» »

TV in hkrati monitor

TV in hkrati monitor

Storm ::

Ker se na te zadeve zelo slabo spoznam, me zanima ali obstaja kakšen TV, ki se ga lahko normalno uporablja kot monitor. V Hartlauerju sem vidu reklamo za LCD televizor 66cm, ki je hkrati tudi monitor znižan iz 382k na znosnih 240k SIT.

Vendar me skrbi ločljivost, ki je le 1280x768, ki je precej švoh za monitorje. A se da tak TV uporabljat tudi za monitor predvsem za pisarniško delo in igre, ter ali ostajajo še kaki bolj primerni "hibridi".

Thanx.
Markec The Great

Matako ::

A ni potem že boljši tale Samsung za 140 KSIT:

http://www.bigbang.si/shop/?M=i&SH=2&IT...

Sicer je precej manjši, samo je pa ločljivost še kar ok.
/\/\.K.

CaqKa ::

>>> Vendar me skrbi ločljivost, ki je le 1280x768, ki je precej švoh za monitorje.

če je to zate švoh potem nevem kaj pričakuješ...

Pinky ::

>>> Vendar me skrbi ločljivost, ki je le 1280x768, ki je precej švoh za monitorje.

> če je to zate švoh potem nevem kaj pričakuješ...

No za tako veliko monitor je to zelo "švoh" ločljivost. Jaz bi pri tej velikosti pričakoval vsaj 1920x1080, če je širok.
Če ga misli uporabljati kot monitor, pa bo moral pri tej ločljivosti sedeti (ali stati) precej daleč stran, da slika ne bo pregroba.

Drug problem, ki tudi mene muči pa je, da je takšna ločljivost premajhna za HD TV, ki bo upam kmalu prišla tudi v naše kraje. In ker tako dragega televitorja (oz. monitorja) ne kupujem vsakih nekaj let (stari TV ima jih že 22), bo takrat potrebno spet menjati.

-----------------------------
> A ni potem že boljši tale Samsung za 140 KSIT:
>
> http://www.bigbang.si/shop/?M=i&SH=2&IT...
>
> Sicer je precej manjši, samo je pa ločljivost še kar ok.
>
> /\/\.K.

Za ta denar lahko dobi že 19" (48cm) TV monitorje, npr.LG 193ST pri Comtronu. Kot monitor je veliko boljši, ni pa širokotni in bližje mora sedeti, če želi videti enako sliko.

LP

Dr Evil ::

V bigbangu maš LDC tv z VGA priključkom in enako ločljivostjo za 199k.Mislim,da je GRUNDIG.

Super cena,glede na to,da ima vse kar ti srce poželi.Recimo PIP itd.

Lucas ::

Tud sam imam podobno idejo, namreč združiti monitor in TV...

Kupil bi do 26ˇ (oz do 66cm) velik LCD TV, ki bi imel možnost DVI priklopa. Običajno imajo tovrstni LCD TV max resolucijo 1280×768.

Zanima me, če je kdo že sprobal to kombinacijo, kako se obnese v praksi, kolk daleč stran je treba bit od zaslona, kako ostra je slika na namizju in v aplikacijah...

Skratka, če je že kdo priklopu kaj takega skupaj naj napiše kako se vse skup obnese.
I was here...

Lucas ::

A res ni še nihče priklopu PC na LCD TV z resolucijo 1280×768? :\
I was here...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LCD TV - monitor

Oddelek: Kaj kupiti
102157 (1756) Venturer
»

LCD TV kot monitor?

Oddelek: Strojna oprema
84109 (3970) T(he) Boss
»

kupujem 19" LCD

Oddelek: Kaj kupiti
121637 (1267) nurmaln
»

Glasbeni stolp!!

Oddelek: Zvok in slika
51513 (1453) kajzer
»

glasbeni stolp (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
714617 (4038) Xgeneration

Več podobnih tem