» »

AMIGA emulator

AMIGA emulator

iBojan ::

A mogoče kdo uporablja kak AMIGA emulator ? Če ja kterega ? In še eno vprašanje. Na netu se najde vse polno starih iger in programov za amigo. Torej vse lepo downloadam na mojega PCja. Sedaj pa problem. Kako tole spravit na diskete (720K) za amigo ?

lp, _GeS_

simon ::

Jaz uporabljam uae emulator (ker dela na linuxu) obstaja se fellow ki je za dos. Na diskete bos bolj tesko spravil zadeve predvsem ker PC ne more brati ali pisati amiginega formata disket brez dodatnega hardwareja. Nekatere lahko zapises na dos formatirane diskete in jih potem na amigi beres z CrossDos-om (nisem poiskusil). Dobis pa poleg uae orodja, s katerimi lahko potem diske izmenjujes preko serijske povezave.

tha_man ::

Obstaja tud UAE za windowse, ki se mu reče WinUAE. Preko CrossDOS-a pa stvar preverjeno deluje, ker sem jo jaz s pridom uporabljal v svojih Amigaških časih :D Obstajal je celo nek format s katerim je PC na disketo zapisal 900k, in je tud amiga znala brat (tud preko CrossDOS-a), ampak sem pozabu s katerim programom se je to dalo...

(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Highlag ::

Jaz uporabljam UAE verzijo 0.6.9

Mi dela že od W95 ->XP:D

Čisto minimalna konfiguracija za A1200
DirectoryOpus pa še en program za risanje TIV, ki ga uporabljam od pamtiveka.

GaPe ::

BTW, a obstaja emulator za family computer :\?
Don't steal! The government hates competition.

iBojan ::

Sem si downloadal WinUAE pa me sedaj prosi Kikstart, ki ga pa na žalost nimam. A mi ga lahko kteri pošlje na mail ali pa vsaj pove url kje ga dobit.

lp, _GeS_

Highlag ::

Kickstart je avtorsko zaščiten , zato tega ne išči na tem forumu >:D

lukaz ::

family computer se po ameriško imenuje Nintendo Entertainment system ali NES.z googlom išč nes rom.kickstart mam pa jst še nekje tko da če ga kdo rab nej mi maila8-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Domaca Racunalniska Scena za Stare Mlincke

Oddelek: Loža
162416 (1604) Tom-Cat
»

Obuditi k živlejenju staro kišto!

Oddelek: Pomoč in nasveti
101309 (1125) gzibret
»

Commodore 64 na eBayu :)

Oddelek: Loža
342221 (1364) Azrael
»

Emulatorji za stare sisteme

Oddelek: Igre
71123 (1002) Imortales
»

Amiga Mini Show

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
72208 (2208) Filo

Več podobnih tem