» »

težave pri predvajanju filmov.

težave pri predvajanju filmov.

pblaz ::

imam geforce fx 5600, zdownloadane najnovejše driverje z nvidiene strani, itd. problem se pojavi pri predvajanju filmov, kjer je slika posrane barve. nekaj roza, ful presvetlo itd. normalne barve so šele, če znižam strojno pospeševanje (onemogočim DirectDraw in Direct3D). DirectX je 9.0c. To se mi prej ni nikoli zgodilo, so mogoče krivi driverji (starejših nimam). Kaj so pa ti Omega driverji? Je to za sprobat?
Pozna kdo kakšno rešitev?

Senitel ::

Gre za znano težavo driverjev... Lahko greš v nastavitve grafične kartice, izbereš zavihek "Color Correction", prestaviš spremembe iz "desktop" na "overlay" in spodaj izbereš "Advanced mode" za color profile. Lahko tudi zamenjaš video renderer iz overlay rendererja na VMR... Najučinkovitejša rešitev pa je, da daš dol zadnje pol uradne gonilnike iz nZone Forceware 77.76.

pblaz ::

hvala za odgovor. toda težava se še vseeno nadaljuje :'( zdaj bom poskusil še z drugimi driverji

iro ::

Meni je pomagal reinstal winsov in zgoraj omenjeni driverji.

Senitel ::

Ma ne rabiš inštalirat na novo windowsev... Daš gor 77.76 driverje, ali pa prestaviš profil na advanced. Samo včasih se ti zgodi, da driver kaj hitro pozabi, da si dal na advanced in ga moraš ob zagonu filma opomnit na to s tem da se samo priklikaš do menuja kjer to izbiraš.

pblaz ::

torej; hvala za vso pomoč, zadevo sem rešil tako, da sem nastavil na roko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Mini ITX - media box

Oddelek: Kaj kupiti
252598 (2095) zavajon
»

Ni ikon

Oddelek: Pomoč in nasveti
5848 (759) Tammih
»

Problem s sliko

Oddelek: Zvok in slika
6827 (762) iro
»

driverji...

Oddelek: Pomoč in nasveti
11823 (783) Owcka
»

Video izgleda tako kot bi bil "spran" in kockast?

Oddelek: Pomoč in nasveti
9992 (823) Dr_M

Več podobnih tem