» »

GF2 MX400 64Mb PROBLEMS

GF2 MX400 64Mb PROBLEMS

AlchemY ::

Dobil sem novo kartico MX400, staro sem zbrisal, dal novo noter.....pac obicajen postopek, instalacija je potekala povsem normalno. Problem pa se je pojavil pri igrah. Half Life (CS) in Red Fraction tečeta izredno slabo, obe igri trzata (predvsem CS) ne glede na resolucijo in D3D ali Open GL. Glede na to, da bi jih morala kartica prebaviti brez problemov, me to seveda zelo moti...Ker nimam glih izkusenj z nVidia karticami, se manj pa z njihovimi gonilniki me zanima, če je kaj narobe z samo kartico ali pa moram popraviti kaksne nastavitve?? A ja, instalirane imam zadnje uradne gonilnike (21.81), celeron 800, 256 Rama....

TheHijacker ::

Sam imam tudi MX400 64MB pa moram reč, da s to kartico do sedaj nisem imel še nobenih problemov. Je pa res da sem jo enkrat vmes poflešal v novejšim BIOSom. AlchemY... Poskusi tale programček, ti ti v nulo odstrani vse ostanke starih driverjev. Potem daj pa šele čez najnovejše 21.81 driverje ter novi DirectX...
http://www.google.si

AlchemY ::

hvala! zagnal sem 3dmark2001 (zadnja ver). rezultat je bil 880, potem sem naredil postopek, ki si ga predlagal. rezultat 895. majhna razlika. kaksni so ti rezultati? slabi? dobri?

TheHijacker ::

Hm... Točno ne vem koliko jih imam jaz. Sedaj sem v službi, tako da ti točne podatke ne morem dat. Kaj pa če bi dal gor starejše 12.41 driverje? Poskuse se pozabavati še v BIOS-u(AGP 4x).
http://www.google.si

VASkO ::

to je obupno slab rezultat, dobiti bi moral nekje 24003dmarkov, preveri, ce imas VIA cipovje in instalirane gonilnike zanj (gonilnik za AGP port!!!).

AlchemY ::

plata je MSI 6153 Intel BX chipset,...sem ga tud updejtal...ne pomaga...ocitno je nekaj narobe z kartico, ker mi tud Sandra2001,kar zablokira racunalnik, ko dam na Video System Informations.....fak, ocitno je bo treba zamenjat

Jst ::

Jst ti priporocam, da najprej na novo instaliras winse, potem detXP in nato dx8.1. Ce ti bo potem 3dmark pokazal 880 razultat naredi samomor.

Jst sm mel iste probleme, sm da je men 3dmark pokazal 2000, vsi ostali spili so mi pa delali zanic. potem pa so se iz milega neba pojavili det 12.41 in nato 12.90, ki so me resili vseh tezav. Imam cII600@927 + 256rama + hercules gfIImx64 mb. Instalirane mem winXP in mi spili delajo super.

Jst ::

mogoce imas pa obkljukan antialiasing...ki ga MORAS izklopiti. Uporabljaj RivaTuner program al pa Geforce Tweak Utility in probavaj z razlicnimi nastavitvami.

YiMMi ::

emmm...Mam enak problem
prej sem mel prophet 2MX...vse je spilalo ok ker nisem imel tv-outa sem se odlocil da jo prodam in kupim winfast Leadtek 2MX400 64MB tv out
danes sem ga dobil in same tezave kisto sem sformatiral nalozil najnovejse detonatorje a stvar ne dela tako dobro kot prej DVD-ji mi nekaj trzajo prav tako
mi trza igra red faction...edino max payne mi dela mogoce boljse...ostalo se pa nisem probal....
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

AlchemY ::

po vseh problemih sem res sformatiral disk in vse na novo naložil. Sedaj mi 3DMark 2001 pokaže rezultat 1800 (800x600, 32 bit, 16 bit z-buffer, AA off), kar je ta 1000 točk bolje kot prej......pa vendar....moram bit še vedno v skrbeh??

YiMMi ::

Jaz mam zdaj nove xp detonatorje
pa mam rezultat 3908 tock...
se sam komaj vrjamem...
vse spila ok samo red faction steka pa nevem zakaj...:)
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

Jst ::

AlchemY: Tvoj razultat je razmeroma majhen, glede na to, da imas C800 in 256rama in gfIImx64. Jst mam abitBH6 (bx440i) celerona 600 navitga na 927, 256 rama, hercules 3dprophet II mx 64mb in mi na windowsih XP detonatorjih XP 3dmark 2001 pokaze na default nastavitvah 2140. Sicer pa, ce nimas problemov s spili, se ne rabs ubadat z 3dmarkom.

danielka84 ::

Problem je lahko tudi v VIA 4in1 driverjih!
Jas sem v winXP imel isti problem potem pa sem iz neta povlekel te gonilnike(tanove) in deluje!!
Instalirat sem jih pa mogel v Turbo mode, ker na normal mode ni bilo izbolšave...

lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

UT na winXP

Oddelek: Igre
161233 (948) Pisk
»

Novi nVidiini Detonatorji

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
61677 (1677) blank3_
»

nVidia Detonator XP

Oddelek: Novice / Grafične kartice
102127 (2127) G[e]c
»

Graphic Card

Oddelek: Strojna oprema
251774 (1461) MaD_Mavr0
»

GF2 MX vs. V3 3.5K

Oddelek: Strojna oprema
9718 (584) krucymucy

Več podobnih tem