» »

WinXP se SP1 ali SP2 sploh splača???

WinXP se SP1 ali SP2 sploh splača???

Mr Hilter ::

Zanima me kaj bom z SP sploh pridobil?
Je z njim sistem kaj hitrejši, mi brez kakšen prog/igra ne bo delalo? Varnost ni problem, bolj mi je pomembna odzivnost.

Vikking ::

Če ti varnost res ni problem, in če ti sedaj vse dela vse BP potem pusti tako kot je.

Hux ::

Varnost ti ni problem? Nazalost dosti ljudi misli kot ti in zaradi tega so ravno tisti znameniti omrezeni Dos napadi.
Vsaka ti cast.

Malner ::

Zdi se mi da USB 2.0 ne dela na Windows XP brez SP. Pa še kakšni drugi HW problemi se lahko pojavijo.

Slo-One ::

ja pa neki virus ko iskorišča lsass.exe lahko kr hitro stakneš

Tear_DR0P ::

disk size je omejen, na 120GB al na 160, ne vem točno
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Gwanaroth ::

Priporočam SP1 z vsemi security fixi iz Windows Update strani.

SP2 pa bognedaj.
Lights often keep secret hypnosis..

Azrael ::

Khm, samo predlog.

Ker eni trdite, da so s SP2 sami križi in težave, drugim pa nam SP2 ne dela težav, ali bi zapisali na katerem HW so težave in kje ne?

Moje izkušnje:
chipseti:
Intel TX, LX, BX, 850, 865/875: BP
Intel 810, VIA Apollo BX: SP2 ga upočasni.
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Tilen ::

Azrael, SP2 upocasni vse sisteme na katerem je nalozen in to zato, ker porabi skoraj 1x vec RAM-a za normalno delovanje OS-ja. Ce si bolj na slabem z ramom je razlika toliko bolj opazna.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

SkIDiver ::

Čudo no. Jz mam 800MHz P3 z 256kB L2 cache, 256MB sdram-a in 40gb disk 7200rpm in vse skupaj domuje na asusovi plati z Intel 815EP čipovjem ter XP_SP2 z vsemi možnimi popravki pa mašinca dela čist ok. Vse kar bi mogoče potreboval je še ena palčka 256mb rama in mačnejš drafo pa bi lahko kake bolj zahtevne špile nabijal. Sedaj sem pač omejen na Nvidio mx400 32MB pa je za moje potrebe čist ok. Nism ravno gamer boy:)

Azrael ::

Če se ne bomo spet skregali, bomo mogoče prišli, do kakšne uporabne ugotovitve.

Res bi prosil, da tudi tisti, ki jim SP2 dela težave, napišejo na kakšni konfiguraciji, so bile težave in kakšne..

Vsaj jaz pri zgoraj naštetih Intelovih chipsetih nisem opazil kakšne posebne upočasnitve, npr C366 na LX chipsetu, ki drugače ni noben biser, manj kot sekunda za IE, Word itd. Več se pridobi ali zgubi z nastavitvami samih oken in BIOSa. Aja, RAMa je 128MB.

Verjamem pa lovcem na 3Dmark točke in FPS, da jim vsaka upočasnitev žre živce.
Nekoč je bil Slo-tech.

Athlon 64 ::

sorry, ampak varnost ti tudi mora bit problem. Sicer pa če ti pride virus, boš mel pa slabši odzivni čas oziroma ga sploh ne boš imel.:\ :\

Sami ::

Sistem je v podpisu, pred skoraj letom sem naložil SP2 in potem takoj formatal harda. SP2 mi sistema ni upočasnil, ampak so se začele pojavljati težave. Orodna vrstica mi je zmrzovala pri vsakem ponovnem zagonu (čeprav sem imel vpisane vse IP-je mrežnih kartic, to naj bi ta problem odpravilo pa ga ni), ko sem se povezal z netom je comp zamrznil za 10min in pa nekateri programi so se čudno obnašali. Te probleme so imeli tudi moji prijatelji, SP2 je zanič prinesel je več težav kot koristi.
Priporočam pa SP1.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Azrael ::

Sami zanimivo, NF2 in AMD procesor, se ponavlja zgodba o zavezništvu med MS in Intelom?

