kot pri Powerstramu 600w,ki se mu je zgodilo enakona enem testu.
Jebat ha, vcasih se kje znajde tudi kak slabsi primerek.

Tribesman pa bi lahko zaprosil da mu ga posljejo. Gre doticni primerek zelo rad na kolena.

Ce ze zenske nocejo >:D

Vlady ::

Uf... na takle napajalnik pa lohk brez problema prklopiš 4 procesorsko plato pa ene 10 diskov... :\
Mogoče kdo ve, kolko točno toka rabiš na 12V liniji za ganjat 5 diskov in en DVD-RW in kolko toka za 2 procesorko plato? :)
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

TribesMan ::

Za en disk pol ampera na 5V in 12V
Za optično enoto približno en amper na 5V in 12V
Vsak procesor požre ene 8A (če je šparoven ;))
Plata še kak amper na vsaki liniji...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

photot ::

Ojoj,
zamislte se ob podatku, da ima običajni infra element v kopalnici moč 2000W - in v kopalnici je takrat zelo hitro zelo toplo....

LP

Vlady ::

TribesMan, zakaj mi pa potem napajalnik crkne (se ugasne) ko gor obesim 5 diskov??? Imam namreč 12A na 12V liniji in okoli 20A na 5V in 3V.:\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

DominusSLO ::

Vlady
Zato, ker imaš samo 12A na 12V liniji...

btw moj ex napajalnik qtec kao 400w ni delal že s 4imi diski

TribesMan ::

Vlady zato, ker ima tvoj napajalnik "12A" na 12V liniji... Ne smeš vedno verjet vsemu kar piše... še posebej če maš kakšen bolj poceni napajalnik. Pa če maš kakšno dobro grafično kartico moraš še kak amper zaradi nje prištet...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vlady ::

Po vseh mojih izračunih, mi en disk vleče po 3A toka. Grafa okol 1-2A, zvočna pa maksimum 1A. Torej sem že na 12A porabe, potem pa je tu še DVD-RW. :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

TribesMan ::

Če bi tvoj disk porabil 3A na 12V liniji, potem bi imel verjetno okoli 200°C med delovanjem, če ga ne bi aktivno hladil...

Grafična definitivno pokuri več kot disk...

Če ti računalnik crkuje ko gor priklopiš več diskov, je za to lahko kriv samo napajalnik...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vlady ::

Ja napajalnik se mi zdi kar v redu. Res da je samo 300W, je pa kar kakovosten. Ko sem šel v trgovino vprašat za 550W napajalnik za 10k, ki je imel na 12V liniji 26A če bi zdržal 5 diskov, mi je prodajalc reku da nebi in mi je ponuju en napajalc za 26k. Seveda nism kupu, ker mi že po zdravi logiki ne gre v račun, kako mi lahko na 12A delajo trije diski, na 26A pa nebi mogl 5. :\

No vsekakor me še zanima, glede UPS. Za darilo sem dobil en 50VA (300W) UPS napajalnik z prenapetostno zaščito. V navodilih piše, da nanj ne morem priklopiti več kot 300W. Sedaj me zanima, kako bi preprosto izračunal moč, ki jo troši moj kompjuter + LCD monitor.
Imam pa: AMD 2600+
1,5GB
2x 80GB + 1x40GB (ali opcija 4x80GB + 1x40GB)
Nv GF 5600 FX
LCD Philips 17"
Ali mogoče kje obstaja kak točen izračun za kompjuter? Ker najdu sem sicer ene tabele, samo za vse komponente ne vem točnih podatkov o moči. Zanima me pa za obe opciji. Diskov imam pa toliko zaradi RAID-a. Zanima me predvsem, če bo dovlj tale 300W UPS za poganjat tak kompjuter ali mi ga bo skurilo?
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vlady ()

TribesMan ::

Ja obstaja čisto preprost izračun... vzameš ampermeter in pomeriš koliko amperov kuri računalnik, potem še koliko amperov kuri ekran... sešteješ in potem vsoto množiš z 230V... Rezultat je moč v VA, realna moč v W pa je nekoliko nižja... koliko pa odvisno od kvalitete napajalnika.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

shock ::

TribesMan: Spet se motiš :D. Ni kar nekaj nižja je še kar nižja realna moč tudi do 30% manjša kar ni niti tako zanemarljivo.

