» »

Izginila DVD in DVD-RW

Izginila DVD in DVD-RW

AriES ::

Pozdravljeni....

Torej problem je sledeč: v windowsih sta izginila oba DVD pogona,...

... pravzaprav se mi je to zgodilo že drugič. Prvič ju je BIOS vseeno prepoznal in težavo sem rešu tako da sem odstranu driverje in nazaj namestil in je delalo,...

Tokrat pa mi ju ne zazna niti BIOS... Oba DVDja sta priključena na isti IDE na matični, disk je pa na drugem... če kable zamenjam (disk in dvdje), pol prepozna oba DVDja, seveda pa ne diska,... Torej očitno en IDE na matični ne dela, driži? :)

Zanima me kaj naj zdej jaz nardim,... Miskite da je problem softwerski al hadrdwerski? Če je hardwerski, a se da to popravit al bi rabu drugo matično???

... Če vam kaj pomaga matična je Epox 8RDA+,...


Že v naprej hvala za pomoč :)

AriES ::

Zdej opažam da bi mogoče ta tema bolj sodla v rubrioko Pomoč in nasveti,... ampak upam da ne bo večjih problemov zaradi tega :P

gfighter ::

Po mojem sta dve možnosti:

1. Kabel je zanič, treba ga bo zamenjati. Pač, dobi si drug kabel in sprobaj.
2. Plata je zanič, treba bo menjati.

Najprej pa seveda preizkusi prvo možnost.

AriES ::

Jah kabel sigurno ni za nič, ker če priklopim na drugi IDE dela,... Če pa ne dela 1 IDE tud nevem če bi lahko plato definiral ravno kot "zanič"...

Athlon 64 ::

Zamenjaj kable ali pa se enkrat namesti pogone. Men je pri starem racunalniku pomagalo pri tipkovnici...

farko ::

Mislim da niso krivi kabli ampak id.Preveri id in dma in poskusi ponovno namestiti ali poraviti gonilnike.V kolikor ni šlo preglej nastavitve v biosih.Jes sem vedno popravil v biosih.Seveda ne dotikaj se bios če ga ne poznaš ali nimaš knjižice.
farko

mtosev ::

Če je kaj v Windows narobe namesti CloneCD. In če je kaj v Windowsu zjebano bo popravo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE disk preko pretvornika V USB disk NI ZAZNAN

Oddelek: Pomoč in nasveti
121317 (1108) m3k
»

Ne gre namestiti Windowsa + ne zažene trenutnega (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
514026 (3192) MasterKiD
»

NEC ND-4550A-ne snema dvd-jev!!

Oddelek: Strojna oprema
445389 (2371) hudychk
»

Ultra DMA

Oddelek: Strojna oprema
322198 (1603) amigo_no1
»

počasnejše delovanje pcja

Oddelek: Pomoč in nasveti
341945 (1570) jastreb

Več podobnih tem