Bi lahko kdo napisal kakšne so izkušnje z VIA KT chipseti in SP2? jasno, dodobrodošle so tudi izkušnje z ostalim HW in SP2.
Nekoč je bil Slo-tech.

TheJack ::

Trije računalniki:

1.) Athlon 900MHz, 512MB, VIA KT266

2.) AthlonXP 2500+@3200+, 1GB, nForce2 Ultra

3.) Athlon64 3200+, 1GB, nForce4 Ultra

Na vseh je naložen SP2. Opazil nisem nobenih posebnih problemov/upočasnitev.
Bonis nocet, qui malis parcit.

__luka__ ::

sm meu via kt600 + xp2600+ pa je delal z sp2 brez problemov in brez opaznih upocasnitev, enako je zdej k mam nforce2 z istim procem.
rama je pa vedno 512MB
the truth is out there

AndrewSmith ::

Jst mam pa via kt400+barton 2600 in ni panike.
Lahko pa povem to da ko sem prvic nalozil SP2
s cd-ja,brez formatiranja,mi tako receno ni
delalo vec nic....niti na net se nisem mogu povezat....da ne govorim o driverjih(mi ni
zaznalo ne graficne ne driverjev,na novo instalirat pa mi jih ni pustilo ker so bli ze gor).
Nato sem na novo nalozil sistem in vse teklo ko
po maslu :D
Edino kar sem se se opazu je to,da je treba SP2
nalozit pred driverji.

Meamoto ::

No ja, vseh konfiguracij, na katere sem namestil sp2, se nikakor ne bom spomnil, ker jih je bilo ogromno, vem pa, da sem imel problem samo z starim serijskim čitalcem kartic Banke Koper ter enim printerjem od Fujitsu-ja, ker ni bilo gonilnikov za sp2.

Drugače pa vedno brez kakršnihkoli težav.

GupeM ::

Tudi jaz nimam nobenih problemov na Celeronu 766 MHz, 192MB RAM GeForce 4 MX 420. Je pa res priporočljivo da SP2 naložite takoj po formatiranju ali še boljše, da vse skupaj kar integrirate. To pomeni da se bo SP2 naložil skupaj z XP-ji (če slučajno kdo ne ve).

xandrej ::

Problemi z IIS. FTP server tu in tam neha delat..
Konfiguracija: notebook ASUS AMD 2600+, ram 512DDR, ati radeon 9600 or something..

[MYTiX] ::

Barton 2500+, nForce2 ultra, 1GB rama - po SP2 so spremembe na boljše (startup je hitrejši, ostalo je enako kot prej)

Athlon 2400+, nForce2 ultra, 512MB rama - po SP2 vse enako kot prej

Athlon 1800+, VIA KT333, 256MB rama - po SP2 vse enako kot prej

Notebook IBM r40 pentium 4 M 2GHz,256MB rama - vse dela enako kot pred sp2

Vsem znancem, ki jih poznam, razen ene izjeme, deluje PC z SP2 zelo vredu (normalno).
podpis


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vista SP1 vs XP SP3

Oddelek: Operacijski sistemi
201284 (1284) Person
»

slab 3dmark05 ob zamenjavi MB

Oddelek: Strojna oprema
101100 (948) tris
»

Kaki PC majo vasi starsi? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
505119 (4177) BoLhCa
»

Menjava maticne in CPU hkrati pa ohraniti OS

Oddelek: Pomoč in nasveti
81243 (1114) bacek
»

radeon 9800Pro problem-i

Oddelek: Strojna oprema
221668 (1306) VASkO

Več podobnih tem