» »

Kako ugotovim kateri Athlon je v racunalu?!

Kako ugotovim kateri Athlon je v racunalu?!

umetnic ::

Ko startam zadevo se mi izpise Athlon 1050 Mhz.
Na racunu pise Athlon xp 1600.

Ce se ne motim tiktaka 1600 xp z frekvenco 1,4.

Zdej me pa zanima;

A je mozno, da imam not a1600 xp, in mam jumperje na plati kaj narobe nastavljene in tiktaka z 1050, kar se izpise tudi v prvem okvirju po startu racunalnka.

Ce nimam a1600xp, kaj za vraga imam not?!
Ali je morda na procesorju napis - ne da se mi namrec odstranjevat zoprnega ventilatorja...


Hvala! :))

Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

ali3n ::

probaj z SiSoft Sandra...
- nesi v trgovino (sklepam da maš nalepko gor...)
da so v trgovini znižal FSB je možno - sodelavcu se je to zgodilo ob nakupu v Big Bang Lj - BTC... površni so bili pri montaži hladilnika -> proc se je pregreval -> salomonska rešitev je bila znižanje FSBja.... (po liniji najmanjšega upora....);(
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

umetnic ::

Sandra prav tako javi 1050Mhz. Nalepke ni gor, zadeva pa je rabljena, drugace sestavljena po komponentah.... Za nazaj nest sem pa zamudil, ker sedaj lahko oni mutijo, da sem sam zamenjal procesor....

Se pravi ce spremenim FSB, bo tudi na zacetku izpisalo manjso frekvenco...? (nisem se se kaj dosti poglabljal v dovticne nastavitve..sem sele presaltal iz 200MMx/64/4Gb:\

P.S. (komp sem kupil pred parimi urami, in je bil ne glede na to kaksen proc. je not, dobr biznis....me pa vseeno zanima )

P.P.S. (je pa res, da je en prou bogi noname hladilnik gor, oziroma je temperatura proca 65 celzijev....)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: umetnic ()

Brane2 ::

Najprej bi pobusil in spoliral hladilnik. To IMHO vopliva veliko bolj kot izbira paste. Če je hladilnik raven in spoliran, se stvar velikoboljše hladi.

Sam sem nabavil par cheap hladilnikov pri E-Misiji ("Megahit" na Šmartinski) za nekaj pod 2 kSIT in stvar dela B.P.





ali3n ::

potemtakem ti pomojem ne preostane drugega, kot da:
- spraviš proc na "nominalen FSB" in pri tem
a) spoliraš spodnjo stran hladilnika (uporabi vodobrusni papir....400 potem 600 (8'00) in ponovno namestiš ta noname hladilnik - uporabi termalno pasto... je en članek na STju....
b) dodaš še večji vent na procesor (glej članek na ST o vent distančniku...) in urediš zračenje ohišja
c) zamenjaš hladilnik (zalman, vulcano....) in ponoviš zgoraj našteto
d) izgovoriš vse znane kletvice....>:D

Glede na to, da je comp iz druge roke je res možno, da je bil proc vmes zamenjan....:\
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

umetnic ::

Hvala vama za vse nasvete, vse to bom tudi storil, se vedno pa me najprej zanima, kako za vraga naj ugotovim kaksen procesor imam sploh notri?! 0:)

Racunalnik mi sporoca 1050 Mhz ( v onem dosovskem okvircku, kjer navede se ram, diske, ipd...). Ali je ta informacija fiksna in jo PC prebere iz samega procesorja, ali se da to nastavljat na maticni oziroma v BIOSu?!

Oz. Npr. Ce imam not Athlona 1600 xp, kaj se mora izpisat na zacetku?!

Upam, da nisem prevec zakompliciral...:\


100x!! d :)
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Thanatos ::

na 1050 ti dela ker imaš FSB na 100 in ne na 133 kot bi moral met. Preber si v navodilih kje to vklopiš (Bios/jumpeji) in vklop. račun: 100 x 10.5 = 1050, 133 x 10,5 = 1400. Če ti pa ne dela na 133Mhzih je pa verjetno krivo hlajenje, napajanje, matična.

TESKAn ::

Dobi si WCPUID al pa CPU Z in ti bo tam napisalo, ker procesor je. Za programe pa malo poguglaj.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

umetnic ::

:)) Yes...jumper je bil na 100, skinu oba progija...vse jasno...kmalu bo zadeva na 1400...;)) Tnx Folk's! :) d

Se vedno pa mi ni vsec, da na zacetku ne napise A xp 1600...;( :)

Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.

Mercier ::

A oni AMD-jevi programčki pa niso dobri? Oziroma so drugi boljši?

Han ::

Za to boš pa verjetno moral posodobit BIOS...

umetnic ::

Yep, bios je v2001, ze dljam najnovejso verzijo :))

Progijev od AMD pa se nisem sprobal....tnx!!
Backup not found: ( A )bort ( R )etry ( S )lap nearest essedi.it seller.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Starejši Amd-jev procesor

Oddelek: Navijanje
6780 (598) GTX970
»

AMD- hitrost procesorja

Oddelek: Strojna oprema
231507 (975) mmmato
»

Duroni (morgan) +Seti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
583655 (2842) Boško
»

Overclockanje 900Mhz AMD Athlona

Oddelek: Navijanje
191227 (1024) franci
»

navijanje celerona 700 Mhz

Oddelek: Navijanje
411751 (1216) sheep

Več podobnih tem