Vlady ::

Ja Tribesman, če bi se ti spoznal kaj na elektrotehniko nebi kvasil takihle. Za merjenje toka, bi moral praktično rezati žice in meriti vmes z ampermetrom, ki stane kar precej denarja. Za enosmerne velike tokove še več. :\ Drugače pa dobiš za izmenične tokove konične vrednosti v enotah V in A, ki jih potem deliž z korenom z dve, kjer dobiš efektivno vrednost. Torej enakovredno vrednost enosmerne napetosti (toka). Pri moči je malo drugače, saj moraš upoštevati še jalovo moč (izgubno) in jo odšteti stran.

Nekje mora obstajati kak "izbiratelj", kjer izbereš kake komponente imaš in ti potem izračuna dokaj točen približek moči. ALi pa kaka bolj razširjena tabela. Jaz sem namreč našel smao primere izračuna za točno določen model (specifikacijo) računalnika, ki pa se od moje razlikuje. :\
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

TribesMan ::

shock odvisno... če maš napajalnik brez PFC je lahko delovna moč precej nižja od izračunane... tudi 40%, če imaš pasivni PFC je razlika pod 20%... če pa maš kvaliteten napajalnik z aktivnim PFCjem pa rezlike praktično ni, ali pa je nižja od 1%. Sicer pa kaj se žališ, a sem kje napisal da je zanemarljivo? Sheesh...

Ja Tribesman, če bi se ti spoznal kaj na elektrotehniko nebi kvasil takihle. Za merjenje toka, bi moral praktično rezati žice in meriti vmes z ampermetrom, ki stane kar precej denarja. Za enosmerne velike tokove še več. :\


Važno da si ti specialc. Kot prvo, kaj ima merjenje enosmernih napetosti veze z mojo metodo določanja moči? Jest ne vidim povezave. Kot drugo, razrezat en kabel ni noben strošek, kabel stane 100SIT, če je pa to preveč zate ti jih pa šenkam eno vrečo, sam pridi do mene. Multimeter pa tud ni nevem kak strošek. V conradu jih prodajajo za dva prešerna, in ti izmeri vse kar povprečen slo-techovec potrebuje.

Drugače pa dobiš za izmenične tokove konične vrednosti v enotah V in A, ki jih potem deliž z korenom z dve, kjer dobiš efektivno vrednost. Torej enakovredno vrednost enosmerne napetosti (toka).


230V je efektivna vrednost napetosti zato nimaš kej delit z Sqrt(2), 99% multimetrov pa tudi meri efektivno vrednost, torej kje ti vidiš "konične vrednosti"? To je vse po pravilih... belive me.

Pri moči je malo drugače, saj moraš upoštevati še jalovo moč (izgubno) in jo odšteti stran.


Sej sem napisal da je realna moč nekoliko nižja od izračunane, pač odvisno od tvojega napajalnika. Res ni potrebe da tukaj dlakocepimo. Če te pa res zanimajo okvirne vrednosti pa poglej prvi "odstavek" tega posta.


Nekje mora obstajati kak "izbiratelj", kjer izbereš kake komponente imaš in ti potem izračuna dokaj točen približek moči. ALi pa kaka bolj razširjena tabela. Jaz sem namreč našel smao primere izračuna za točno določen model (specifikacijo) računalnika, ki pa se od moje razlikuje. :\


"Izbiratelji" obstajajo vendar so vsi eden za drugim totalno sranje. Garantiram ti da boš z mojo metodo dobil stokrat bolj reprezentativen rezultat, kot pa z uporabo teh "izbirateljev".

