» »

Win XP - Pocasnost Sistema

Win XP - Pocasnost Sistema

d0rK ::

Hi,

imam klele zdej en sistem, konfiguracija:

Pentium 4 1.8 Ghz
512 DDR400 rama
Radeon 9800 Pro
1 ATA disk

Vceraj sem formatiral, odstranil star ram, vkljucil novega ter na novo instaliral Windowse. Pred tem sem imel v tej masini 1024 MB rama.

Po instalaciji so bli takoj problemi...Meni desnega klika se je prikazoval po 3-4 sekunde, podmeniji v Start meniju tudi, pocasno odpiranje Explorerja, NEMOGOCE brskanje z FireFoxom (3 tabi, rabi po 7-8 sekund da preklopi iz enga na drugega.

Sistem sem preiskal za Spywarom, tko da sm cist. Izklopil sem dolocene nepotrebne service, pregledal sem z msconfigom programe, ki se zazenejo od startupu (zazene se samo Sygate Firewall). Sedaj downloadam avast in bom se z njem pregledal sistem. Taskmanager kaze da tece trenutno 18 procesov, vse sem precekiral na netu in niso skodljivi.

Tudi spletne strani med scrolanjem izgledajo kot diapozitivi. Tako da je RES mukotrpno.


Se komu sanja kaj bi bil lahko problem? Vsakega predloga sem vesel.

Lep pozdrav,

d0rK

XaNti ::

Praviš da si zamnju rame?? Prvo so kompatibilni z tvojo plato.Druga pa si probu rame testirat z Testram programo če so kej počkodovani? In a imaš mozilla verzijo 1.06 , če je tist skor možno ker so neki problemi z njo8-O . Skratka probaj ram test testiraj rame.:\
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

veteran ::

XaNti, če se mu start meni počasi odpira, nima Firefox 1.06 nič s tem..

Preveri še s HijackThis, kaj vse laufa...

d0rK ::

Plata podpira DDR 400/333/266 jz mam pa od TakeMS 512MB DDR 400Mhz RAM tko da kle ni problemov.

Itaq je procesor preslb in tece ram na 266 Mhz. Kot je tudi prej.


Zdele koncujem AntiVirus scan pol bom pa se MemTest pognou. Programa TestRam, ki ga omenjas nisem nasel.

XaNti ::

d0rk titso kar imaš sem mislu:D

Tudi spletne strani med scrolanjem izgledajo kot diapozitivi. Tako da je RES mukotrpno.


Veteran so ?!?!:\
*AMD 64 3700+@2508~11x228*DFI LaN Party Ultra-D*Club3D6800GT@410/1100*
*GeilUltra-XBH-5 1GB*WD250GB SATA*Q-tec "650"*Chieftec *G15*CopperHead*

d0rK ::

MemTest je sou 1x cez brez napak.


Se kksna ideja k res zgublam portrplenje!!! Lihkar se mi bo strgal zarad teh gnojastih windowsov. Usaka stvar je nalaga kuker da bi blo na platnu ki ga odrola navzdol.

_Sajmon_ ::

hm, poskusi pognat kak testni program, ki vsebuje rezultate testov drugih računalnikov oz. konfiguracij. MIslim, da kaka Sandra bi bila kul ( http://www.sisoftware.net/). Potem boš morda videl, če je dostop do rama ali diska prepočasen...

Če sem te prav razumel, cel sistem deluje, kot da bi bila ročna zategnjena? Vedno ali samo občasno?

d0rK ::

Problem resen.

Resitev: Ponovna namestitev graficnih drajverjou.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 Ultimate "Blue screen" vzrok?

Oddelek: Pomoč in nasveti
141229 (841) rk7254
»

HW težave (blue screen)

Oddelek: Strojna oprema
111132 (1028) kriko1
»

izklop racunalnika med igranjem

Oddelek: Pomoč in nasveti
91448 (1281) Snegec
»

Navijanje problem

Oddelek: Navijanje
181300 (1024) matter
»

sistemski register

Oddelek: Pomoč in nasveti
91049 (866) nimitz

Več podobnih tem