» »

Da ne boste vec sprasevali kateri malo drazji laptop se najbolj splaca

Da ne boste vec sprasevali kateri malo drazji laptop se najbolj splaca

Caligula ::

KLIK

in se

TEST

Downside je teza 3.9 kg.
Bo pa verjetno kmalu na voljo se boljsa varianta z Nvidio 7900, ki pa bo porabila se manj energije.

samo112 ::

To se pri nam že da dobit?

Caligula ::

Itak da ne. V Evropi tudi bolj slabo kaze, ker je cisto nova zadeva, pri nas ga itak ne bo, ce bi bil bi bil pa trikrat drazji.
Saj ga kupis preko luze. Itak je svetovna garancija,...

Pa se dodatni popusti bodo kje ziher in to zna v ZDA kar fajn dodatno zbit ceno. Ker oni majo cisto odstekane akcije kdaj...
Pa itak bo hmalu se kak tekmec sledil,..

samo112 ::

Sej sm že vido neke akcije za okrog 350.000 SIT, sam kak ga bi pa dobo pa ja ne pošlejo sm - al pač? ,garancijo pa pr slovenskemu dell uvozniku uveljavljaš. al kako?

TribesMan ::

Hmmm zanimiv ne_prenosnik...

Že dve kili se mi zdita precej dost za okoli prenašat... 4 kile je pa tam nekje v rangu iMaca :P

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

Tole je pa zelo subjektivno... se strinjam, downside je teža, za prenosnika ima itaq preveč stvari, večina ljudi tega ne rabi.

Slab nakup, visoka cena, kot prenosnik za gajming itaq baterija ne zdrži dolgo pa težek je, kot desktop replacement... hja, imam pa raje desktop :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

steev ::

Pred kratkim je biu u Bug-u (hrvaška revija) test gaming notebook-ov.
:|

Brane2 ::

Po drugi strani pa je taka zadeva lahko fenomenalna prenosna delovna postaja in pravzaprav že kar zamenjava za namizni stroj.

Sosed si je pred mesecem nabavil nekaj prenosnega 64-bitnega z relativno solidnim LCDjem za spodobnen denar in sedaj namizno mašino prodaja, brez dosti razmišljanja.

Je sicer jeba pri teh strojih, če te zažuli recimo grafična ali kaj podobnega, vendar po nekaj letih zadea itak zastari, tako da te bo prej verjetno zažulilo še kaj drugega.

Meni Toshibica še vedno zelo lepo služi in mi ne pade na pamet menjava za kaj hitrejšega, čeprav je notri Pentium 4M 2Ghz. LCD seka, to pa je zame glavno, grafična pa povsem zadostuje. Ta stroj bo moj še vsaj 5 let. :)

No, sčasoma bom zamenjal malenkost ali dve (recimo DVD pogon pa disk za kak hitrejši 10.000 rpm model pa mogoče Wifi modul, pa CPU, vendar le, če se bo pjavilo kaj bistveno hitrejšega v tem rangu in z večjim L2)

Podobno je s tem Dellom. Če stvar dela vsaj pol tako dobro kot zgleda, je lahko morilsko dobro orodje...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Loki ::

pentium M 2ghz je sedaj top of the line....:\
drugace pa za evropo kar racunajte dolar -> evro po sistemu 1:1. ;( :(

17 inch Ultra SharpTM WUXGA with TrueLifeTM 1920 x 1200 pixels
256MB NVIDIA&reg; GeForce™ Go 6800 Ultra

8-O 8-O

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Brane2 ::


Podobno je s tem Dellom. Če stvar dela vsaj pol tako dobro kot zgleda, je lahko morilsko dobro orodje...


Mogoče samo še popravek-pomislek. Pentium M je cool a če bi lahko izbiral, Imam raje AMD64 na S939 z možnostjo dual Corea. jebesh battery life. Kamorkoli grem, mam itak dostop na shtrom... :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Grey ::

Mislim, da je čas, da prozvajalci ukrenejo kaj v smeri nadgradljivosti prenosnikov. MXM je napol zunaj. Ljudje so začeli kupovat prenosnike. Zakaj tega še ne naredijo? Acer ali katero podjetje je že, je uvedlo barebone prenosnike.

TribesMan ::

Po drugi strani pa je taka zadeva lahko fenomenalna prenosna delovna postaja in pravzaprav že kar zamenjava za namizni stroj.


Prenosne delovne postaje so lahki bistveno lažje... ;) IBM T43p 2.13 GHz Intel® Pentium® M, Microsoft® Windows® XP Professional, 1024 MB, 80 GB, 4.6 lbs, 15.0" UXGA IPS (1600x1200), IBM Embedded Security Subsystem and Integrated Fingerprint Reader, Intel PRO/Wireless Network Connection 802.11b/g, Gigabit Ethernet, 128MB ATI Mobility FireGL V3200, Multi-burner DVD Recordable, Travel weight 4.6lbs... kar je dobre dve kile... :D

Sicer pa vsakemu svoje a ne :D

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

No, statistika pravi, da 80% laptopov po nakupu sploh ne zapusti vec delovne mize.
Jaz to vidim tudi v praksi. Najprej vsi mislijo, da jih bodo po celem svetu prekladali... pa pol nic od tega.

Brane2 ::


Prenosne delovne postaje so lahki bistveno lažje... ;)


Lahko so (mogoče) a jaz ne delam za Naso, in me ne skrbi kako bom to spravil v orbito. Jebesh 3+ kg. Zaradi mene ima stvar lahko tudi 7+kg. Toliko lahko brez težav prekladam okrog.
Če bi se vozil z avtobusom bi bila to druga stvar, tako pa se ne sekiram.

Lahki prenosniki so fina stvar a jaz eš nisem bil v situaciji kje bi pogrešal svoj prenosnik, bi ga pa takrat imel s sabo, če bi bil lažji. Dokler tega ni, zame ni potrebe po posebej lahkih zadevah...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Caligula ::

Vecina folka se itak nategne z laptopi. Folku vedno dopovedujem, da naj ne kupujejo, ker ne bojo uporabljali. In tistim, ki ga nimajo za desktop replacement ga res prakticno nikoli pol.

Sam mam raje dlancnik. Zadostuje za mobilne potrebe, ce pa bi res rabil ful tipkat bi si pa se bluetooth tipkovnico nabavil. Ce recimo res ne rabi clovek met laptopa SKOS s sabo zaradi dela-sluzbe, laptop nekako nima smisla.

sm56 ::

to drži. samo je precej težje/dražje narest dober sistem z malo kilami. težji računalnik običajno pomeni slabše kvalitete. lažji je običajno za biznismene in tem gre na živce še kaj drugega kot samo teža...

Jackass ::

Js bom pa tko reku: 4kg je še zmer bistvo manj od šolske torbe. In če sm lohk 12 let nosu tist okol bom pa tut laptop-a. (no ja od 1. letnika dalje sm še bl mal nosu sabo, mogoče sam zvezke, tko da... ampak sm pa zato prva 4 leta šolanja nosu uno 10kg torbo vsak dan).0:)
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenosnik za SolidWorks

Oddelek: Pomoč in nasveti
363241 (2495) Isotropic
»

Hp workstation

Oddelek: Kaj kupiti
111891 (1586) mat xxl
»

Predstavljen ThinkPad X300

Oddelek: Novice / Procesorji
385879 (4076) link_up
»

Samsung pripravlja 19-palčne prenosnike

Oddelek: Novice / Procesorji
444262 (2996) Saladin
»

IBM vs. DELL

Oddelek: Kaj kupiti
201616 (1381) bradek

Več podobnih tem