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

shock ::

Prvo kot prvo nisem nobenega žalil. Drugo kot drugo spet se motiš glede tehnike merjenja in določanja realne moči (W) boš že videl z leti in še to, ne rabiš nobenega kabla rezat. Saj boš videl ko boš študiral elektrotehniko (upam da ne boš izbral smer energetika :D), seveda če ne boš že v prvem letniku obupal pri heer slivniku.

Alexius Heristalski ::

Saj boš videl ko boš študiral elektrotehniko (upam da ne boš izbral smer energetika ), seveda če ne boš že v prvem letniku obupal pri heer slivniku.

Ti to TribesManu? Skoraj sem padel s stola (od smeha)! Ta tvoja izjava se bo z zlatimi črkami zapisala v zgodovino Slo-Techa.:D
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

shock ::

Alexius Heristalski:

Ti to TribesManu? Skoraj sem padel s stola (od smeha)! Ta tvoja izjava se bo z zlatimi črkami zapisala v zgodovino Slo-Techa

TribesManu, je bil namenjen t post. Kaj je narobe z izjavo?

TribesMan ::

shock ja sej vem da ni treba kablov rezat... sam v nasem primeru je to najcenejsa rešitev. Metod za določanje moči poznam vsaj deset, sam tle se ne gre za nič drugega kot za okvirno oceno kolk kuri sitem. In moja metoda je več kot dovolj dobra za kaj takega.
Kar se pa heer Slivnika tiče je pa tko da sva se zadnjič videla dve leti nazaj... in sva kr dobra kolega ;) Drgač sem pa na smeri elektronika FYI.

P.S.: Ba besedna zveza "žaliti se" nima nobene veze z žaljenjem kogarkoli...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bond007 ::

No mene zanima, kako bi z mojim multimetrom za 2.5k sit zmeril kolika toka požre računalnik. Teorijo poznam. Ampermeter sem vezal zaporedno na fazo. Multimeter sem imel nastavljen na enosmerni tok (izmeničnega ni nikjer označenega - verjetno ga niti ne podpira) in območje do 10A . Rezultati, ki sem jih dobil - multimeter je kazal vrednosti od 0,02 do 0,08. Veretno je vzrok čudnim vrednostim dejstvo, da nisem imel nastavljeno na izmenični tok. Se da sploh zmeriti tok z mojim multimetrom?

TribesMan ::

Jah ti si meril enosmerno komponento v izmeničnem toku... in ta ni prav velika kot vidiš :) Skoraj sigurno ima tvoj multimeter tudi kakšen preklopnik med AC in DC... če ga pa nima pol ti pa ne preostane kaj veliko.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Vlady ::

Ja da se meriti tudi brez rezanja kablov, če imaš tokovne klešče, ki pa niso samo dva prešerna. :\

Tribesman in potem naj imam polovico kablov porezanih v računalniku???? Računalnik ima še kako leto tudi garancije in ne mislim sedaj rezat kablov, pa merit tok, ki teče iz napajalnika in v napajalnik. Jaz hočem dobiti dokaj realno oceno koliko moči imam. Torej ocena kot je: Seagate disk 80GB ima od 1-25W moči recimo. Tako bom vzel največjo vrednost in jo prištel ostalim komponentam.

@bond007 - za 2,5k ne pričakuj čudežev. >:D
"Lotereya - naibolee točnyj sposob učeta količestva optimistov"

shock ::

TribesMan:
Če pa se bi še bolj spoznal elektrotehniko bi videl da jalovo moč ne proizvaja samo napajalnik. To ti hočem že cel čas dopovedat. Saj lahko napajalnik ima zelo dober izkoristek, samo kaj ti bo ko na drugi strani povzročajo komponente jalovo moč.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problem z Intel HD grafiko in izklapljanjem PC

Oddelek: Pomoč in nasveti
222008 (1037) Bellzmet
»

Nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
366538 (6026) Brias
»

napajalniki

Oddelek: Strojna oprema
91218 (1004) KTr1sk
»

Nujno potrebujem nov napajalnik

Oddelek: Kaj kupiti
382061 (1493) Dr_M
»

Napajalnik za XP 1800+

Oddelek: Kaj kupiti
12909 (753) zvitorepec

Več podobnih tem