» »

Popolnoma tiho računalo

Popolnoma tiho računalo

Hexus - Kako se znebiti ventilatorjev v PC-ju in obenem ne doživeti staljenja vseh najnovejših in najhitrejših komponent računalnika, ki so vas stale mastne denarce?

Ena izmed možnih rešitev je nabava ohišja TNN300, ki je nastalo v sodelovanju podjetij Quiet PC in Zalman. Samo ohišje je zasnovano tako, da zmore brez uporabe ventilatorjev odvesti toploto, ki jo sproščajo (pre)vroče komponente in jih tako neslišno ohlaja. Poleg tega je ohišju dodanih še nekaj bombončkov kot naprimer daljinski upravljalec, test in oceno pa si lahko preberete na Hexus.net

28 komentarjev

mchaber ::

Ohišje je kul samo zelo drago8-O
.

Backup22 ::

Disk pa še vedno škrta :P

Jah te stvari so nažalost res drage :\
//

miguelslo ::

Ohišje of d modern age. Zakon!

(Sovražim ventilatorje, bojim se vodnega)
_____

Alexius Heristalski ::

Ali zmore ohladiti Preshote?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

MitjaP ::

Če hočte čist tih računalnik, si kupte Apple Macintosh Mac mini! Niti pisne ne. Še disk se skoraj ne sliši! Nobenih ventilatorjev! Res noro!

Jaka83 ::

Aha, to je zdej že nova verzija. Sam še vedno je to utopija za navadnega uporabnika. Predrago...

Bistri007 ::

Eh, brez veze. Sem enkrat odstranil vse mehanske 'vrteče se dele' pa se je slišalo brnenje elektrike. Če nočeš imeti hrupa 'ko si na kompjutru', ga imej v drugem prostoru kot monitor&tipkovnico&miš. Zelo enostavno in manj kot 30kSIT stroškov.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

CWIZO ::

Če hočte čist tih računalnik, si kupte Apple Macintosh Mac mini!

Prow wedu sem, da bo nekdo prispeval takole konstruktiven komentar.

Bistri007: a to brnenje je prislo iz napajalnika al iz kjet druget? A disk pa CD-ROM si tut vn dal:D?
hancic.info
I can't uninstall it, there seems to be some kind of "Uninstall Shield"...

moj_nick ::

Kupite si en pošten laptop. Vsake toliko časa resda za nekaj sekund vžge ventilator ampak, če koga tisto moti, potem mu ni pomoči.
110111001001010001010000

Golden eye ::

se strinjam z: BISTRI007

Jest mam monitor, tipkovnico pa miško v prvem nadstropju. Kišto mam pa v pritličju in se počutm tko kot da nebi mel kompa v sob. sweet silence :D . Stroši so edino to da moreš podaljšat vse kable: od tipkovnice, miške, monitor....pa še to je čist pocen!

Zgodovina sprememb…

Keyser Soze ::

Sicer pa ima Zalman ka nekaj časa že tudi večje zverine, ki so zmožne odvesti več toplote. Tole ohišje je kar majhno in posledično slabši hladilnik. TNN500 ali koliko je že?

nodrim ::

fino, če maš komp v drugem nadstropju ja ... kdo ti pa cd-je vstavlja v cd-rom? da si nisi enga batlerja nabavu samo za to? :D

Jebiveter ::

moj_nick: Na zalost je tako, da je veliko sodobnih prenosnikov v nizjem/srednjem cenovnem razredu prekleto glasnejsih od povprecne desktop kiste! Mislim, zadeve se tako grejejo in ventilatorji tako tulijo, da ni nicemur podobno! ;(
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Gwanaroth ::

Jebiveter: yeah, tvoja trditev drzi le, ce primerjas kakega Blockbusterja s kakim Pentiumom 2, 400MHz s pasivnim hlajenjem :>
Lights often keep secret hypnosis..

nuclear ::

345k za kišto.. a dj nehi...

dobiš neslišen napajlc za 40jurjov, + vodno haljenje in je v ničlo tiho :D kupiš še par dušilcev za disk :))
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

Bistri007 ::

CWIZO: a to brnenje je prislo iz napajalnika al iz kjet druget? A disk pa CD-ROM si tut vn dal?
Brez diska, ventilatorja na procesorju in ventilatorja v napajalniku. CD-ROM je ostal not, saj ropota samo ko je notri CD. Pač se slišijo kondenzatorji, kot v trafo postaji.

Golden eye: podaljšat vse kable: od tipkovnice, miške, monitor....
V bistvu potrebuješ samo kabel za monitor (10m), samo moraš gledati, da je kvaliteten. Jaz sem ga kupil v WE.COME, tisti od mimovrste je bil zanič. Za miško in tipkovnico (PS/2) kupiš 4*5m kable (za 2*10m naredit), vsa ostala periferija deluje pa na USB2 - tudi zunanji CD/DVD-RWi, če se ti je tako težko dvakrat na teden sprehoditi, ko kaj pečeš. Audigy tudi obstaja na USB2, če ne pa vzameš navadne audio podaljške. USB je potrebno podaljšati z USB2 huboma, saj USB specifikacija dovoljuje največ do 5 metrov dolge kable. Drugi USB2 mora biti priklopljen na elektriko preko lastnega napajalnika.
Kable lahko povlečete tudi skozi dimnik, če ni več v uporabi :))
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

Kami ::

Hm?

