» »

IBM vs. DELL

IBM vs. DELL

antonija ::

Zdeva je taka: Izbiram med dvema prenosnikoma. In to sta:

IBM ThinkPad T40p
14,1' (1400X1050)
Pentium-M 1.6GHz
512MB RAM
Radeon MOBILITY FIRE GL 9000 64MB
80GB disk
gigabit ethernet
Wireless IEEE 802.11 a/b
Bluetooth
modem 56Kbps data/14.4Kbps fax
IRDA
CD-RW/DVD

CENA: 480.000SIT


DELL Inspiron 8600
15,4' (1680x1050) WSGA+
Pentium-M 1.5GHz
768MB RAM
nVidia® GeForceFX™ Go 5200 64MB
80GB disk
10/100 ethernet
Wireless IEEE 802.11 a/b/g
Bluetooth
modem 56Kbps data/14.4Kbps fax
IRDA
DVD+RW 4X

CENA: 510.000SIT

Namembnost prenosnika naj bi bla pisarniska uporaba, gledanje DivXov in DVDjev, urejanje slik v PhotoShopu, pa tud igranje igric, sam vrjetno ne glih tanajnovejsih... Ni to alternativa namiznemu racunalniku, ampak bom daljsi cas od doma pa rabim nekaj za delo in zabavo.

Imam pa se nekaj vprasanj in bom zelo veseu odgovorov nanje:
-A je smiselno v laptopa tlacit vec kot 512MB RAMa? Kje naj bi se vec rama poznalo (med zgoraj nastetimi dejavnostmi)?
-Druga stvar pa so brezzicne povezave (Bluetooth in Wireless). Kolk je to sploh uporabno? A to pomen da ce mam bluetooth telefon ga sam zdravn postavim in je ze povezano (po nekak klikih v Winsih)? In ce je zdraven se kak racunalnik z wireless mrezno sem tud samo nekaj klikov od omrezja?
-Kaksna je razlika v zmogljivosti procesorjev Pentium-M z takti 1,4GHz, 1,5GHz, 1,6GHz? Se to pri delu pozna?

Ce ma kdo se kaksen predlog firme/modela bom tud zlo veseu!
  • spremenilo: antonija ()

boštjan ::

če se ne motim,dobiš za tak denar centrino mobile,ki je No 1 med prenosniki.

bradek ::

Na tvojem mestu bi definitivno vzel DELLa.

Več rama se pozna pri delu v photoshopu recimo, ko ga ravno omenjaš, tukaj je RAM zlato.

BlueTooth & Wireless - prav imas.

Razlike med 1.4 1.6 in 1.7 so, vendar so zelo majhne da bi zaradi tega clovek bil na slabsem, tukaj nima smisla ali kupis 1.5 ali 1.6 ker je razlika res minimalna.

centrino mobile je samo tehnologija, ne pa prenosnik. Dell ima v svoji seriji Latitude nekaj modelov ki so opremljeni z wirelessom in par zadevcami in jo prodaja kot centrino mobile technology, zadeva je pa malce dražja oziroma tu nekje v ceni.


Jaz imam Inspiron8200 in sm nadvse zadovoljen, uporabljam ga tako za na faks kot tudi za svoj osebni domači PC, IBMi so za iste specifikacije cca 10-15% dražji, tako da je DELL definitivno boljse razmerje med ceno/performansami.

Kaj kupiš je na tebi, jaz bi se odločil za DELLa, če imaš morda še par tolarčkov več poglej po seriji Latitude, po možnosti s centrino tehnologijo (kar pomeni da ti ni potrebno kupovati posebej wireless kartice - en strosek manj, pa se poraba energije je manjsa pri centrinotih)

lp
M

murmur ::

cakej.. a nisi ze laufal po tega ibm-a?
da bi vzel raje dell-a? You Have To Be JOKING!!

bradek ::

murmur, ce imas neomejeno kolicino denarja in ciljas na vrhunski laptop gres na IBMa ali Toshibo. Če iščeš odličen laptop za svoj omejen budžet potem gres definitivno na DELLa, sicer sem pa razložil že v prejšnem postu.

lp
M

murmur ::

samo da je v njegovem primeru ibm cenejsi od dell-a.
oprosti ampak tale T40p je absolutno [top] vrhunski notebook.
lahko bi celo rekel da boljsega sploh ne najdes, tako da sploh ni kaj za razmisljat.

antonija ::

Zdej ste me pa mal zmedl. A ni Centrino sam kombinacija Pentium-M plus Wireless?

bradek ::

murmur: v njenem primeru je IBM cenejsi za 30.000 sit, s tem da ce si mogoce sel primerjat performanse si videl razliko, ce nisi, nisi.
No samo nekaj primerov:
RAM: IBM 512, DELL 768
LCD: IBM 4:3 14", DELL widescreen 15,4" - sploh ni debate

DELL: dvd pekač, wireless mrezna podpira tudi standard 802.11g kar pomeni da je 54mbit ready, dočim IBMova ne
IBM: procesor 100mhz hitrejsi in podporo za gigabitno mrezo (ki pa je danes se redkost, razen hrbtenic omrezij)

centrino mobile tech. je kombinacija procesorja M in vgrajenega čipa, ki med drugim poganja tudi wireless, drzi.

mimogrede, murmur, kako lahko reces da je to absolutno najboljsi laptop (ta IBMov)? Mal si poglej kaj dobis za kak milijoncek pri IBMu, DELLu, Toshibi itd...


Odločitev je na tvoji strani, jaz sem povedal mnenje in dejstva :)

lp
M

antonija ::

V njegovem primeru, ne v njenem... Antonija je namrec on...:8) Sej vem da je ime zavajajoce, tko da ni nobene zamere, sam da boste za naprej vedl...;)

bradek ::

par-don!

