» »

scan disk xp vs. win 98

scan disk xp vs. win 98

gumpy ::

A mi lahko nekdo kot totalnemu compabervezniku razloži, zakaj te je scan disk pri win 98 vprašal, če hočeš hitro ali popolno skeniranje. V slednjem primeru je kao pregledal tudi površino diska, zadeva pa je bila presneto počasna. Scan disk pri xp-jih je bistveno hitrejši, vse je končano v nekaj minutah. Ali potem sploh pogleda disk, če nima kakšnih bad sektorjev ali kaj. Oziroma da zadevo malo obrnem. Kateri program bi mi najhitreje/najbolje pregledal novi disk, da bi bil siguren, da na njem ni napak?

Spajky ::

Če iščes samo napake v datotečnem sistemu in soft-bad sektorje, je zadeva hitra; če iščeš pa tudi hardwerske bad sektorje (samo na frišno formatiranem disku!!!) ti pa tudi proba pisat na površino in označuje dejanske slabe sektorje-to ne delat če maš karkoli na disku že in ne moreš/smeš izgubit!!! - v tem primeru pa je zlo počasno, karkoli uporabiš traja ure in ure ...
/je zadnji up kot npr,tudi HDregenerator, prek ko vržeš stvar v smeti/.

WinXP in NTFS imajo eno "lepo" lastnost proti w9x, ki te takoj "opozorijo na težave; namreč sproti popravljajo zadeve (mogoče se zadeva maljce upočasni); ko pa tega ne zmore več, se katastrofalno brez opozorila sesujejo. Pol se pa človek vpraša, ali je bolje, da si takoj opozorjen na prihajajoče težave... Kot avto ki mu zdrsuje, prej ko zletiš v prepad ... :D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

gumpy ::

Aha, torej če bi hotel pri novem disku videti če je v redu, bi to trajalo ure in ure... Pa bi ti program sploh zaznal napako, če je točno, kar mi je rekel kolega, da vsak HD v fabrki priklopijo in potem njihov program te morebitne bad sektorje preveže na "rezervo"? Enako menda naredijo na servisu...

Spajky ::

Pri novem disku ne bi videl nič napak (hardverskih); docim soft.bad sektorji lahko nastanejo pri zapisovanju zaradi marsičesa, od poskodovane elektronike do slabega napajalca v kompu pa do kakega virusa ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Del diska pokvarjen

Oddelek: Strojna oprema
353742 (2641) k4vz0024
»

Težave računalnika, ne najdem vzroka

Oddelek: Pomoč in nasveti
171558 (1558) solatko
»

ne morem razdelit sistemske particije brez formata

Oddelek: Pomoč in nasveti
171292 (1126) KontraCepec
»

Bad sectorji

Oddelek: Strojna oprema
82083 (1822) Mr.B
»

IBM 45GB 7200obr/min

Oddelek: Strojna oprema
231743 (1267) Mac

Več podobnih tem