Mi kdo sploh definira glasno.

Jaz mam 3 ventilatorje na max pa je za mene to zelo tiho, seveda, ko se nena napajalnik dere.

Mel sem 2 PC-ja, katera sta bla non stop vkloplena (trenutno je samo 1, ker je 1 crkno) in obadva imata težave z ventom v napajalniku, tako da ZELO ruži, samo sploh ni problem.

Dva dni sem rabo pa sem se navado pa lahko SPIM brez problema polek tega, jaz ne vidim kak vi nebi mogli niti delat polek tega (brez, da bi vas napajalnik zajebaval)

nekateri ste že prezahtevni imho.

nodes ::

izdelaš si comp brez ventilatorjev, z diski v škatli, z dobro izolirano kisto in racunalnik je definitivno neslišen

tist, ki sliši iz kište, znotraj obloženo z dvacentimetrsko izolacijo, kondezatorje je pacient za rugla

malo zna bit problem edino črpalka

Bistri007 ::

z diski v škatli...

HA HA HA
Če se diski pregrevajo, je večja verjetnost da crknejo. Jaz imam 3.5" diske v 5.25" luknji, pa še 92mm ventilator piha dva diska. Imam slabe izkušnje.
Pa kaj je tak problem dati kompjuter v klet ali shrambo, da rajši izdelujete posebna petkilska hladilna rebra, pa v kišto s čipi inštalirate vodovod :|. Poleg tega je v kleti bolj hladno, poleti ti ne pregreva sobe po nepotrebnem, pozimi pa v kombinaciji s toplotno črpalko ogreva vodo. Da so vsaj kake koristi od Pentiuma...
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

HeMan ::

Mogoče zato ker vsi živimo v hišah?

Jaka83 ::

Mogoče zato, ker imajo vse hiše klet?

MrStein ::

Pozabili ste omeniti podaljšek za reset gumb >:D

Sicer pa "PC v drugo sobo" poseka bilokatero drugo rešitev. Razen če res nimaš druge sobe.

"Naj kdo definira glasno"
Definicija : zvok, ki te moti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Jaka83 ::

V drugi sobi imam server, placa pa ni še za eno kišto v tisti sobi. Sicer pa imam tiho računalo in me ne moti.

MitjaP ::

Predenj se smejite moji izjavi vas rotim in prosim: preizkusite Mac mini - pa ne zaradi tega, ker je Apple, ampak zato, ker boste verjetno navdušeni nad njegovim neslišnim delovanjem.

Bistri007 ::

No, saj ni treba da je kompjuter v kleti. Tudi v bloku je ponavadi ena mala sobica namenjena za shrambo / špajzo / ropotarnico (ali pa zastekljen balkon), pa ga pač do tam zvlečeš. Samo bormašinco za beton, da se naredi tako velika lunkja, da pride VGA/DVI konektor skozi, *pa ste zmagali* :))

nodrim ::

pa še enga črnca si nabaviš, da ti cd-je vn in not daje po potrebi ...

Bistri007 ::

Črnc je dražji, ker mu moraš potem vsaj za pijačo dati 8-) . Ceneje te pride če kupiš USB2 zunanji DVD/RW ali pa samo zunanje ohišje za 5.25" IDE enote, ki se potem priklopi na USB. Sicer pa jaz res redko uporabljam CDje, mogoče enkrat na mesec za bekap. Če pa je kaj za skopirat, pa vzameš laptopa in priključiš pri prijatelju na mrežo ali pa ga on prinese k tebi za priklop na tvojo mrežo. Namesto da se špilamo FRIZBINET :)) . (včasih so po zraku letele diskete, sedaj pa CD/DVD/BD -ji)

abstinent ::

trenutno glih razmišlam da bi mel v sobi sam dvd pa disketnik pa knofe se pravi čelno ploščo vrajeno v mizo
Se peav d v mizo zvrtaš lukno čele plošče in jo not vstavš
al pa home made ohišje nardiš,...

frend ma tak in je kul (les itak zmanjša vibracije) pa še kako "ohišje" iz aluminija skup zvijep pa si zmagal jo ko enkrat dobim digitalca morm poslikat8-)

Aja comp. pa pa v isti sobi samo v drugem kotu obloženega z 3cm pene tko da k je musko ugasnu me je kr strah ratalu:8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

E6600 2.4Ghz ?

Oddelek: Navijanje
6686 (537) dzinks63
»

Hladilnik ramov s peltierjem

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
193695 (2689) 333333
»

Mnenje, prosim!

Oddelek: Kaj kupiti
234245 (3880) opeter
»

Zalman CNPS9500 Cu LED

Oddelek: Novice / Hlajenje in navijanje
344773 (3242) kuglvinkl
»

Via C3 1 Giga Pro

Oddelek: Strojna oprema
181547 (1323) kuglvinkl

Več podobnih tem