:D

antonija ::

Ni blema.

Switch ::

antonija: kaj pa malo drugačna izbira od della:

Skupaj priporočena cena: 456.389,00 SIT
DELL Latitude D800 1.4Ghz Pentium M, 15.4 WXGA 1280x800, Smart L.I. battery, modem + Gigabit LAN, Smartcard, USB 2.0, S-video, SLO keys, MS XP Home
512 DDR RAM (2x256MB) DDR RAM - Latitude C64/84/Dxx - 266Mhz
grafična kartica 64 MB nVidia. GeForce.4 4200 Go High 4x AGP
60GB Removable EIDE ATA-100 Hard Drive - (LAT-D600)
8x DVD / 24x CD-RW Combo enota s programskim dekoderjem - (D-Family)

Skupaj priporočena cena: 456.389,00 SIT

Zdi se mi, da ima ta kombinacija veliko boljšo ceno glede na zmogljivosti Inspirona. Sigurno pa bo zadostovala tvojim potrebam.

antonija ::

Swich, a si pozabu napisat napisat priporocena cena brez DDV, a naj bi bla to res cena brez DDV? Ker ce pristejes se DDV je cena le 550.000SIT, za kar pa dobim tud 8600.

iso2000 ::

Kako je pa z garancijo? Ali nima Dell 3 leta?

murmur ::

ej Brad3K, dejva nekaj razcistit:
- predstavi mi boljsi prenosnik od IBM t40p [prosim, pa ne mi z Dell-om], to da ima 750 rama in wide screen
mi ne pomaga veliko, glej TEZO in BATERIJE, DIMENZIJE, KVALITETO izdelave.
- mi lahko napises te IBM-e za milijon. [ ta njegov model IBM dobis pri nas za okoli 700-750.000 sit], anyway precekiraj se cene tega modela po evropi...

nestrpno pricakujem odgovore :)

bradek ::

www.fmc.si je uradni zastopnik za Dell za Slovneijo, poglej si cene. Naj te opozorim, cene so brez DDV.
Njegov IBM, za katerega pravis da se dobi za 700-750.000 sit, antonija je dobil ponudbo za 480.000, če smo ze pri tem, bi lahko vsaj prebral.

14" LCD na laptopu? Kdo pa se da za laptopa cez 500k in ima 14" lcd?
Moj 8200 je star vec kot pol leta pa ima procesor 1.8 P4 M in 15" 1600x1200. Dell ima nove laptope s procesorji do 3.2GHz, pri IBMu se trenutno vrtijo okoli 1.4-2.6GHz, ko ze sprasujes kje lahko najdes "boljsi laptop kot ta".

IBM je robustnejse izdelave kot Dell, o tem ni dvoma. Kar se pa tice performanse/cena pa dobis pri Dellu veliko vec, predvsem je pa odvisno kaksen laptop isces. Nadomestilo svojemu PCju ali ultra portable. Vsako podjetje ima vec tipov laptopov in lahko izbiras. Za svoj denar dobis pri Dellu najvec, to si upam trditi.

Ne govori o stvareh ki jih ne poznas ali jih pa vsaj argumentiraj. Če si pa ponosen lastnik IBMovga laptopa, odlicno! Ni pa dobro brezglavo in brez premisleka potem pljuvati po vsem ostalem.

Dellova tabela trenutnih Inspiron Laptopov
Dellova tabela trenutnih Latitude Laptopov
Toshibina najhitrejsa serija - mislim da bi te tole impresioniralo

To je moj zadnji post, na nadaljne ne bom odgovarjal, ker so samo provokacije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bradek ()

Caligula ::

KAj pa ce bi ti malo na Bolhko pokukal pa nasel kaj podobnega za kakih 200 cukov manj?

murmur ::

brad3k,
hja, tvoj problem je ta, da ne locujes med desktopom in laptopom. laptop naj bi bil prenosen, lahek, .., kot sem ti napisal zgoraj in ne 10 kg
skatla z desktop pentium 3GHz HP, potem ga imas kot nadomestek desktopa seveda po precej visji ceni. Vidis problem?
- toshibe, ki si mi jih poslal imajo 5kg in baterije zdrzijo 2 uri, poglej si se dimenzije, bos to prenasal okoli? oziroma kdo sploh bo?. toliko o tem, v tem primeru si pac za isto ceno kupis precej boljsi desktop z boljsim LCDjem. To ni vec prenosnik. Vidis problem?

ni provokacija samo pojme je potrebno razcistit ;)

rumrum

tocno tako kot pravi caligula, za gledanje dvd-jev in Word pisanje je ze pentium3/800 ok, torej bi moral iskati ceno ~ 200k sit.

bradek ::

nesporazum torej :)

Drzi, precej je odvisno kaj nekdo zeli.

para! ::

Pri prenosniku je dejansko zelo pomembna njegova mobilnost. Torej koliko je velik/težak. To je dejstvo, ki mu ne gre oporekati.
Death before dishonor!

bradek ::

Seveda je, je pa odvisno kaj hoces ane.

Jaz imam samo laptopa, nimam vec osebnega PCja in mi tiste pol kile cist nic ne moti, v zameno za boljsi procesor, lcd in ostalo kar pase zraven.

Odvisno kaj clovek hoce, laptop ni samo ultralahek prenosni kavni mlincek :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri prenosnik je pravi zame? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14916203 (7164) Seb4
»

Prestigio prenosnik (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19517405 (9581) Utk
»

Laptop kot Workstation

Oddelek: Kaj kupiti
171879 (1668) Vanquish
»

Kupujem dober prenosnik

Oddelek: Kaj kupiti
313954 (3377) partysound
»

IBM ali Dell

Oddelek: Kaj kupiti
131087 (947) asPeteR

Več podobnih tem