» »

384 ali 512 MB DDRAM?

384 ali 512 MB DDRAM?

mich ::

Mene zanima ce je kdo naredu teste DDRAM-a (384 in 512).ali sistem res bolje dela na 384.
Nekje sem že zasledil teste navadnega rama in tam se je izkazalo da je sistem na 384 hitrejši??velja isto za DDR?:)
mich

MUC ::

Sistem z več RAMA je hitrejši, je pa res, da več je rama, nekoliko počasneje dela procesor, ker mora čakati, na se osveži 512 MB rama, namesto 384Mb ..(razlika je zanemarljiva). Če seštejemo 1 in 1 je v skupnem več rama VELIKO bolje kot manj, kar te verjetno ne preseneti :)

yjj ::

Ne vem pa zakaj bi ga imal 512 saj ga je 256 več kot dovolj

Tomi ::

Za XP je 384 ravno prav. Preverjeno:D
Sicer je za povprečnega uporabnika dovolj tudi 128 ( s čimer se bom moral nekaj dni ubadati tudi na notebooku ), samo se priporoča povsod sedaj 256. Sicer pa, cene so nizke, tako da je bolje vzeti 384.
metrodusa.blogspot.com

OrlyTM ::

Več rama je definitivno boljše. Zdej mogoč zgubiš kje kak frejm v kakem špilu. Vsekakor pa se močno pozna pri samem miškarjenju po ostalih okenskih programih :)

lp
OrlyTM
--------------------------------------------------
<b>Fear is in The Eye Of The Beholder. Don't let it be You!</b>

Boky ::

Odvisno od plate in chpseta. Jaz imam K6 III ki tece na plati z via MVP3 chipsetom, ki je sposoben kesirat 128 Mb rama. Na sreco ima procesor 256 Kb L2 cacha, ki je zna kesirat do 384 Mb rama. Za foro sem pred par dnevi dal na plato vec kot 384 Mb rama. Performase so padel za 30% (merjeno z winbench-em 99).
Ampak novejse plate vkljucno z Bx chipsetom teh problemov po moje nimajo oz. je ta meja visja kot pri moji plati.

LordWorm ::

Jep ce so ferkvence res visoke se med 384in512 pozana..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Matična zazna samo "polovico" rama

Oddelek: Strojna oprema
101010 (879) Tic
»

Je smiselno imeti 768 RAMa v C 500 ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
121011 (742) krucymucy
»

Več pomnilnika - slabši rezultati

Oddelek: Novice / Pomnilnik
81801 (1801) slycer
»

Za lastnike BH6 plate

Oddelek: Strojna oprema
9887 (742) matevzm
»

Je več rama res bolje?

Oddelek: Novice / Grafične kartice
141828 (1828) Paramedic

Več podobnih tem