» »

Zanič grafična - morda le kaj drugega?

Zanič grafična - morda le kaj drugega?

Keyser Soze ::

Med igranjem ETja, se je celoten zaslon malo grdo nakremžil, postal črn, malo pomežniknil in se nato ugasnil. Iz grafične sploh ni bilo več signala. Neodziven je postal tudi računalnik, ki se je čez čas (20 sek.) resetiral.

Imam Leadtekovo Ti4200 128Mb. ZAdeva ni navita in je pod vodo. Na ramih so bakreni hladilniki. Probal sem tako DVI (imam Samsunga 193P) kot D-SUB prikolop, pa ni bilo razlike. Če XPje zaženem normalno, se mi na boot screenu od XPjev (tam kjer teče tista modra "progress bar") pojavijo artefakti. In nato celoten zaslon postane črn računalo in ni več signala iz grafične. Če zaženem XPje v SafeMode (na DVI sli D-SUB) se sicer Xpji prebudijo. A se poleg 640*480 ločljivosti in tistih par barv na zaslonu na vsake 3cm pojavijo takšne, bele pol centimetra debele črte, ki grdo prekinejo sliko. Vsakršno poizkušanje vzpostavitve polne ločljivosti in kaj več barv (1280*1024*16 ali 32 bit) se konča klavrno z črnim zaslonom oz. brez slike. No ja, saj v Normal Mode se zadeva sploh ne zalaufa.

Dočim na Ubutnuju teh problemov ni. Grafična se zažene popolnoma normalno. NA polni ločljivosti z maksimalno barvami. To je vse v istem dual boot sistemu. Sedaj ko sem zamenjal to Ti4200 z eno starejšo GF4 Mx400 pa težav ni in sem normano prišel tudi v XPje.

Gonilnike od grafične sem odstranil in ponovno namestil, a razlike ni.

Torej, kaj je lahko?

Pokvarjena grafična - Zakaj ni problemov v Linuxu?
Pokvarjeni driverji - So bili nameščeni ponovno in z GF4 Mx400 ni problemov?

morko ::

Vidim, da ti ni še nihče odgovoril.
Najbž, ker je zadeva dokaj nelogična kot si že sam ugotovil.
Če HW dela (jaz bi jo probal še na drugem compu) in si driverje RES odstranil in ponovno namestil, potem ne vidim druge, kot da so se ti winsi sesul. Al kaj?

Jan987 ::

če ni pomagala ponovna instalacija driverjov probiponovno namestiti windowse

Keyser Soze ::

Ponovne namestitve XPjev me je groza, ker je en kup programov še poleg, polno registracij, updateov, itd. itd.

Restore funkcije ne uporabljam.:\ In zato nimam obnovitvene točke.

Danes ne bom nič več eksperimentiral, ker je treba it spat. Jutri ko pridem domov, pa bom zopet zadegal noter staro kartico )ti4200), in bom videl, če je morda problem dozorel(se je že večkrat zgodilo, da zadeva ni delala(ne ravno grafika) pa je naslednji dan bilo vse zopet normalno.

Morda pa se komu sanja kateri sistemski file ma kaj opraviti z grafično? In bi ga uporabljala ti4200, GF4 mx400 pa ne? Morda kaj z DirectX-om povezano?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19020367 (13432) Janac
»

Kero gafo? GF2 mx400 ali GF4mx440?

Oddelek: Strojna oprema
141299 (1140) dejansan
»

Škart Inno GF 4 Ti 4200?

Oddelek: Strojna oprema
432451 (1395) LeQuack
»

Graficna kartica - kaj kupiti do 30.000,00 sit

Oddelek: Kaj kupiti
172033 (1599) globoko grlo
»

RADEON 8500 ali GF4 Ti 4200

Oddelek: Kaj kupiti
231897 (1190) JohnyB

Več podobnih tem