» »

Za lastnike BH6 plate

Za lastnike BH6 plate

Yurko ::

Žijo!

Glede na to, da je ram že kar smešno poceni, bi si v tole svojo platico nabasal nekaj več rama (ene 512MB). Sem šel gledat navodila za to plato in mi piše, da je plata zmožna sprejeti največ 356MB.

In me zato zanima, če ma kdo na tej plati več kot toliko rama oz. če to normalno dela?

LP, Yurko

Jst ::

to je odvisno kdaj je bila izdelana. men v navodilih pise, da dam lahko gor 768 mb rama. enkrat sm ga mel 512 (ku mi ga je en frend posodu) in je delalo normalno.

bastadu ::

Mogoče bi z updateom biosa dosegel možnost vgraditev več rama... samo ugibam.

yjj ::

Obstajata 2 verziji BH6 plate. Ena je 1.0, druga 1.1. Obe pa sta grajeni okoli BX chip seta, kar pomeni max.256mb RAMA! Pozor to pomeni tudi da lahko kupuješ module le po 128mb

yjj ::

oprosti ker sem se zmotil. max 356

Tjulenj ::

to s 128 moduli sigurno ne bo drzalo ker meni plata prav lepo dela z 320 rama (en 256 in en 64 modul). koliko je pa maximum pa ne vem. v knjigici meni pise da je 384... mogoce se z novejsim biosom to kaj spremeni

evo. tukaj pa pravijo da podpira 768M, tako da pomojem ne bos imel problemov. je pa res da razlike med pol in cetrt giga pri normalni uporabi ne bos opazil

krucymucy ::

Kolikor jest vem je omejitev BX chipseta 384MB rama!!!

bastadu ::

Jaz imam tudi BX čipovje in imam lahko največ 768MB rama...

Uporabnik ::

jst mam BH6 v1.0 in gor gre 3x256

matevzm ::

Mislim da smo na to tematiko ravno nedavno razpravljali.
BX prebavi 128MBit cipe max. Kar pomeni da se da iz 16 takih cipov narediti 256MB spominski modul. Teoreticno bi bilo mozno tudi 512MB (na vsaki strani po 2 vrsti po 8 cipov, kar bi dalo v 4 slotih 2G), a taki moduli niso na voljo in verjetno nikoli ne bodo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zazna 1024MB rama, uporablja samo 768MB?

Oddelek: Strojna oprema
472033 (1195) mlakar
»

Ram

Oddelek: Kaj kupiti
181692 (1495) MEDENA
»

Koliko Ram-a=? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1196016 (4187) [SkA]
»

Matična zazna samo "polovico" rama

Oddelek: Strojna oprema
101013 (882) Tic
»

Nujna pomoč - abit bh6 - ram

Oddelek: Pomoč in nasveti
51186 (1127) matevzm

Več podobnih tem